Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07-24-2017, 17:47
MartaRyciak MartaRyciak jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Gruzja. W informacji turystycznej owszem mówili po angielsku, ale jak pytałam przechodniów to niewiele osób potrafiło mi odpowiedzieć po angielsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-25-2017, 15:16
walaszekanna walaszekanna jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Będzin
Domyślnie

Moja była promotorka napotkała problem, gdy chciała porozumieć się w języku angielskim na dworcu kolejowym w Chinach. Pani w okienku informacji zupełnie nie umiała mówić w tym języku, a to przecież istotne, żeby osoba udzielająca informacji turystom mogła się z nimi porozumieć i im pomóc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-30-2018, 23:59
SKonieczna SKonieczna jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Potwierdzam Francję - Francuzi oczekują, że przyjeżdżając do nich będziesz biegle władał ich językiem, więc nie widzą potrzeby uczenia się obcych mów na tę okoliczność
Inny kraj gdzie ciężko było się porozumieć po angielsku to Litwa (konkretniej wileńszczyzna). Może to jednak wynikać z faktu, że wszędzie gdzie zorientowano się, że jesteśmy Polakami od razu dogadywano się z nami... po polsku Angielski mało się nam przydał...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-31-2018, 18:05
natt93 natt93 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Grecja - w sklepach czy urzędach często nie można się dogadać, bo wielu Greków nie zna żadnych podstaw angielskiego. Dla mnie było też wielkim zaskoczeniem to, że w hotelu do którego przyjeżdżają zagraniczni turyści, tylko kilka osób znało angielski na poziomie komunikatywnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-02-2018, 12:49
anngag anngag jest offline
Kumotr

Domyślnie

Francja z całą pewnością Rozmawiałam z wieloma francuzami na ten temat i ich problem polega na tym, że poziom nauki tego języka w szkole jest bardzo niski, a w związku z tym wiele francuzów nie może pozbyć się charakterystycznego akcentu, dlatego też mniej chętnie mówią w tym języku. Może to być także uwarunkowane tym, że z racji charakterystyki francuskiego, native speakerzy nie są w stanie wymówić kilku liter, co nam, bądź innym narodowościom nie sprawia problemu. Przypuszczam więc, że trochę się tego wstydzą.

Ostatnio edytowane przez anngag : 06-02-2018 o 12:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2018, 12:30
justynam655 justynam655 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja napotkałam problem w Ukrainie, a konkretnie we wschodniej części tego kraju. Angielski nie okazał się zbyt pomocny, ponieważ mieszkańcy z reguły znali tylko jeden język obcy i był to rosyjski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-03-2018, 17:03
PaulinaHoppe PaulinaHoppe jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W Armenii ludzie raczej próbowali zręcznie przechodzić na rosyjski, chętniej pomagali np. wytłumaczyć drogę po rosyjsku, niż po angielsku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-18-2018, 15:48
portulaca portulaca jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W Niemczech często ludzie, którzy znają angielski, ale widzą, że rozumiesz chociażby pojedyncze słowa, będą mówić raczej po niemiecku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-24-2018, 00:11
Mar41 Mar41 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Ostrołęka
Domyślnie

Z tego co słyszałem od innych studentów którzy byli na Erasmusie z mojej uczelni, jest także problem z angielskim (o ile dobrze pamiętam) w Hiszpanii. Studentka, która tam była powiedziała, że poza uniwersytetem spotkała tylko 2, może 3 osoby, które biegle władały językiem angielskim i jedną z tych osób był bezdomny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-25-2018, 11:27
madelines madelines jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Francja! Zauważyłam, że oni są w stanie przejść (niechętnie) na angielski, jeżeli wykażesz się inicjatywą i chociażby spróbujesz zacząć rozmowę po francusku, a po chwili łamanym francuskim powiesz, że no jednak chyba to się nie uda i może łatwiej będzie po angielsku
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.