Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-09-2019, 07:39
eśka6991 eśka6991 jest offline
Kumotr

Domyślnie W jakim języku można porozumieć się we Włoszech

Witam wszystkich.
Na wakacje wybieram się w tym roku razem z koleżanką do Włoch i zastanawiamy się w jakim języku można się tam porozumieć. Koleżanka słabo zna angielski, ja za to w miarę dobrze angielski, hiszpański oraz uczę się francuskiego. Żadna z nas natomiast nie zna włoskiego. Czy sądzicie, że znajomość wyżej wymienionych języków ułatwi komunikację? Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?

Ostatnio edytowane przez kinpilch : 08-12-2019 o 13:06. Powód: Błedy interpunkcyjne i składniowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-30-2019, 18:00
WeronikaSZ1996 WeronikaSZ1996 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sama osobiście znam włoski, ale myślę, że znając hiszpański również powinno udać się Wam porozumieć. Są to w końcu dość podobne języki, będące w tej samej rodzinie języków romańskich
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2019, 18:25
ghosttown98 ghosttown98 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Na pewno pomocny będzie włoski i angielski w większych miastach, w mniejszych już niekoniecznie. Poza tym typowe kurorty nad morzem są przygotowane na klienta rosyjskojęzycznego - albo mnie się tak udało Dużo osób mówi też po albańsku, bo wielu Albańczyków wyemigrowało do Włoch "za chlebem".
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.