Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-11-2014, 23:01
natek90's Avatar
natek90 natek90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie "A gap year" - potrzebna przerwa czy stracony czas?

Po zakończeniu studiów planuję wyjechać za granicę na rok bądź krócej w celu odpoczęcia od nauki i stresu z nią związanego oraz w celu zebrania sił potrzebnych do podjęcia pracy w zawodzie tłumacza. Do tej jednak pory spotkałam się z dość mieszanymi odczuciami na ten temat. Jedni twierdzą, że bardziej mi to zaszkodzi niż pomoże, gdyż mogę zapomnieć sporo przydatnych informacji, natomiast inni popierają tą ideę.

A Wy co o tym sądzicie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-11-2014, 23:11
aneczka.m88 aneczka.m88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że to świetny pomysł! Zdobędziesz bezcenne doświadczenie życiowe, polepszysz język i poznasz ciekawych ludzi. Podróżuj i korzystaj póki możesz, zanim będziesz miała zobowiązania lub ograniczenia. Sama tak zrobiłam i nie żałuję. Na stałą, poważną pracę i rutynę zawodową masz jeszcze czas a takie przeżycia są po prostu bezcenne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-11-2014, 23:43
Gangrena Gangrena jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sądzę, że to świetny pomysł na rozwijanie języka i horyzontów. Sama nie miałam przyjemności tak wyjechać, ale moja koleżanka ze studiów tak - maturę z angielskiego zdała średnio, na anglistykę się nie dostała, więc wyjechała na parę miesięcy do Anglii. Po powrocie poprawiła wynik, studiuje bez problemu i ma fajna średnią nawet, no i przede wszystkim złapała trochę akcentu i mnóstwo słownictwa kulturowego, którego by pewnie w innych warunkach nie poznała, bądź o wiele dłużej by jej to zajeło.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2014, 01:03
jojozefowska jojozefowska jest offline
Kumotr

Domyślnie

Całkowicie zgadzam się z przedmówczynią. Na etat i poważne zobowiązania będziesz miała jeszcze całe życie a w czasie tuż po liceum, czy tuż po studiach warto zrobić coś innego, poza szablonowego, odrzucić typowe wpajane nam wzorce, studia-praca-rodzina. wyjechać daleko, zobaczyć kawałek świata, uczyć się, odkrywać, poznawać. Powodzenia!
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2014, 01:07
blessya blessya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też uważam, że to dobry pomysł, zawsze to nowe doświadczenia, ludzie, podszkolenie języka, a może i jakiś oryginalny pomysł na przyszłość się zrodzi gdzieś po drodze? Korzystaj z życia póki możesz
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2014, 17:35
Luspea Luspea jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Też mam taki plan! Ważne tylko byle nie spędzić tego w domu nic nie robiąc, a faktycznie zdobyć jakieś nowe doświadczenia, bo inaczej tylko się człowiek rozleniwi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2014, 18:24
dysthymia dysthymia jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Patrząc na to z tej perspektywy, że możesz stracić jakieś cenne informacje to tak samo gdyby zakazać wakacji dzieciom w szkołach bo stracą jakieś informacje. Owszem, nikt nie jest idealny i na pewno coś umknie z głowy nie oszukujmy się jednak myślę, że to całkiem dobry pomysł. Człowiek wypoczęty lepiej wszystko przyswaja i inaczej do tego podchodzi niż ten, który bez przerwy tkwi w stresie i w nauce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2014, 20:38
sandram sandram jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja bym pojechała, ale praktycznie od początku studiów jestem w stałym związku i nie wyborażam sobie długiego rozstania. Ale bardzo popieram takie wyjazdy, na pewno otwierają wiele szufladek w głowie, pozwalają poznać wielu wspaniałych ludzi, inne kultury, inny sposób życia…
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-12-2014, 21:02
gaba66g gaba66g jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kraków
Domyślnie Przerwa

Rowniez uwazam ze to bardzo dobry pomysl i chyba sama sie nad nim powaznie zastanowie. Do konca studiow jeszcze niby troche czasu ale takie rzeczy warto rozwazac juz przed zakonczeniem. Mysle ze to wspaniala okazja zeby polepszyc umiejetnosci jezykowe i... troche zaszalec przed calkiem doroslym zyciem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2014, 13:19
Isadora Isadora jest offline
Kumotr

Domyślnie

Uważam, że to świetny pomysł i trzymam kciuki, żeby Ci się udało. Myślę, że czasami musimy spojrzeć na nasze życie w szerszej perspektywie, bo czas naprawdę szybko ucieka. Ten rok na pewno nie zaszkodzi, a możesz zdobyć nowe doświadczenie, przeżyć coś fajnego i najważniejsze, dowidzieć się czegoś nowego o sobie. Może ta przerwa i wyjazd wskażą Ci nowe mozliwości. Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.