Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-14-2013, 13:52
MonikaKr MonikaKr jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

My też nie stosujemy się do naszej gramatyki i kaleczymy język. Po prostu tak jest łatwiej i wygodniej niektórym, a najważniejsze, że inni Polacy na pewno to rozumieją. Oczywiście nie jestem za tym, ale takie są prawa internetu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-26-2013, 18:47
ewelina3 ewelina3 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja rozumiem, że studiując język jesteśmy niczym "detektor" ale warto czasami posłuchać polaków. Zdania budowane czasem przez nas są naprawdę mało zrozumiałe i działamy na domysłach (szczególnie w rozmowach z rodziną). Poza tym my też nie umiemy się wysławiać, mówimy: "w cudzysłowiu" zamiast: "w cudzysłowie" albo z małej lub dużej litery, to się wszędzie zdarza i będzie się zdarzało.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-26-2013, 20:07
motylek:) motylek:) jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja myślę ze w każdym języku, rodowici zawsze znajdą się rodowici którzy nie będą potrafili się wysłowić poprawnie
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-26-2013, 22:19
Judyta Łepkowska
Guest

Domyślnie

Co ciekawe, na kaleczenie angielskiego chyba bardziej wyczuleni są Polacy niż Anglicy, Amerykanie itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2013, 17:02
piotrsa92 piotrsa92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nigdy nie zapomnę tego spojrzenia brytyjczyka po powiedzeniu "He's taller than I" jego mina sam nie wiedział że poprawnie mówi się "than I" niż "than me". Ale u nas też pełno takich kwiatków "wyszłem, pachły itp."
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2013, 17:18
kebe kebe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W internecie to język rządzi się innymi prawami. Tak jakoś ostatnio zauważyłem. To, że my zauważamy błędy nativów to normalne gdyż my uczyliśmy się języka. Myślę, że np. Brytyjczyk uczący się polskiego zauważał nasze "wyszłem" itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2016, 22:16
aneta2944 aneta2944 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tak ja również zauważyłam to, ze wielu Brytyjczyków czy Amerykanów popełnia błędy ale według mnie robią to tylko gdy chcą coś skrócić, szybciej powiedzieć, ominąć coś nie zbyt istotnego.. ale poza tym często się zdarza że ludzie we własnym języku popełniają błędy czasami nieświadomie a czasem z braku wiedzy
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2016, 22:36
adamekdominika adamekdominika jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Może efekt tych błędów "nativi" odbierają zupełnie inaczej niż my, dla nich to jest uproszczenie, a Polacy postrzegają linczują siebie nazwzajem, jeśli ktoś popełni błąd. Poza tym język ewoluuje, u nas też niektóre niepoprawne formy stały się normą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-22-2016, 23:55
Marlena94 Marlena94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To chyba wynika z tego, że kiedy my się uczymy angielskiego to właśnie skupiamy się na tym, aby być poprawnym. A często mamy problemy i popełniamy błędy w rodzimym języku, tak więc u nich pewnie działą to tak samo
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-23-2016, 11:04
ms_ ms_ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też to zauważyłam. Kiedyś znalazłam bloga dziewczyny, która spędziła jakiś czas w Ameryce. Któregoś dnia poprosiła kolegę Amerykanina, żeby napisał o czymś ze swojej perspektywy. Rezultat? Błąd na błędzie. Kwiatki takie jak she don't, he say i tak dalej. Gdybym nie miała dowodów na wiarygodność słów dziewczyny to pomyślałabym, że sobie tego kolegę wymyśliła. Myślę, że to po prostu niedbalstwo, może na egzaminach starają się pisać poprawnie (bo nie jestem w stanie wyobrazić sobie nauczyciela, który by przepuszczał ucznia z takimi bykami), ale później hulaj dusza, piekła nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.