Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-08-2016, 12:58
MateuszLasak MateuszLasak jest offline
Kumotr

Domyślnie

Byłem ze swoimi znajomymi we Lwowie na Sylwestrze w zeszłym roku i polecam wszystkim to doświadczenie. Wynajęliśmy mieszkanie 2-pokojowe praktycznie w centrum miasta (Prospekt Swobody) za naprawdę przystępne pieniądze. Generalnie ceny na Ukrainie są dla Polaków bardzo przyjazne i można korzystać ze wszelkich atrakcji.

Lwów to miasto kontrastów: z jednej strony widać piękne budownictwo oraz styl, z drugiej co jakiś czas wyskakuje na nas jakiś relikt komunizmu. Ludzie są bardzo przyjaźni, ale spotkać można zaskakująco dużo wariatów na ulicach Zaskoczył nas bardzo zakaz sprzedaży alkoholi we lwowskich sklepach po godz. 22:00, jednak słowiańska natura pomogła nam rozwiązać ten problem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-09-2016, 21:36
paulinas's Avatar
paulinas paulinas jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Osobiscie kocham Kijow. Bylam tam na wymianie studenckiej i mam do tego miasta ogromny sentyment. Odessa, Lwow... wlasciwie wszedzie pieknie i wszedzie inaczej. Jesli ciagnie kogos na szeroko pojety "wschod", to warto zaczac od Ukrainy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-21-2016, 13:10
szczupakowskai szczupakowskai jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak dotąd byłam jedynie na zachodzie Ukrainy, we Lwowie i w mieasteczku Brody, gdzie brałam udział w workcampie. Mimo, że spędziłam tam tylko 3 tygodnie, to bardzo mi się podobało i do tej pory miło wspominam ten wyjazd. Miałam okazję spotykać mieszkańców miasteczka i pracować z dziećmi. Wszystkie osoby, które spotkałam były tak ciepłe i tak życzliwe, że trudno było wyjechać. Sam Lwów piękny. Oczywiście zdarzały się też dziwne sytuacje, ale mimo to moje ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2016, 12:46
UrszulaL UrszulaL jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jak dotąd zwiedziłam jedynie Lwów, ale to była zdecydowanie jedna z lepszych wycieczek. Bardzo klimatyczne i piękne miasto, świetni ludzi. Z pewnością dużym plusem są niskie ceny. Będąc we Lwowie natrafiliśmy akurat na przemarsz banderowców, ale mimo wszystko czułam się tam bezpiecznie. Bardzo miło wspominam to miasto i mam nadzieję, że uda mi się jeszcze tam wrócić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2016, 19:37
aneta95p aneta95p jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez mrslacrimosa Pokaż post
Ja byłam Na wymianie studenckiej, we Lwowie, 2 tygodnie. Mieszkaliśmy w akademiku (jak na tamte standardy to całkiem niezłym). Przytłaczał tylko brak ciepłej wody. A co do samego miasta- rewelacja... Lwów ma tak piękny, swoisty klimat, że nie da się tego opisać. Te kamieniczki, kawiarenki, ciche uliczki, wzniosłe budowle, wszystko jest piękne.
Również byłam we Lwowie i mam podobne wrażenia. Bardzo urokliwe miasto Aż mi się przypomniał smak ukraińskich krówek i chałwy, które można nabyć przy granicy... Coś pysznego
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-15-2016, 22:30
gkryspin's Avatar
gkryspin gkryspin jest offline
Kumotr

Domyślnie Ukraina

Ostatni raz na Ukrainie byłem jakieś 20 lat temu ale dłuższego czasu się przybierałem do ponownych jej odwiedzin. Raczej rejony bezpieczne ale zawsze można zwiedzić dużo fajnych miejsc.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-22-2017, 16:54
magnie magnie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja Ukrainę uwielbiam...czuję się tam tak "swojsko"
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-30-2017, 13:39
barbarawaligora barbarawaligora jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ukraińska natura też urzeka, polecam szczególnie Worochtę, małe miasteczko, samo w sobie może nie zachwyca, ale jest z niego mnóstwo możliwości wypraw w przepiękne ukraińskie Karpaty!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-08-2017, 10:52
agata13 agata13 jest offline
Podszyszkownik

Ja byłam 4 dni w Kijowie i nie sądziłam, że tak mi się spodoba. Myślałam, że będę się może nudzić i że 4 dni na Kijów to za dużo, ale się myliłam. Tam jest naprawdę dużo do zobaczenia, tylko też trzeba poczytać przed wycieczką. Ja o wielu atrakcjach tego miasta nie miałam wcześniej pojęcia
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-19-2017, 20:50
Vrobello Vrobello jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ten , kto na Ukrainie nie był w ogóle powinien poznawanie tego kraju zacząć od Lwowa. Polecam również Kamieniec Podolski i Kijów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.