Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12-08-2015, 21:20
justynawu justynawu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Polskie dania.

Moi znajomi, obcokrajowcy, zawsze zachwycają się pierogami ruskimi, gołąbkami, barszczem czerwonym z uszkami, naszym prawdziwym rosołem, bigosem i kluskami śląskimi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-14-2015, 09:47
karmar karmar jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Gołąbki albo tradycyjny niedzielny obiad czyli schabowy/kotlet z piersi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-26-2015, 19:07
zuzsyl zuzsyl jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Tak pozostając w temacie świąt, to z pewnością pierogi z kapustą i grzybami i bigos - klasyk
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-17-2016, 13:51
mabogacka mabogacka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie w domu na stół poszłaby pewnie rolada śląska z kluskami, gęstym sosem do polania wszystkiego obficie i ciepłą czerwoną kapusta, możliwe że z jabłkiem. Do tego kompot z truskawek obowiązkwo. Możliwe, żeby oszczędzić niestrawności to pieczona kaczka, też z kluskami. Z deserów to makowiec lub ciasto z jabłkami i kruszonką, pewnie także sernik. Aż się człowiek robi głodny.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-18-2016, 22:14
Dorota94 Dorota94 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pierogi obowiązkowo, może z barszczem?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2016, 03:42
annaewa83 annaewa83 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Myślę, że gołąbki są trafnym daniem, każdemu posmakują. A jeśli chodzi o ciasta to sernik z brzoskwiniami, mniaaam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2016, 10:55
Tidutidu's Avatar
Tidutidu Tidutidu jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

To zależy od tego, czy dana osoba chce po prostu zjeść i zobaczyć, jak zazwyczaj jada się w polsce czy też chce spróbować czegoś specyficznego dla naszego kraju, egzotyki wręcz.

W tym pierwszym wypadku, wszelkie proste w przygotowaniu dania - schabowe, mielone, gołąbki, roladki, krokiety. W tym drugim, już rzeczy wymagające dużego wkładu pracy i specyficznych składników jak bigos, żurek lub fasolka po bretońsku. Te też dania zazwyczaj są cięższe i mają swój własny, niepowtarzalny smak.

No i jak już ktoś wspomniał, nie spotkałem jeszcze cudzoziemca który nie kochałby pierogów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-03-2016, 23:12
nmajchrzak nmajchrzak jest offline
Kumotr

Domyślnie

A ja, jako mieszkanka Poznania, bardzo polecam wszelkie ziemniaczane potrawy - np. szare kluski albo placki ziemniaczane Takie dania są o tyle dobre, że raczej w każdym kraju znajdziemy potrzebne do nich składniki albo przynajmniej nie będziemy musieli męczyć się z szukaniem zamienników. Robiłam kiedyś pierogi ruskie w Norwegii i byłam zmuszona farsz robić na bazie zwykłego białego serka i kwaśnej śmietany, bo twarogu nigdzie nie było
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-06-2016, 13:00
polka008 polka008 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Raczej to co typowe: pierogi koniecznie, gołąbki, schabowy z ziemniakami, rosół, pomidorową, ogórkową, żurek, może krokiety, placki ziemniaczane, racuchy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-08-2016, 17:25
judaistka judaistka jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Kraków
Domyślnie

Wszystko, co mama gotowała/piekła Zależy od odwagi owego obcokrajowca:P Może akurat niektórym zasmakowałyby flaki.
Pierogi to zawsze dobry pomysł. Poza tym szarlotka z polskich jabłek, bo są najlepsze na świecie!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.