Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-16-2017, 14:38
NataliaCh NataliaCh jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez madfrankx Pokaż post
Mam wrażenie że dla mnie zawsze to będzie niemiecki - nawet teraz z dużą motywacją nadal mi nie wchodzi
Nie będę oryginalna - u mnie też niemiecki. Ale chyba jest to wina "przymusu" wszystkich z zewnątrz; pewnie gdyby od początku decyzja o nauce niemieckiego była moja, sprawa wyglądałaby trochę inaczej. Taki młodzieńczy bunt. Mam jednak zamiar odczarować ten język, bo wstyd mi, że tyle lat się go uczyłam, a (na razie) wszystko jak krew w piach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-17-2017, 22:18
justys33 justys33 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Angielski - wiele lat nauki w szkole... moje umiejętności sklecę kilka zdań o tzw. pogodzie i sama sobie napiszę w miarę poprawne streszczenie do artykułów naukowych...
Druga zmora - czeski - mam zajęcia na studiach. Nie ogarniam tego języka i chyba mi to nie grozi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2017, 08:21
okruszi okruszi jest offline
Kumotr

Domyślnie

Rosyjski. 3 lata w liceum i pustka w głowie, mogę się przedstawić i powiedzieć parę zdań. I nie, że się nie uczyłam, ale jakoś mimo dobrych ocen w praktyce nie umiem użyć tego języka i był dla mnie nie do ogarnięcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-19-2017, 18:53
libmor's Avatar
libmor libmor jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Niemiecki zdecydowanie i te wszystkie lata zmuszania do nauki tego języka za dzieciaka skutecznie mnie zniechęciły. Szkoły powinny dawać drugi język do wyboru spośród kilku najpopularniejszych, przecież obecnie nie brakuje lingwistów, którzy mogliby dokształcić się jako nauczyciele.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-23-2017, 13:02
SikoraIza SikoraIza jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie język niemiecki. Uczyłam się go w podstawówce, liceum i teraz na studiach. Dalej nic nie umiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-23-2017, 19:50
maszynka maszynka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Po gimnazjum zapaliłam się bardzo do nauki języka francuskiego, "bo tak pięknie brzmi" i poszłam do liceum do klasy z francuskim. Mocno się przejechałam. Mimo szczerych chęci i wielu godzin włożonych w opanowanie kilku słówek, wszystkie wylatywały mi z głowy. Podobnie z gramatyką i wymową, mój mózg nie przyjmuje tego języka do wiadomości Zniechęciłam się i doszłam do wniosku, że nie ciągnie mnie do Francji i lepiej poświęcić się innym językom.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-24-2017, 22:47
monika.szczepanek@op.pl monika.szczepanek@op.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja myślę, że to jest kwestia tego, jak podchodzimy do nauki danego języka. Mi by było ciężko nauczyć się japońskiego, czy może rosyjskiego. Niemiecki obecnie mam i nie mam parcia na ten język, ale jak bym chciała, to wydaje mi się, że mogłabym przyswoić go w miarę łatwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2017, 11:48
katkow5 katkow5 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie niemiecki. 6 lat nauki, a mimo to nadal nic z niego nie umiem. Chciałabym też nauczyć się jakiegoś orientalnego języka, chińskiego lub japońskiego, ale myślę że to na zawsze pozostanie w strefie marzeń, bo brak mi motywacji
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-29-2017, 14:40
maleckado maleckado jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja miałam tak z hiszpańskim w liceum. Mimo trzech lat, w ciągu których zdecydowanie dałabym radę opanować choćby podstawy, byłam skutecznie zniechęcona przez nauczycielkę. Kobieta była młoda i po pierwsze, nie umiała sobie z licealistami poradzić, a po drugie, nie potrafiła w nasz zaszczepić tego "czegoś", dzięki czemu nam samym zależałoby na nauce.
Chociaż przyznam, że po niedawnej wizycie w Hiszpanii, kiedy zobaczyłam, jak ten język funkcjonuje w naturalnym środowisku, moje podejście do niego trochę się zmieniło i rozważam powrót do nauki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-30-2017, 10:21
marlene marlene jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wrocław
Domyślnie

Niemiecki. 3 lata w liceum, pół rodziny niemieckiej, a ja ani be, ani me, ani kukuryku. O ile inne języki przychodzą mi z łatwością, niemiecki jest dla mnie chyba niemożliwym do nauczenia, mimo wszelkich prób i chęci.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.