Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-13-2019, 17:56
jackflay jackflay jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja zwyczajnie nie byłem dobry z niczego oprócz języków obcych, z polskiego też niczego sobie podobno. Życie tak siępotoczyło, że wybrałem liceum zamiast technikum czy zawodówki, a po liceum mam tylko tą bezużyteczną maturę, więc mogę iść się uczyć dalej. Tak więc poszedłem stdudiować. Dziś nie żałuję, mimo, iż filologia rosyjsko-agielska była czystym przypadkiem i jako trzecia na mojej liście wyborów zaraz po anglistyce i skandynawistyce. Na studiach zyskuję dużo inspiracji i wiedzy. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2019, 11:49
madzik97 madzik97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wybrałam filologię niderlandzką, ponieważ nauka języków była zawsze dla mnie bardzo przyjemna. Poza tym mam świadomość, że na rynku pracy nadal są interesujące stanowiska po tym kierunku i że daje on dobrą perspektywę na przyszłość. Wybrałam akurat filologię niderlandzką, ponieważ jest to język mało popularny, a poza tym czuję sympatię do tego kraju.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2019, 14:26
WeronikaSZ1996 WeronikaSZ1996 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja wybrałam filologię, ponieważ od kiedy pamiętam lubiłam uczyć się języków, dość łatwo je przyswajałam i po prostu sprawiało mi to przyjemność
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2019, 14:24
Toroteija Toroteija jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Zdecydowałam się na filologię, ponieważ od zawsze interesowały mnie języki obce (w szczególności niemiecki, do którego słabość miałam od wielu lat), a ich nauka przychodziła mi dość łatwo. Początkowo zastanawiałam się również nad lingwistyką stosowaną, jednak z powodu braku możliwości wyboru kombinacji angielskiego z niemieckim szybko zrezygnowałam z tego pomysłu. Jak dotąd odnoszę wrażenie, że filologia germańska była dobrym wyborem – po maturze chciałam polepszyć swoją znajomość niemieckiego, a dzięki ciągłemu obcowaniu z językiem na studiach mój poziom po dwóch latach jest nieporównywalnie wyższy. Poza tym od początku interesowały mnie historia, literatura i kultura Niemiec, czyli przedmioty, które niektórzy uważają za zapychacze i stratę czasu, a które moim zdaniem poszerzają horyzonty i przynajmniej w przypadku niektórych osób rozbudzają ciekawość oraz chęć do nauki. Myślę, że jeżeli kogoś interesuje dany język wraz z aspektami kulturowymi, historycznymi itd., to warto iść na filologię i nie słuchać zrzęd, które twierdzą, że to się nie opłaca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2019, 21:22
Daria285219's Avatar
Daria285219 Daria285219 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dlaczego filologia? Szczerze mówiąc rodzice mnie wypchnęli na te studia miałam iść na zupełnie inny kierunek, bo chciałam iść na architekturę wnętrz na ASP i chciałam zrobić sobie rok przerwy między maturą a pierwszym rokiem studiów, żeby dobrze przygotować się do egzaminów wstępnych. Moja mama jak to usłyszała to stwierdziła, że nie ma mowy, nie będę tracić roku i mam iść na studia, jakiekolwiek. Zawsze dobrze szła mi nauka języków obcych, więc padło na filologię. Poszłam na pierwsze zajęcia i tak już zostałam, bo zakochałam się w języku i kulturze
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-28-2019, 22:19
Lukasz Lukasz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja na filologię poszedłem aby móc podszlifować język, ale również z zainteresowania - zawsze kręciły mnie książki. Myślę, że dzięki filologii poznałem wiele ciekawych osobowości równie zakręconych, więc na pewno nie żałuję!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2019, 11:23
katarzynakacka katarzynakacka jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja wybrałam filologię hiszpańską z językiem angielskim, dlatego iż uważam, że nauka języków w obecnych czasach jest naprawdę świetną inwestycją. Wydaje mi się, że na żadnym kursie nie opanujemy języka w takim stopniu jak na studiach filologicznych. Nauka o kulturze krajów, których języka się uczymy i trochę ich historii są niezbędne do zrozumienia nie tylko mentalności użytkowników, ale też samego języka. Jedyne co na filologii mnie irytuje to tzw.,,zapychacze'', które mają nie wiele wspólnego z językiem).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2019, 13:13
klau. klau. jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja na filologię zdecydowałam się ze względu na zamiłowanie do nauki języków. Co prawda też nie miałam pomysłu na żaden inny kierunek, języki wydawały mi się najciekawsze y dość praktyczne, jako że podróżowanie jest dostępne dla wszystkich, jest też wiele firm międzynarodowych.

Druga sprawa to taka, że języka obcego ciężko się nauczyć w krótkim czasie, a kursy z innych dziedzin można zrobić w kilka miesięcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-12-2019, 13:53
agabu agabu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wszystkim po trosze mnie zafascynowała wymowa, zwłaszcza ta brytyjska, jak również fakt, że jako lingua franca, angielski jest niezwykle użyteczny w komunikacji międzynarodowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.