Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-16-2016, 10:34
orome orome jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez alicjaaa1 Pokaż post
fakmak - dumnie, jeśli już.
Co do samego języka to faktycznie brzmi ładniej niż np. japoński czy chiński.
Chiński-mandaryński bardzo lubię. Koreański mówiony brzmi... dobrze, ale piosenek w tym języku nie zdzierżę - mam wrażenie, że nie jest on zbyt łaskawy dla wokalistów, w przeciwieństwie do tonalnego chińskiego albo "sylabicznego" japońskiego.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-19-2018 o 18:49. Powód: drobne błędy interpunkcyjne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-21-2017, 15:03
Romusen Romusen jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jeśli kurs jest intensywny to stanowczo powinnaś po nim być w stanie te jakieś najprostsze informacje wymienić Ale trudno powiedzieć na 100% nie znając samego kursu. Na pewno taki kurs byłby też dobrą podstawą jeśli byś potem stwierdziła, że chcesz się dalej uczyć języka.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-19-2018 o 18:50. Powód: drobne błędy interpunkcyjne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-11-2017, 21:43
duerer duerer jest offline
Kumotr

Domyślnie

Koreański nie jest skomplikowany gramatycznie, a alfabet jest do ogarnięcia, więc myślę, że intensywny kurs da pewne efekty. Dobrze jeśli ma się jakieś doświadczenia z japońskim. Pod względem struktury zdań to prawie to samo. Za to niuanse w wymowie potrafią wykończyć. :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2017, 21:41
justrightnow justrightnow jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mnie trochę przytłacza perspektywa nauki, mnóstwo znaków w chińskim Zaczęłam uczyć się koreańskiego, bo usłyszałam, że alfabet jest bardzo prosty (rzeczywiście!). Za to gramatyka sprawia już pewne problemy. No ale cóż, podoba mi się jego brzmienie.

Ostatnio edytowane przez gaoxia : 01-07-2018 o 16:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2017, 16:23
saraczekala saraczekala jest offline
Kumotr

Domyślnie

Gramatyka w koreańskim jest bardzo podobna do tej w języku japońskim, więc jeśli ktoś miał styczność wcześniej z tym językiem będzie miał prościej.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-19-2018 o 18:51. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-30-2017, 23:02
gwiednypyl gwiednypyl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Podoba mi się koreański, gdy słucham go w serialach. Wydaje mi się prosty i podobny do japońskiego. Jak oglądam dramę to niektóre dialogi rozumiem, bez patrzenia na napisy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2017, 10:42
Hikari Hikari jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Koreański...
Hmm... Z tych głównych trzech języków azjatyckich, koreański wydaje mi się być najmniej przydatnym. I bynajmniej nie tylko przez liczbę użytkowników, ale z tego co wiem to obcokrajowcy dosyć nie przepadają za Koreą, nie chcą tam mieszkać, a jak już to nieliczni. Wiecie, niby jest na nią zajawka, a jak przychodzi co do czego to chcą z niej wyjechać czym prędzej. Mnie osobiście nie podoba się tamtejsza mentalność, za k-popem też nie przepadam i nie wiem co ludzie w nim widzą. Podoba mi się za to koreański hangeul, i choćby w piśmie i czytaniu chciałbym go opanować.
Poza tym, z tego co wiem to ma gramatykę trudniejszą niż w japońskim, także.. hmm.. nie wiem. Czy aby na pewno warto patrząc na to z praktycznego punktu widzenia? Dla pasji - tak, ale w praktyce chyba lepszy byłby japoński lub chiński. Chyba, że ktoś chce tam mieszkać, ale..., no nie wiem, mnie by Korea nie odpowiadała.
Wymowa koreańska jak dla mnie jest dziwna. Trudno mi powiedzieć czy lepsza, czy gorsza od chińskiej. Posłuchać posłucham, bo brzmi nieźle, ale nie czuję w nim tego, co by mnie do siebie przyciągnęło (poza łatwym pismem).

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-19-2018 o 18:53. Powód: drobne błędy interpunkcyjne
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-01-2017, 22:48
agatumi agatumi jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak byłam na stypendium w Chinach, mieliśmy dużo Koreańczyków w szkole, więc dużo się osłuchałam i przyznam, że dla mnie brzmią jak ludzie-ryby, ale sympatycznie (;

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-19-2018 o 18:54. Powód: drobne błędy językowe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-28-2017, 11:36
polakm96 polakm96 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z tym językiem, łatwo nie jest, ale słyszałam, że jest zdecydowanie łatwiejszy od chińskiego czy japońskiego.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-19-2018 o 18:54. Powód: brak kropki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-07-2017, 16:39
machajek machajek jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Koreański zainteresował mnie... sam do końca nie wiem dlaczego. Jestem studentem sinologii, dodatkowo uczymy się jeszcze japońskiego, więc nauka koreańskiego wydała mi się jakimś naturalnym rozwinięciem. Dużo osób zwraca uwagę, że jest bardzo melodyjny, z czym trudno się nie zgodzić, a brak znaków jest wielkim ułatwieniem, zwłaszcza na początku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.