Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-17-2017, 21:17
renarde renarde jest offline
Kumotr

Domyślnie Ciekawe miejsca w Rosji

Cześć Co możecie polecić na pierwszą podróż do Rosji? Najlepiej zacząć klasycznie od stolicy czy jakoś inaczej, niebanalnie? Co zrobiło na Was największe wrażenie?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2017, 14:39
Konsta112 Konsta112 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Wydaje mi się że najlepiej zacząć od takich kultowych miejsc rodem z pocztówek. Plac Czerwony, Katedrę Św. Wasyla, Kreml idt. Miejscem dla mnie przepięknym były bardziej te związane z naturą :Grzybowa Formacja Skalna „Akkurum”,Dolina Gejzerów (Kamczatka),Kamienne drzewa (Jarkuck), nie wspomnę już o wyspie Urup. Niesamowitym doświadczeniem było dla mnie wejście do teatru Bolszoj.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2017, 09:48
Ja92 Ja92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam zacząć klasycznie, od stolicy. Zachwyt gwarantowany, nawet jeśli dobrze się zna te miejsca z obrazków w szkolnych podręcznikach. W Moskwie największe wrażenie zrobiły na mnie zbiory Zbrojowni kremlowskiej (od karet, przez stroje koronacyjne caryc, po jaja Faberge) i kolorowe kopuły Soboru Wasyla. Uważam, że warto wybrać się tam pociągiem - można podziwiać zmieniający się krajobraz za oknem (brzozowe lasy, bajkowe domki), porozmawiać z pasażerami z przedziału albo uciąć sobie drzemkę na górnej półce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-17-2017, 20:27
isa1 isa1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam pięknie położony Petersburg. Warto zobaczyć tam pałac zimowy, ermitaż, sobór Zmartwychwstania Pańskiego czy kościół św. Katarzyny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-18-2017, 08:38
bluehawaii bluehawaii jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

St. Petersburg, cerkiew Piotra i Pawła, Ermitraż (+ obowiązkowe odstanie w gigantycznej kolejce do wejścia ), pałac zimowy, Muzeum Wódki czy choćby piękne deptaki nad rzeką.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-25-2017, 13:49
aaprzychodzen's Avatar
aaprzychodzen aaprzychodzen jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Koniecznie Moskwa i Petersburg. To dwie miejscowości, które koniecznie trzeba zobaczyć w swoim życiu. Nigdy nie byłam, ale obok Lwowa i Pragi to moje zdecydowane top 4.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-03-2018, 22:07
lukasz.bachora lukasz.bachora jest offline
Kumotr

Domyślnie

W kwestii dwóch stolic, w Moskwie koniecznie wybrałbym się zobaczyć ВДНХ (Выставка достижений народного хозяйства) - fajny relikt "minionej epoki". Do tego na miejscu jest też naprawdę kosmiczne Muzeum Kosmosu. Warto zobaczyć także Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej (cudownie, swoją drogą, położone). A w Petersburgu polecam prawdziwy rarytas - Muzeum Radzieckich Automatów do Gry, są sprawne, można pograć (-:
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-23-2018, 12:17
bogota's Avatar
bogota bogota jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że warty zwiedzenia jest Petersburg!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.