Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-05-2016, 00:10
MilkaM MilkaM jest offline
Kumotr

Domyślnie Wyjazd do Niemiec jako opiekunka osób starszych

Czy ktoś może ma doświadczenie w pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech?
Czy pracując w ten sposób można również podszkolić znajomość języka niemieckiego, np. rozmawiając z seniorami?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2016, 17:15
anka93 anka93 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Osobiście nie mam takiego doświadczenia, ale będąc za granicą zawsze jest szansa, żeby nauczyć się czegoś nowego i podszkolić język. Znam koleżankę, która pracowała w Niemczech jako opiekunka starszych osób i była bardzo zadowolona, ponieważ wiele ją to nauczyło. Pamiętaj też, że nie pracuje się 24 godziny na dobę, a wolny czas można efektywnie wykorzystać
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-12-2016, 11:59
Ewelina9055's Avatar
Ewelina9055 Ewelina9055 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Moja koleżanka wielokrotnie pracowała w Nirmczech jako opiekunka osób starszych. Naprawdę wiele zależy od osoby, którą trzeba się opiekować. Zdarzali się mili ludzie, którzy dawali dodatkowe pieniądze, prezenty, nie byli rozszczeniowi. Niestety spotkała tez osoby niewdzięczne, w depresji, z humorami. Jedna starsza pania kazała kiedyś mojej koleżance zatrzymać się na środku autostrady, żeby zapytać robotników o drogę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-16-2016, 11:41
Aleksa94 Aleksa94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja ciocia pracuje jako opiekunka w Niemczech. Jadąc pierwszy raz, umiała tylko podstawowe zwroty, znała podstawowe słownictwo. Już po pierwszym pobycie tam radziła sobie bardzo dobrze z niemieckim, po kilku razach szprechała już jak Niemka
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-24-2016, 22:23
aneta95p aneta95p jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mama mojej przyjaciółki pracuje w Niemczech jako opiekunka osób starszych i chwali sobie tę pracę. Na początku było jej ciężko, gdyż nie znała zbyt dobrze języka, zresztą to urodzona patriotka, więc bardzo tęskniła za krajem, ale z czasem sytuacja się poprawiła. Dziś mówi dość dobrze (na poziomie komunikatywnym), także jest to jakaś metoda na nauczenie się języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-06-2017, 14:08
Kayla's Avatar
Kayla Kayla jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Moja ciocia pracuje jako opiekunka do starszego małżeństwa w Niemczech. Mieszka razem z nimi. Początkowo umiała tylko kilka zwrotów po niemiecku ale teraz po ok. roku mówi już całkiem dobrze po niemiecku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2017, 18:19
Anioleczka Anioleczka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mnóstwo osób z mojego otoczenia pracuje właśnie w Niemczech jako opiekun(ka). Ale głównie są to ludzie w średnim wieku, dla których jest to jak opieka nad rodzicem albo ciocią czy wujkiem. Sama nie odważyłabym się na wyjazd w tym celu, gdyż czułabym zbyt dużą odpowiedzialność, jak w każdej pracy opiekuna. Ale jako nauka języka to polecam szczerze, od wszystkich osób, które znam słyszałam, że jest to doskonała forma nauki. Można na spokojnie wypróbować różne zwroty i im więcej się próbuje rozmawiać, tym jest to bardziej mile widziane, także jest pozytywna motywacja
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-08-2017, 13:55
MaryJane13's Avatar
MaryJane13 MaryJane13 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Trochę odświeżam, bo sama właśnie myślę nad takim rozwiązaniem, bo z pracą chwilowo mam zastój, a tak to właśnie można by chociaż język odświeżyć, podszkolić. Moja ciotka lata temu jeździła z agencją opiekunkawniemczech.eu i była zadowolona, no ale teraz już sama przeszła na zasłużoną emeryturę Może znacie kogoś kto obecnie z nimi jeździ i mógłby powiedzieć czy nadal jest w porządku?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-12-2017, 01:03
aaprzychodzen's Avatar
aaprzychodzen aaprzychodzen jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Moja ciocia bardzo sobie chwali. Zaprzyjaźniła się z rodziną swojej emerytki i jest jej tam naprawdę bardzo dobrze. Zarabia też przyzwoicie, więc bardzo rzadko wraca do Polski. Mówi, że stosunek się zmienił i Polacy są szanowani jako pracownicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2017, 21:48
MaryJane13's Avatar
MaryJane13 MaryJane13 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aaprzychodzen Pokaż post
Moja ciocia bardzo sobie chwali. Zaprzyjaźniła się z rodziną swojej emerytki i jest jej tam naprawdę bardzo dobrze. Zarabia też przyzwoicie, więc bardzo rzadko wraca do Polski. Mówi, że stosunek się zmienił i Polacy są szanowani jako pracownicy.
Dobrze słyszeć Na to raczej nie słyszałam narzekań, zresztą wiem, że cały czas był kontakt z koordynatorem z Polski jakby coś było nie tak. Ale i tak miło, że podejście się zmienia. Po polskiej stronie niestety często jeszcze widzę negatywne komentarze odnośnie pracy w Niemczech, a przecież wszyscy jesteśmy po prostu ludźmi, jeden potrzebuje usługi, drugi ją dostarcza. Kwestia tego gdzie lepsze warunki i pieniądze.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.