Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-06-2018, 19:56
Agapur93 Agapur93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wcześniej unikałam Google Translate jak ognia, bo proponował takie bzdury, że w ogóle się nie przydawał. Jednak przy tłumaczeniach na zajęcia z chińskiego odkryłam, że nawet przy tym języku czasami tłumaczenie jest całkiem sensowne, a przynajmniej pomaga zrozumieć sens zdania. Na początku z ciekawości wrzucałam kilka tekstów po angielsku czy niemiecku, które były mi potrzebne, i okazywało się, że GT naprawdę się poprawił i tak jak osoba wyżej wskazała - nawet czasowniki były poorawnie odmienione. Nie zdecydowałabym się oczywiście na oddanie tłumaczenia z GT, ale czasami warto wrzucić tekst, żeby znaleźć inspirację lub sprawdzić czyaby na pewno dobrze rozumie się niektóre zdania. Czasami też warto tłumacząc na obcy język warto wrzucić zdania po polsku i sprawdzić czy w naszej wersji nie brakuje rodzajników, itp., choć w tym przypadku można też skorzystać z wielu innych narzędzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 09:44
dozen12 dozen12 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Również korzystam, nieczęsto, ale zdarza się. Czasem Google podsunie rozwiązanie, które nie chciało mi przyjść do głowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 10:23
annlaz annlaz jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdarza mi się korzystać z tłumacza google i muszę przyznać że jakość tłumaczeń rzeczywiście bardzo się poprawiła. W sytuacji kiedy nie mogę znaleźć danego słówka w żadnym że słowników, google często podpowiada jego sensowny odpowiednik lub przynajmniej daje wskazówkę co może ono znaczyć.
Chciałabym jeszcze dodać że jakość tłumaczenia google zależy od języków, w parze eng-de sprawdza się naprawdę dobrze, trochę gorzej radzi sobie z tłumaczeniem na język polski, który jest językiem trudnym, fleksyjnym, myślę że utrudnia to trochę pracę tłumaczowi google.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 12:20
KrzysiekM KrzysiekM jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Staram się nie polegać mocno na tym narzędziu, jednak zazwyczaj mam je otwarte, gdyż często pojawia się potrzeba przetłumaczenia na szybko pojedynczego słowa lub zwrotu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 21:17
majadz majadz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Jednen z tragiczniejszych przykładów tłumaczenia przez Google Translate [url]https://www.reviversoft.com/pl/file-extensions/txt[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-14-2018, 23:48
Podszyszkownik

Domyślnie

Google Translate świetnie sprawdza się w parze ENG - DE, choć też zdarza mu się robić niezłe błędy. Do niedawna w ogóle nie zaglądałam do GT, bo w parach PL - dowolny język wychodizły totalne bdzury, a poprawę odkryłam przez zupełny przypadek, chyba chcąc pośmiać się z tłumaczeń Google.

Też często wrzucam tekst do GT, gdy nie mogę znaleźć punktu zaczepienia do dalszego tlumaczenia. Czasami GT potrafi podpowiedzieć coś naprawdę dobrego, ale i tak zawsze na wszelki wypadek sprawdzam czy na pewno coś takiego istnieje w pewniejszych źródłach niż GT. Zwłaszcza jeśli tłumaczę z PL na inny język. Pewnie nigdy nie zastąpi tłumaczeń wykonywanych przez człowieka, ale może je znacznie ułatwić i przyspieszyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-17-2018, 10:08
Sebastian_Ulamog Sebastian_Ulamog jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jest w internecie na pewno wiele pewniejszych źródeł niż Google Translate. Ogólnie odradzałbym używanie. Zależy oczywiście też od pary językowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-20-2018, 19:14
Podszyszkownik

Domyślnie

GT zdecydowanie nie należy do najbardziej wiarygodnych źródeł, ale czasami podpowiada ciekawe rozwiązania,na które sami byśmy nie wpadli, a które można sprawdzić właśnie w tych wiarygodnych źródłach przed wstawieniem do naszego tłumaczenia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 14:07
H4rbing3r H4rbing3r jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Samego Google Translate staram się unikać jak ognia (pamiętam jak moja wykładowczyni skutecznie wybijała mi z głowy nawet sporadyczne korzystanie z tego narzędzia ), przynajmniej jeśli chodzi o słowa zawarte w pewnym kontekście lub utarte zwroty. Czasami zdarzy mi się co prawda sprawdzić pojedyncze słówka, choć i wtedy zazwyczaj używam dużo bardziej sprawdzonych i zaawansowanych narzędzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.