Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-08-2018, 19:17
lukasz.bachora lukasz.bachora jest offline
Kumotr

Domyślnie

Najlepszym sposobem, by zwiedzać wielkie miasta chińskie, nie męcząc się w zatłoczonych środkach publicznego transportu, jest wypożyczenie lub zakup roweru Zarówno w Pekinie, jak Szanghaju i wielu innych metropoliach można skorzystać z rozbudowanego systemu rowerów miejskich. Pewnym problemem może być ogarnięcie odpowiednich aplikacji i konta w banku (co było niezbędne do płacenia za wypożyczenie, kiedy tam byłem, ale może w międzyczasie coś się zmieniło). W takim wypadku warto rozważyć zakup jakiegoś "składaka" za 100-200 yuanów i porzucenie go po zakończeniu wycieczki. Sama jazda po chińskich ulicach też jest swego rodzaju przygodą, którą warto dodać do swojego podróżniczego CV.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2018, 18:13
baihe baihe jest offline
Kumotr

Domyślnie

Mnie też nie zachwyciły chińskie miasta mimo, że miałam okazję być w Chinach trochę dłużej. To prawda, można przywyknąć do tłumów, zapachów i wysokich wieżowców, ale co pewien czas trzeba od tego odpoczywać. Ale taki właśnie urok Chin, są wyjątkowe pod tym względem i można to albo pokochać, albo znienawidzić.
Na mnie wrażenie zrobiło miasto Chengdu. Byłam tam dosłownie kilka dni, ale zdawało się, jakby czas tam płynął wolniej, spokojniej, niż w np. takim Pekinie. Prócz Chengdu mogę polecić Xiamen - miasto małe jak na Chiny, ale w czyste jak na chińskie warunki plus mało zanieczyszczone.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-21-2018, 13:32
linfei linfei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobom przyzwyczajonym do polskich miast ciężko sobie nawet wyobrazić ogrom chinskich metropolii. Ja mieszkałam w 10 milionowym Chengdu i po powrocie do Polski nie mogłam się nadziwić jak tu pusto Plusem jest, że takie miasta zawsze tętnią życiem, cała reszta to niestety niedogodności - kolejki wszędzie, do kasy w markecie, do restauracji, korki na ulicach, ogólny tłok, w dni wolne w miejscach turystycznych to już w ogóle jest armagedon. Byłam też w kilku "małych" milionowych, czy dwumilionowych miastach i to były straszne dziury, co z perspektywy Europejczyka jest dość śmieszne. Jedno jest pewne, w Chinach doceniłam kameralność polskich miast
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.