Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03-31-2016, 15:21
myhalyna myhalyna jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja nigdy nie ogarnęłam łaciny :c
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2016, 20:37
catfight catfight jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie niemiecki. Uczyłam się go od podstawówki do liceum i nie wyszłam wyżej niż A2+
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-31-2016, 22:42
ank92 ank92 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Ja uczyłam się niemieckiego przez 6 lat: 3 lata gimnazjum i 3 lata liceum i teraz nie pamiętam z niego praktycznie nic. Myślę, że to głównie dlatego, że nie zależało mi na tym, żeby się go nauczyć i dlatego nie starałam się nic zapamiętać. Uczyłam się tylko absolutnego minimum żeby zaliczać sprawdziany i kartkówki. Myślę, że aby nauka języka była efektywna to trzeba przede wszystkim chcieć się nauczyć i lubić ten język. Dla porównania języka hiszpańskiego uczę się niecałe 3 lata i osiągnęłam całkiem wysoki poziom
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-01-2016, 16:06
overlord130 overlord130 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mi też, jak wielu moim przedmówcom, stoi sztorcem w gardle niemiecki. W sensie, nawet bym chciał się go nauczyć. Ale 3 lata nauki na studiach, jako język dodatkowy, dały tylko taki efekt, że potrafię powiedzieć "Ich habe keine zeit". Chyba nie za dobrze. Miałem okropnych wykładowców, może to dlatego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2016, 10:44
mabogacka mabogacka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W moim przypadku jest to język francuski. Bardzo chciałam sie go nauczyć, specjalnie wybrałam w liceum klasę z francuskim, uczyłam się pilnie przez kilka pierwszych lekcji, kupiłam słownik i gramatykę i byłam taka podekscytowana, po czym wszystko szlag trafi, gdy zaczęły się bardziej skomplikowane odmiany niż regularny cas teraźniejszy. Uczyłam się końcówek i płakałam, bo wiedziałam, że po kartkówce i tak to wszystko zapomnę. Niestety tak właśnie było. Mimo, że przesiedziałam nad książkami sporo czasu i naprawdę chciałam, to i tak mi nie wychodziło. Skonczyłam liceum i po francusku umiałam się przedstawić. Wstyd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-02-2016, 12:02
Syrinks Syrinks jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niestety będzie to najprawdopodobniej rosyjski. Jestem wprawdzie w nim czytać, ale miałam bardzo złą nauczycielkę, która kazała nam jedynie uczyć się wierszyków i piosenek na pamięć, zniechęcając mnie niesamowicie do tego języka...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-04-2016, 22:18
werxon werxon jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Niemiecki. Trzy lata nauki za mną, a ja się nawet przedstawić nie potrafię, nie mówiąc już o jakimkolwiek wyłapywaniu pojedynczych słówek z rozmów.. Nie ta wymowa, nie ta pisownia - nie wiem co, ale ten język to numer jeden na mojej czarnej liście.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2016, 00:51
tresbien0 tresbien0 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Przez całe 3 lata gimnazjum uczyłam się niemieckiego. A raczej próbowałam się uczyć. Do dziś znam tylko kilka zwrotów w tym języku. Podejrzewam, że mimo wszystko była to kwestia odpowiedniego nastawienia (psychiki) Nigdy nie podobał mi się ten język, zarówno w brzmieniu, jak i w gramatyce (te tasiemce wyrazowe w liczebnikach...) i podejrzewam, że ta niechęć zaowocowała delikatną blokadą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2016, 11:38
Rendaria544__ Rendaria544__ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę że dla każdego to pewnie te języki nauczane w liceum/gimnazjum na poziomie bardzo podstawowym, nauczyciele nie starają się za bardzo, działają według programu a uczniowie tak samo, nie muszą to nie się nie uczą. Ja tak miałam z niemieckim, ale wystarczy się nastawić i myślę że w końcu bym się nauczyła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-06-2016, 13:29
ann0412's Avatar
ann0412 ann0412 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Widzę że przeważają posty o języku niemieckim- również ja muszę się pod tym podpisać. Przez całe 6 lat gimnazjum i liceum uczyłam się tego języka. Miałam dobre oceny, jednak jednocześnie była jakaś "blokada",nie podobało mi się zupełnie jego brzmienie, nie mogłam nabyć tego "twardego" akcentu, dużo lepiej szło mi z angielskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.