Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10-01-2013, 11:18
enczii enczii jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Największy problem miałam dotychczas z wymową Włochów- niedbała, słaba grama. A co do Francuzów to faktycznie, ich wymowa jest bardzo 'twarda', aczkolwiek nie sugerowałabym się stereotypami, że czują niechęć do Anglików itp
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2013, 13:53
gattino20 gattino20 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez aggy17 Pokaż post
Włosi i Hiszpanie są chyba w czołówce...co grosza, moja opinia oparta jest na spotkaniach ze studentkami filologii angielskiej oraz nauczycielami...Byłam też zszokowana, że w Chorwacji nie za bardzo udało mi się porozumieć po angielsku, szczególnie przy wynajmie pokoju. Uratował nas łamany niemiecki Młodsze pokolenie Chorwatów już lepiej.
Zgadzam się z Tobą. Ja poznałam we Włoszech dziewczynę, która była po anglistyce. Chcąc zapytać, czy umiem gotować powiedziała: "Are you cooker?" Czasami musiałam się domyślać, o co jej chodzi
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2013, 14:31
aqu aqu jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez enczii Pokaż post
Największy problem miałam dotychczas z wymową Włochów- niedbała, słaba grama. A co do Francuzów to faktycznie, ich wymowa jest bardzo 'twarda', aczkolwiek nie sugerowałabym się stereotypami, że czują niechęć do Anglików itp

Mam podobne odczucia. Włosi - mają duży problem z angielskim.
Francuzi - miałam okazję tłumaczyć wypowiedź francuza i francuski, bardzo ciężko było mi zrozumieć co mówili... przez ten mocny francuski akcent.

Jeszcze na wschodzie europy jest problem z angielskim. Tam bardziej przydaje się język rosyjski niż angielski.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2013, 14:46
awlingua awlingua jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez gattino20 Pokaż post
Jak w temacie. W moim dotychczasowym, osobistym rankingu na pierwszym miejscu usytuowałabym Francuzów. Zdziwiło mnie, że w centrum Paryża wielu ludzi miało problem ze zrozumieniem podstawowych słówek typu "fish" lub "water"... Nawet w McDonald's miałam problemy przy składaniu zamówienia. Całe szczęście, że znałam podstawy francuskiego. Poza tym, nawet jeśli ktoś nawet mówił po angielsku, to ciężko było go zrozumieć przez ten akcent. Drugą taką narodowością są Włosi. Znają kilka podstawowych słówek, resztę nadrabiają gestykulacją i mówieniem po włosku- głośno i wyraźnie. Ich patentem jest powtórzenie czegoś 3 razy po włosku Mówiąc po angielsku w ogóle nie przejmują się akcentem. Zawsze wiadomo, że to Włoch, nawet jeśli mówi w innym języku Zgadzacie się? Jak jest z innymi nacjami?
Moim zdaniem nie można wprowadzać takich ogólników. Nie można powiedzieć, że każdy obywatel danego kraju mówi fatalnie (lub wcale) po angielsku, a w innym kraju wszyscy są ekspertami języka angielskiego. Z takiego myślenia prosta droga do utworzenia kolejnego stereotypu, który niejednokrotnie nijak ma się z prawdą. Wiadomo, zależy na kogo się trafi. Uważam, że nie można z góry się nastawiać tak czy inaczej zanim się faktycznie porozmawia z danym człowiekiem. Takie jest moje zdanie. Wiadomo - każdy ma prawo mieć własne i należy to uszanować
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2013, 16:05
Ewelinaa89 Ewelinaa89 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Hiszpanie - fonetyka hiszpańska nie jest zbyt wymagająca, dlatego też są ciut "leniwi" przy wymowie trudniejszych języków. Słowem, ciężko ich zrozumieć niestety :/
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2013, 22:44
lukasz2789 lukasz2789 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Kiedy byłem na wakacjach we Włoszech to przeraziłem się poziomem ich znajomości angielskiego, no przynajmniej na południu, okolice Neapolu i Benevento, chociaż w samym Neapolu było nieco lepiej. Jak w innych krajach - nie wiem
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2013, 23:13
gattino20 gattino20 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez awlingua Pokaż post
Moim zdaniem nie można wprowadzać takich ogólników. Nie można powiedzieć, że każdy obywatel danego kraju mówi fatalnie (lub wcale) po angielsku, a w innym kraju wszyscy są ekspertami języka angielskiego. Z takiego myślenia prosta droga do utworzenia kolejnego stereotypu, który niejednokrotnie nijak ma się z prawdą. Wiadomo, zależy na kogo się trafi. Uważam, że nie można z góry się nastawiać tak czy inaczej zanim się faktycznie porozmawia z danym człowiekiem. Takie jest moje zdanie. Wiadomo - każdy ma prawo mieć własne i należy to uszanować
Ja nie generalizuję, tylko mówię o moich osobistych doświadczeniach. A we Włoszech przebywam od dłuższego czasu i naprawdę ludzi znających angielski można policzyć na palcach jednej ręki A miałam tutaj styczność już ze studentami, nauczycielami, prawnikami, przedsiębiorcami...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-02-2013, 11:13
michalwaw michalwaw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się z opinią, że Hiszpanie mają trudności z wymową angielską, ale oczywiście nie można generalizować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2013, 15:53
pogudin pogudin jest offline
Kumotr

Domyślnie

Hmmm.. również wiele słyszałam o Francuzach, którzy nie znają angielskiego, ale akurat ci których poznałam mówili bardzo dobrze, dlatego wydaje mi się, że może się to szybko zmienić dzięki młodemu pokoleniu
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-14-2013, 15:59
hose504 hose504 jest offline
Kumotr

Domyślnie Indie

Mam bardzo mieszane uczucia co do Indyjskiego angielskiego. Miałem kilka razy kontakt telefoniczny z przedstawicielami tego kraju i jest to naprawdę ogromne zadanie aby zrozumiec takiego człowieka nie będąc z nim twarzą w twarz ( co finalnie mimo wszystko nie daje wielkiej różnicy)...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.