Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11-08-2016, 16:37
Kinga88 Kinga88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Przewodniki - z jakiego wydawnictwa?

Czy możecie mi polecić dobre wydawnictwo przewodników? Sprawdzam różne i na razie najlepszy jaki miałam, to chyba Bezdroże, ale to wciąż nie jest to co bym chciała...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-11-2016, 15:30
szczupakowskai szczupakowskai jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Popularne i według mnie dobrę są przewodniki Lonely Planet. Mam wersję w języku angielskim dotyczącą Turcji, jest tam naprawdę wszystko, bardzo dużo przydatnych informacji. Właśnie sprawdziłam, że w tym roku zaczęły być też dostępne wersje w języku polskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-15-2016, 10:44
mkkm mkkm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polskie Wiedzy i Życia są bardzo dobre, mają przekroje bardziej znanych atrakcji, i nie narzucają się bardzo ze swoimi planami zwiedzania, są bardziej informacyjne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2016, 22:03
KlaudiaMagdalena KlaudiaMagdalena jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam Bezdroża i National Geographic
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-24-2016, 10:51
m_grden@wp.pl m_grden@wp.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez szczupakowskai Pokaż post
Popularne i według mnie dobrę są przewodniki Lonely Planet. Mam wersję w języku angielskim dotyczącą Turcji, jest tam naprawdę wszystko, bardzo dużo przydatnych informacji. Właśnie sprawdziłam, że w tym roku zaczęły być też dostępne wersje w języku polskim.
Zgadzam się, Lonely Planet robi "dobrą robotę" Łatwo można zauważyć popularność tych przewodników za granicą - jak byliśmy w Tbilisi, to nie mogliśmy się nadziwić, że jedna, bardzo niepozorna i nierzucająca się w oczy knajpka, była licznie odwiedzana nie tylko przez Gruzinów, ale także przez turystów. My weszliśmy tam przez przypadek, ale później chętnie wracaliśmy, bo jedzenie i atmosfera były świetne. Po fakcie odkryliśmy, że ta knajpa była właśnie polecana w Lonely Planet - stąd taka ilość turystów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-01-2016, 15:22
Kinga88 Kinga88 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez m_grden@wp.pl Pokaż post
Zgadzam się, Lonely Planet robi "dobrą robotę" Łatwo można zauważyć popularność tych przewodników za granicą - jak byliśmy w Tbilisi, to nie mogliśmy się nadziwić, że jedna, bardzo niepozorna i nierzucająca się w oczy knajpka, była licznie odwiedzana nie tylko przez Gruzinów, ale także przez turystów. My weszliśmy tam przez przypadek, ale później chętnie wracaliśmy, bo jedzenie i atmosfera były świetne. Po fakcie odkryliśmy, że ta knajpa była właśnie polecana w Lonely Planet - stąd taka ilość turystów.
Ja wolę jak w przewodnikach nie polecają knajpek lub hoteli, bo takie rzeczy bardzo szybko się zmieniają. Musieli by co chwila robić aktualizację przewodnika.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2016, 22:04
magnie magnie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja również polecam Bezdroża - to pierwsze wydawnictwo po które sięgam jadąc w nowe miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-22-2017, 21:07
Missilanka Missilanka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Polecam przewodniki Pascala i Berlitz
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-27-2017, 20:54
Klaudia94941 Klaudia94941 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja polecam Pascala, z którego korzystam najczęściej, ale także DUMONT - trochę okrojone, przedstawia same najważniejsze rzeczy, za to ma fajne mapy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2017, 23:59
irysja irysja jest offline
Kumotr

Domyślnie

Korzystałam z kilku przewodników, ale najbardziej przydatnym podczas podróży okazał się przewodnik z National Geographic.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.