Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-05-2014, 18:33
olyapodolyan's Avatar
olyapodolyan olyapodolyan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Ukraina - jakie wrażenia?

Czy ktoś kiedyś był na Ukrainie? Jakie emocje, czy się spodobało?

Ostatnio edytowane przez marleena93 : 07-28-2014 o 10:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-03-2014, 22:22
mrslacrimosa mrslacrimosa jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja byłam Na wymianie studenckiej, we Lwowie, 2 tygodnie. Mieszkaliśmy w akademiku (jak na tamte standardy to całkiem niezłym). Przytłaczał tylko brak ciepłej wody. A co do samego miasta- rewelacja... Lwów ma tak piękny, swoisty klimat, że nie da się tego opisać. Te kamieniczki, kawiarenki, ciche uliczki, wzniosłe budowle, wszystko jest piękne. Nawet marszrutki (wiecznie przepełnione autobusiki) mają swój urok. A ludzie są przemili. Przynajmniej ja na takich trafiałam. Pomocni, przychylnie nastawieni. Ja jestem pod wrażeniem. Mam zamiar odwiedzić jeszcze kilka innych miast, bo wiem, że warto. Mam kilku znajomych, którzy podróżowali po Ukrainie i są nią naprawdę oczarowani.

W razie pytań- pisz Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-04-2014, 22:19
nonna nonna jest offline
Kumotr

Domyślnie

Moi znajomi już od 10 lat co rok jeżdżą na Ukrainę i są zachwyceni prostotą i serdecznością ludzi. Może nie wszystkim odpowiadają warunki mieszkalne np. na wsi, lecz z każdym rokiem to się zmienia (chociaż nie zawsze na lepsze, bo ceny rosną).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-05-2014, 12:56
Micu Micu jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Latem byliśmy ze znajomymi na Krymie. Osobiście spędziłem tam wakacje życia. Będąc absolwentem filologii rosyjsko-angielskiej bardzo "ciągnie" mnie w kierunku wschodnim. We Lwowie byłem tylko kilka godzin, w dodatku na dworcu, czekając do pociąg do Symferopola. Żałuję, bo to urodziwe miasto. Sam Krym jest piękny. Gwarancja pogody, czyste plaże... Z sentymentem wspominam ten wyjazd. Na Krymie najbardziej oczarowała mnie architektura, która, w zależności od regionu, jest spuścizną różnych kultur, które tam mieszkają/ły. Ukraińskie chaty w jednej miejscowości, meczet i minarety w drugiej, ruiny greckiego polis w trzeciej... Polecam zobaczyć ten zakątek Ukrainy! Ja na pewno tam wrócę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2014, 12:08
Limona's Avatar
Limona Limona jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja byłam w Kijowie - naprawdę ładne miasto, bardzo zadbane. Niestety to co się teraz tam dzieje raczej nie nastraja do wyjazdu w tamte rejony. Jestem jednak pewna, że wkrótce się to zmieni i będzie można znowu tam pojechać.
W razie czego mogę Wam polecić bardzo dobry hotel: [url]http://www.accorhotels.com/pl/booking/hotels-list.shtml[/url] w którym zatrzymaliśmy się ze znajomymi kiedy zwiedzaliśmy tamte okolice.
Wiecie, że z Kijowa można się wybrać na wycieczkę do Czarnobyla? Za jakieś 100 dolarów. Jeśli jesteście odważni to polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-06-2014, 17:45
Nika_ Nika_ jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja byłam jak na razie tylko na zachodzie Ukrainy, ale mam nadzieję już niedługo zobaczyć też tę słynną, wschodnią część. Oczywiście, najpopularniejszy jest Lwów i oczywiście jest on najwspanialszy Bardzo klimatyczne miasto ze świetnymi, tematycznymi knajpkami (naprawdę, bardzo miło się tam spędza czas). Wiadomo, są niedogodności, jeśli się podróżuje na własną rękę to trochę traci się "status turysty" i związane z tym przywileje :P Ale mimo wszystko zawsze chce mi się tam wracać i rozszerzać swoje trasy o nowe miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-09-2014, 23:16
olyapodolyan's Avatar
olyapodolyan olyapodolyan jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem z Ukrainy i mieszka moja rodzina w miescie Winnica, mamy tam duzo ciekalych rzecze
Teraz mamy najwyzsza w Europie fontanne , jaka jest pod muzyke i swiatlo, bardzo pieknie to wyglada, zapraszam do zwiedzania Winnice
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02-10-2014, 13:59
Anna2 Anna2 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja miałam dawno temu takich znajomych, którzy byli na Ukrainie i nad morzem czarnym i tak się tym zachwycali, a na mnie to wrażenia nie zrobiło, gdyż mnie wschód nie kręci. Wolę kraje europejskie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-18-2014, 12:18
ellina_romanova ellina_romanova jest offline
Kumotr

Miejscowość: Poznan
Domyślnie

Pochodzę z Ukrainy i zawsze lubiłam najbardziej Krym i Kijów. Nie jestem pewna, że ktoś z was pojedzie teraz na Krym, ale za jakiś czas pewnie sytuacja się polepszy. Nawet nie wiem, które z miejsc polecić, na całym terytorium półwyspy jest pięknie))
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-19-2014, 10:19
Tetiana Tetiana jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jestem Ukrainką, jestem zakochana w moim kraju. często mnie odwiedzają moi przyjaciele z Polski. Każdy region ma czym się pochwalić pod względem kulturowym, architektonicznym, zabytkowym. Jeśli mówimy o Krymie (który na pewno powróci do Ukrainy) to oprócz niesamowitego połączenia gór z morzem warto odwiedzić Czufut-kale skalne miast Krymu, Pałac Carski w Liwadii, Pałac hrabiego Woroncowa, Pałac Chanów krymskich.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.