Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-05-2018, 17:08
iso3948 iso3948 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam kolegę, który wyjechał do pracy do Niemiec. Zna jedynie język angielski, a w całej firmie jest tylko jedna osoba, co dobrze się nim posługuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-06-2018, 16:05
kabe29's Avatar
kabe29 kabe29 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Prawdę mówiąc, problemy z dogadaniem się po angielsku spotkamy w wielu miejscach na świecie, co często wynika nie tyle z faktycznej nieznajomości języka, a bardziej z niechęci do komunikowania się w języku obcym. Na forum padło kilka przykładów krajów europejskich, ale dużym wyzwaniem jest też podróż po krajach azjatyckich, takich jak Japonia i Chiny. Dlatego właśnie jadąc zagranicę dobrze jest znać choć jakieś absolutne minimum słownictwa danego kraju niż liczyć na to, że jakoś dogadamy się po angielsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 18:16
pantofel102 pantofel102 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zdecydowanie Hiszpania- tylko w typowo turystycznych miejscowościach i to w sezonie można bez problemu dogadać się po angielsku. Przeciętny Hiszpan języka angielskiego albo nie zna albo wstydzi się używać, dotyczy to również młodych ludzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2018, 18:39
mkruczek mkruczek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kilka lat temu byłam na Węgrzech i o matko... Z nikim, absolutnie z nikim nie dało się dogadać po angielsku. Przerastało ich nawet pytanie o godzinę. A byłam w Miszkolcu. Jak na 4 co do wielkości miasto Węgier... Cóż, słabiutko.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2018, 14:15
filip970622 filip970622 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hiszpania, nawet wśród młodych ciężko spotkać osoby z którymi spokojnie dogadasz się po angielsku a jeśli chodzi o osoby starsze jest to już prawie niemożliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2018, 07:41
martaS martaS jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Kuching
Domyślnie

Zdecydowanie Chiny. Nie byłam w najbardziej kosmopolitycznym Szanghaju, ale już w Pekinie mialam problem. Podczas podróży przez wschód kraju w ogóle nie było mowy o jakiejkowliek komunikacji po angielsku. Zdecydowana większość mieszkańców nie mówi po angielsku, także osoby zatrudnione w turystyce czy urzędach. Większość restauracji posiada menu tylko po chińsku, ewentualnie z obrazkami. Nie wyobrażam sobie podróży po chińskich prowincjach bez tłumacza albo znajomości chińskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2018, 11:10
vviktoria vviktoria jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W moim przypadku były to Rosja oraz Chiny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2018, 14:42
EPinkiewicz EPinkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja spotakałam się z tego typu problemem w Turcji, co prawda ludzie wykazywali wiele życzliwości i faktycznie starali się pomóc, ale niestety często ciężko bylo się z nimi porozumieć "łamanym angielskim", nawet obsługa hotelowa miała problemy z bardziej skomplikowanymi sprawami.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2018, 16:59
przemekm przemekm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W Rzymie podstawowa znajomość włoskiego bardzo się przydawała. Z angielskim w stolicy Włoch bywało różnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-03-2018, 18:08
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Z mojego doświadczenia - Chiny. Wybierając się do Chin warto nastawić się na problemy komunikacyjne, czy problemy z rozszyfrowaniem znaków/drogowskazów/informacji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.