Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-19-2014, 12:57
sandram sandram jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja byłam w Kijowie i na Krymie. Mi się niestety nie podobało, szczególnie w Jałcie, bałam się chodzić po ulicach i nie dało się zjeść nic sensownego. W Kijowie za to było bardzo drogo. Ale podobno Lwów jest piękny, tam bym się chciała kiedyś jeszcze wybrać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-25-2014, 18:11
nkihrpiue nkihrpiue jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Byłam na Ukrainie kilka lat temu. Zwiedzaliśmy wtedy Lwów, ale mieszkaliśmy w hotelu w Żółkwi. Hotel był nowo wybudowany, więc jeśli chodzi o warunki byłoby bardzo dobrze, gdyby nie to, że podczas naszego pobytu odcięto gaz w całym mieście i woda była tylko lodowata przez trzy dni.
Lwów jest przepięknym miastem, absolutnie warty obejrzenia, ale trochę przykro było nam patrzeć jak te piękne zabytki niszczeją, bo nie ma pieniędzy na ich konserwację i remont.
Wybraliśmy się m.in. do Opery Lwowskiej na operetkę. Bardzo zdziwiło nas zachowanie publiczności, ludzie w ogóle nie wyłączali ani nie wyciszali telefonów, w trakcie spektaklu odbierali telefony i rozmawiali bez wychodzenia z widowni. Jakaś Pani nade mną jadła orzeszki. Byłam zaskoczona, ale ogólnie ludzie byli raczej mili.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2014, 00:45
Ela L Ela L jest offline
Kumotr

Domyślnie

Ja byłam we Lwowie chyba trzy razy, raz na praktykach i musze przynać, że było super. Mieszkaliśmy w akademiku i nasze piętro (dla obcokrajowców) było całkiem niezłe, oprócz tego, że był grzyb w łazience, ale już piętra dla Ukraińców po prostu straszyły :P Poza tym to z całego serca mogę Lwów polecić, to miasto po prostu się nie nudzi. Krym też jest cudowny, byłam tam tydzień i trochę pojeździliśmy, naprawdę warto, nie tylko dla widoków, ale tez dla ludzi, bo można tam spotkać takie indywidua, że głowa mała
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2014, 01:46
magdakrk magdakrk jest offline
Kumotr

Domyślnie

Byłam w Ukrainie już wiele razy. Po raz pierwszy trzy lata temu na wymianie studenckiej w Kijowie, gdzie spędziłam wspaniałe trzy miesiące. Od tego czasu jestem zakochana w tym kraju. Dlatego też rozpoczęłam studia na kierunku ukrainoznawstwo, i kiedy tylko mogę odwiedzam ten cudowny zakątek świata.
Poza Kijowem byłam już w Odessie, Lwowie, i kilku innych miastach i wsiach zachodniej Ukrainy. I muszę przyznać rację, że każdy z tych zakątków jest inny i urzeka czymś innym. Trudno to opisać, po prostu jest w Ukrainie coś magicznego, specyficzna atmosfera, cudowni ludzie, piękne cerkwie i monastyry, zielone i niebieskie płoty na wsiach, mnóstwo zieleni i słońca, i wiele, wiele więcej.
Serdecznie polecam wizytę w tym kraju i trzymam za Was kciuki, aby w Ukrainie w końcu zapanował spokój.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2014, 15:29
joanna_k joanna_k jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam wielką ochotę wybrać się do Lwowa. Myślicie, że ten okres tak ciężki politycznie jest dobry na zwiedzanie Ukrainy, czy lepiej trochę zaczekać?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-11-2016, 19:01
SabinaStolarczyk SabinaStolarczyk jest offline
Kumotr

Domyślnie

Byłam wiele razy na Ukrainie, na Krymie (jak Krym jeszcze należał do Ukrainy) i ze zdziwieniem muszę powiedzieć, że pomimo przynależności Krymu do Ukrainy niewiele osób posługiwało się językiem ukraińskim. Idąc po ulicach bardzo rzadko można było go usłyszeć. Najwięcej osób posługujących się kraińskim można było usłyszeć na plaży - w toku rozmowy wynikało, że zazwyczaj byli z okolic Kijowa, lub Lwowa. To mnie poniekąd do dzisiaj dziwi. Ale najfajniejsze było to, że nawet te osoby posługujące się tylko rosyjskim bądź tylko ukraińskim bez większych problemów potrafiły się dogadać. Sytuacja kiedy rozmawiają z pasją dwie osoby w różnych językach (rosyjskim i ukraińskim), z pełnym zrozumieniem nie była jednorazowa.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2016, 22:46
kjakanna kjakanna jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Ojej, Ukraina. Byłam dwa razy. Zwiedziłam Lwów, Krzemieniec, Kamieniec Podolski, Chocim. Mam bardzo dobre wspomnienia związane z tym krajem. Urzekł mnie krajobrazami i architekturą.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-23-2016, 12:56
annap2 annap2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłam w ukraińskich Bieszczadach na wycieczce z namiotami. Bardzo dobrze wspominam ten wyjazd. Przepiękne krajobrazy i przemili ludzie stamtąd, których spotykaliśmy po drodze. Poza tym prawie nie było innych turystów poza nami. Bardzo polecam ukraińskie góry i chciałabym kiedyś tam wrócić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-25-2016, 00:42
marta92 marta92 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłam na kilkudniowej wycieczce na Krymie jakieś cztery lata temu i bardzo mi się podobało. Piękne widoki, dużo do zwiedzania, bardzo przyjaźni ludzie.
Zahaczyliśmy wtedy też o Lwów - również polecam, piękne miasto.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-07-2016, 00:00
Revan484 Revan484 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Na Ukrainie byłem tylko kilka dni, ale wrażenia ogólnie bardzo pozytywne. Szczególnie spodobały mi się ceny, średnio zamożny Polak może się naprawdę dobrze bawić za nieduże pieniądze w sumie. Ja pamiętam, że poszedłem ze znajomymi do Puzatej Chaty we Lwowie, to za zupę, sałatkę z łososiem, pierogi ze śmietaną, kotlet po kijowsku i piwo zapłaciłem łącznie 100 hrywien, czyli wtedy to było jakieś 14-15 złotych. W Polsce w życiu bym nie kupił tyle jedzenie za takie pieniądze. Z miast byłem we wspomnianym Lwowie i Kijowie jedynie, raczej do pierwszego przejechałbym się ponownie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.