Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Hydepark
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-12-2015, 09:08
Niemiecki92 Niemiecki92 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że język chiński jest najtrudniejszym językiem i na pewno nie uda mi się go opanować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2015, 10:59
Szypulka Szypulka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podejrzewam, że języka którego nigdy się nie nauczę to języki azjatyckie, które mają swój alfabet i swoje "krzaczki".
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-12-2015, 11:32
scotmar scotmar jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Szkocja
Domyślnie

Mam tak z francuskim, spróbowałam bo był modny ale nigdy mnie do niego ni ciągnęło, nie spodobał mi się. Teraz wiem, że raczej do nauki francuskiego raczej nie wrócę, podoba mi się jeszcze mniej niż wcześniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2015, 17:38
Germanum Germanum jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Francuski i rosyjski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-13-2015, 21:13
kkora1990 kkora1990 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Koffeina Pokaż post
Czy ja wiem czy to przeszkoda żeby nauczyć się języka? Raczej utrudnia po prostu dobre poczucie się w danym kraju, wśród tych ludzi, ale raczej nie przeszkadza w opanowaniu języka w Polsce.
Wiesz, to wpływa na fakt, że mi się te języki nie podobają - to raz (i mówię tu o brzmieniu, intonacji - a te aspekty wynikają po części z aspektu kulturowego).
Dwa - nie uważam, żeby dało się dobrze nauczyć jakiegokolwiek języka bez wyczucia kultury tego języka (a nawet wczucia się w tę kulturę). Nie znaczy to, że uważam, że powinno się bezwzględnie i bezkrytycznie taką obcą kulturę kochać, ale coś w niej musi pociągać. Łatwiej jest tu z językami, których używa się w wielu krajach - taki angielski można lubić, jeśli podoba nam się kultura choć jednego narodu, który posługuje się tym językiem (a tu jest z czego wybierać). W przypadku włoskiego nie ma takiej wygody. Z kolei hiszpański niby jest używany w wielu krajach, ale mam wrażenie, że akurat te cechy kulturowe, które mi w nim przeszkadzają, obecne są we wszystkich tych kulturach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-15-2015, 19:01
kdomi kdomi jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Język, którego nie umiem i nie będę umieć: To proste - niemiecki. Uczyłam się swego czasu w podstawówce, nawet brałam udział w olimpiadach. I co z tego- ten język nigdy mnie nie pociągał, więc porzuciłam dalszą naukę i uczciwie przyznam, że nie zamierzam w przyszłości do tego wracać. Chwilowo odczuwam nawet swego rodzaju awersję do niemieckiego. Podobnie z chińskim, japońskim, arabskim, ukraińskim... Trudno jest uczyć się jakiegokolwiek języka z czystej potrzeby, jeśli nie towarzyszy temu choć odrobina zainteresowania lokutorami i ich kulturą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-15-2015, 19:20
LAISK's Avatar
LAISK LAISK jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: poznań
Domyślnie

nie mogłam sobie przyswoić niemieckiego w liceum i gimnazjum. W ogóle ten język do mnie nie przemawiał chociaż był w programie studiów. Niemniej jednak zdałam z niego maturę i poszłam na studia na niderlandystykę. Oba języki są podobne, nauka niderlandzkiego przychodzi mi z przyjemnością i coraz częściej myślę żeby zrobić come back do niemieckiego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2015, 12:18
Ylienna Ylienna jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Bardzo dobrze znam to zjawisko! Doświadczyłam go w liceum, kiedy uczyłam się łaciny. Wszystko, czego się uczyłam wylatywało mi z głowy w ciągu kilku dni (czasami godzin). Być może była to wina sposobu prowadzenia zajęć (mieliśmy dużo gramatyki) albo tego, że łacina była tylko raz w tygodniu. Uczyłam się tego języka dwa lata i nie jestem w stanie sobie przypomnieć podstawowych rzeczy :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2015, 14:11
quitelikeyou quitelikeyou jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Miałam podobne spotkania z niemieckim -- uczyłam się go w gimnazjum przez 3 lata i na studiach przez 2 i nadal nie umiem nic. Zupełnie nie wchodzi mi do głowy niemiecka gramatyka ani słówka, a zazwyczaj nie mam z tym problemu w nauce języka.

W liceum miałam również dwa lata łacinę i jej również nie cierpiałam, choć to prawdopodobnie bardziej przez to, że jest to język martwy i uczyliśmy się jedynie niepraktycznych rzeczy, jak śpiewania piosenek, recytowania wierszy czy sentencji. Nie widziałam sensu uczenia się odmian przez przypadki rzeczowników i odmian czasowników w pięciu różnych czasach kiedy wiedziałam, że i tak nie będę umiała mówić po łacinie ani że nigdy mi się to nie przyda.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-16-2015, 16:01
karolina94 karolina94 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Dla mnie również takim językiem jest niemiecki. Chociaż uczyłam się go przez 6 lat, dzisiaj nie pamiętam nawet podstaw. Jest to tym bardziej dziwne, że o wiele więcej pamiętam z rosyjskiego, którego uczyłam się tylko przez 3 lata i którego nauki zaprzestałam o kilka lat wcześniej, niż nauki niemieckiego. Gramatyka niemiecka wydaje mi się trudna i nielogiczna, m. in. przez to, że niektóre konstrukcje wymagają czasownika na końcu zdania, a inne nie. Prawdziwą zmorą były dla mnie przypadki i zachowanie rodzajników podczas odmiany. Poza tym brzmienie niemieckiego w ogóle mi się nie podoba, a także nie interesuję się tamtejszą kulturą, przez co nauka tego języka nie jest w stanie sprawić mi żadnej przyjemności - a z moich doświadczeń wynika, że fascynacja językiem bardzo motywuje i przyśpiesza naukę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.