Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-24-2015, 02:41
froggybrown froggybrown jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Można też grać w kultowe gry takie jak "państwa i miasta" czy statki. Pociąg czy samochód, miejsce jest właściwie mało ważne.
Ciekawe pytanie, swoją drogą. Nie sądziłam, że ktoś rzeczywiście może się zajmować zabawianiem dzieci w podróży. To się chwali. Ostatnio z przykrością stwierdzam, że dzieciaki w pociągach widuję niemal tylko i wyłącznie z nieodłącznymi smartfonami/tabletami, na których zwykle grają w mało wyszukane gry.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2016, 18:16
marekm's Avatar
marekm marekm jest offline
Kumotr

Domyślnie

Podczas jazdy samochodem po Polsce zawsze zgadujemy skąd pochodzi dany kierowca po tablicach rejestracyjnych. Jest to bardzo edukacyjna zabawa!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-19-2016, 16:39
peggy peggy jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie należy zapominać o przekąskach
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-23-2016, 22:39
GuzikA GuzikA jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Pamiętam, że jak byłam mała, to mama czytała nam przez kilka godzin podróży. Podziwiam ją za to, bo na pewno po pewnym czasie musiała się nie najlepiej czuć. Najbardziej pamiętam słuchanie "Małej Księżniczki".
A jeśli nie czytanie samemu, to myślę, że nawet audiobook byłby dobrym rozwiązaniem - zawsze to nieco bardziej konstruktywne niż oglądanie serialu na tablecie, ale wszystko w gruncie rzeczy zależy od dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-24-2016, 17:47
Szpak Szpak jest offline
Kumotr

Miejscowość: Wiedeń
Domyślnie

Sztywna podkładka, kredki i niech rysują A jeśli za bardzo buja - może jakiś album ze zdjęciami?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-02-2016, 20:18
MarikaT MarikaT jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mało co jest w stanie wygrać z oglądaniem bajek ale myślę, że wspólne śpiewanie to też dobry pomysł. Razem z rodzeństwem często praktykowaliśmy podczas długich podróży.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07-25-2016, 11:28
annajot annajot jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak byłam małą to razem z siostrą wybietalysmy każda swój kolor i potem każda liczyła ile aut w tym kolorze przyjechało, wygrywała ta, która miała więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-05-2016, 11:32
mu28 mu28 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Rozmowy o tym, co widać za oknem, jakie znaki drogowe, ile km zostało..., obserwacja chmur, zwierząt. Gorzej na autostradzie, bo tam nic nie ma oprócz ekranów, pozostaje ciekawa rozmowa. Czytanie, oglądanie nie zawsze jest wskazane, może powodować nudności.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2018, 00:21
Konsta112 Konsta112 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Istnieją różnego rodzaju zabawy i aplikacje, wszystkie znajdziesz na Internecie, gdy karciane, z odgadywaniem obrazków. Można dać dziecku do oglądania katalog z zabawkami. Zagrać w zabawy dotyczące tego co widzą, tabu. W małym pudełku zamknąć jakąś zabawkę, do których dołączony jest pęk plastikowych kluczy, dziecko musi znaleźć odpowiedni, aby wydostać zabawkę. Polecam też audiobooki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.