Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-04-2017, 11:57
99smile99 99smile99 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zależy od naszych oczekiwań. Ja zdecydowanie wolę nauczycieli chociaż naprawdę trudno trafić na dobrego nauczyciela. Mam wrażenie, że większość ludzi uczy trochę "po omacku", nie mając tak naprawdę żadnego planu działania ani wyobrażenia, o tym jakie efekty są możliwe do osiągnięcia.
Nie wystarczy tylko znać język, żeby uczyć, a mam wrażenie, że większość uczących nie zdaje sobie z tego sprawy.
Szukam i szukam nauczyciela angielskiego i dalej znaleźć nie mogę. Chyba że to ja mam takie wysokie wymagania...?!

Ostatnio edytowane przez otcoftw : 02-08-2017 o 21:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2017, 00:35
nowakowskakar nowakowskakar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z tego, co ja się orientuję, nauczyciele języka obcego mają obowiązek dokształcać się, jak wiadomo język cały czas się zmienia. Co do tego, kogo bym wybrała, to najpierw szukałabym znajomej studentki lub studenta, który wiem, że dobrze nauczy. Poza tym studenci zazwyczaj biorą mniej.

Ostatnio edytowane przez otcoftw : 02-08-2017 o 21:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-02-2019, 20:06
Sylwia9191 Sylwia9191 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie nauczyciel, ale dobry nauczyciel, a nie jakikolwiek. Ważne jest, moim zdaniem, aby ktoś znał się na nauczaniu. Przykładem z mojego życia jest nauka fizyki do matury. Nauczyciel, a student fizyki to było niebo, a ziemia. Zrezygnowałam ze studenta bardzo szybko. Nie miał w ogóle pomysłu na usystematyzowanie nauki i wytłumaczenie mi zagadnień, w taki sposób, abym to zrozumiała.
Jednak też myślę, że nie można generalizować. Może warto sprawdzić tą i tą opcję?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2019, 12:41
apazurkiewicz apazurkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Sama jestem filologiem, rzeczy umiem, znam się na tym i tamtym, ale wytłumaczyć to komuś aby zrozumiał? Niemożliwe. Nie posiadam umiejętności, które by mi na to pozwoliły. Oczywiście, że znajdzie się nauczyciel, który nie ma zbyt dobrych umiejętności dydaktychnych jak i znajdzie się student filologii (nawet z innej specjalizacji niż nauczycielska), który dydaktyczne umiejętności posiada. Wszystko zależy od osoby. Poszłabym i do studenta i do nauczyciela, ważne żeby umieli mi rzeczy wytłumaczyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2019, 22:35
ReeVsq ReeVsq jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Udzielałam korepetycji jako studentka, ale jedynie dzieciom w szkole podstawowej i gimnazjum. Nie podjęłabym się uczenia osoby dorosłej, bo wymagałoby to zdecydowanie więcej pracy i zaangażowania, dlatego sama -- jako osoba dorosła -- też wolałbym zasięgnąć pomocy u nauczyciela, który wie co robi. Do dzieci jednak moim zdaniem student jest jak najbardziej ok.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-05-2019, 22:57
SBorowiczDuwe SBorowiczDuwe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To zależy jaką ma wiedzę i jak posługuje się językiem, czyli od poziomu.
Znam wielu studentów po filologii, którzy ledwo się wysławiają, za to świetnie znają np. gramatykę lub odwrotnie. Znam też takich, którzy świetnie mówią, ale reguł z książek cytować nie potrafią, bo nauczyli się, zautomatyzowali i teorię zapomnieli.
Jeśli zaś chodzi o nauczycieli, są i tacy, którzy po latach powtarzania w kółko tego samego zaczynają popełniać błędy początkujących. Pamiętam, jak na praktykach nauczycielskich wyłapywałam błędy tamtejszych nauczycieli, np. użycie złego rodzajnika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2019, 00:03
ewelina93's Avatar
ewelina93 ewelina93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja wybrałabym studenta - pewnie dlatego, że lekcja u niedoświadczonego jeszcze lektora byłaby na pewno tańsza a efekty pewnie te same jeśli chodzi o naukę od podstaw...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-22-2019, 01:12
jackflay jackflay jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

To chyba zależy od tego na jakiej nauce Ci zależy i od poziomu nauczyciela, lub studenta. Na przykład ja poszedłbym do mojej koleżanki z roku, bo wiem, że jest konkretna i bardzo oczytana i inteligentna - dużo możnaby od Niej wynieść. Najlepiej spróbować wszystkiego po trochu, żeby wiedzieć co się woli. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-27-2019, 22:34
magdaang magdaang jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zależy od tego czego oczekujemy. Do tego student studentowi nie równy, tak samo jak nauczyciel nauczycielowi nie równy. Są studenci lepsi niż naczuyciele, choć to oczywiście nie reguła. Słysząc akcent wielu wykładowców na moich studiach nie chciałabym uczyć się od nich wymowy. Będąc w liceum mój angielski był na poziomie C2, chociaż mój wiek oraz "uczennica liceum" mogłyby nie zachęcić do nauki u mnie. Warto zdecydować się na nauczyciela po pierwszej lekcji, słuchając np. akcentu i zwracając uwagę na popularne błędy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.