Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-08-2018, 21:33
joannazdonek joannazdonek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie rano lub po południu po drzemce, najlepiej przyswaja aie wiedzę będąc wypoczetym
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2018, 18:47
fralisang fralisang jest offline
Kumotr

Domyślnie

Myślę, że warto tak zaplanować swój dzień, aby mieć styczność z językiem obcym w każdym momencie. Słuchać podcastów w obcym języku, czytać zagraniczne wiadomości, czy książki w języku, którego się uczymy, oglądać filmy i seriale... Można też ustawić obcy język w telefonie, komputerze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-10-2018, 21:05
EwelinaNowak EwelinaNowak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moją ulubioną porą dnia do nauki jest ranek, mam wtedy świeży umysł, nic mnie nie rozprasza. Później zawalają mnie inne, mniej lub bardziej ważne sprawy, przez co nie mogę poświęcić nauce języka tyle czasu, ile bym chciała. Jednak jestem zdania, że nie należy uczyć się tylko rano lub tylko wieczorem, warto robić sobie powtórki i wygospodarować czas na kontakt z językiem wiele razy w ciągu całego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-09-2019, 13:30
marrosa marrosa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

U mnie to chyba zależy od dnia. Czasem wolę uczyć się z rana, a czasem po południu.
Nieraz z rana mam za dużo energii i nie mogę po prostu siedzieć i się uczyć Wtedy poświęcam się innym aktywnościom, a do nauki siadam po południu lub wieczorem, kiedy już mogę trochę się wyciszyć i skupić. A innym razem uczę się z rana, żeby po południu zająć się innymi rzeczami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-14-2019, 19:08
ewelina93's Avatar
ewelina93 ewelina93 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla mnie najlepsza pora na naukę to czas między 18:30 a 20:00. Po pracy, gdy wracam o 16:00 do domu to muszę mieć przerwę na odpoczynek, bo ta nauka nie jest wtedy efektywna. Jak studiowałam dziennie to nigdy nie uczyłam się w nocy, bo to naprawdę nie miało to sensu... wolałam już wstać wcześniej rano i się uczyć niż zarywać nocki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2019, 08:50
Toroteija Toroteija jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Należę do grona tzw. sów, więc dla mnie najlepszą porą na naukę jest wieczór, mniej więcej od godziny 20:00 aż do późna w nocy. Wtedy najłatwiej mi się skoncentrować na materiale, który mam do opanowania; nikt i nic mnie nie rozprasza, żadni nieoczekiwani goście ani żadna muzyka z sąsiedztwa, dzięki czemu mogę się w pełni skupić na nauce. Jednocześnie motywuje mnie bardzo myśl, że nie położę się spać, dopóki nie opanuję na przykład słówek z danej strony – w ten sposób mobilizuję się do efektywnej pracy zamiast bardzo kuszącego odkładania wszystkiego na później.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-15-2019, 14:31
WeronikaSZ1996 WeronikaSZ1996 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnie wiedza najlepiej "wchodzi" wieczorem kiedy mogę na spokojnie usiąść z kubkiem herbaty
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.