Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-30-2013, 12:19
Chuda's Avatar
Chuda Chuda jest offline
Starszy Kumotr

Miejscowość: Katowice
Domyślnie

Według mnie Hiszpanie. Podczas pracy w Londynie spotkałam kilku, żaden przed przyjazdem do Anglii nie potrafił angielskiego. Na równi z Francuzami, u Hiszpanów do chyba trochę lenistwo, u Francuzów zapatrzenie we własny język.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 13:31
maciej.zinczuk@op.pl maciej.zinczuk@op.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z tymi Francuzami to o tyle zabawne, że przecież angielski to właściwie niemiecki+francuski tysiąc lat później (w wielkim uproszczeniu, oczywiście ) Co nie zmienia faktu, po prostu mnie bawi w kontekście historycznym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 14:29
apodlinska@gmail.com apodlinska@gmail.com jest offline
Kumotr

Domyślnie

zgadzam sie, ze Francuzi - tyle, że oni często znają angielski w jakims stopniu, ale dla zasady go nie uzywaja, wola w innych jezykach rozmawiac z turystami.

Ja mialam do czynienia z Hindusami, podczas pracy na helpdesku - mowili jakos po angielsku, ale bylo ich bardzo trudno zrozumiec. Przeliterowanie ich wlasnego nazwiska trwalo czasem 10 min.

Mam tez doswiadczenie z Chinami - przecietny chinczyk nie zna nawet kilku slow po angielsku, mlodzi chinczycy probuja sie uczyc. W Chinach jadac taksowka trzeba miec napisany adres docelowy na karteczce po chinsku, inaczej teksowkarz nas nie zrozumie. to samo w MCdonaldzie, w sklepach czy na ulicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 15:34
mrmat mrmat jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Przypomniała mi się właśnie sytuacja sprzed pół roku. Pracowałem w firmie produkcyjnej gdzie właścicielem jest Hiszpan, więc była grupka facetów z Hiszpanii, która zajmowała się obsługą i bieżącymi naprawami maszyn. Fachowcami na pewno byli dobrymi, ale po angielsku tylko cyfry. Dostawali kasę na jedzenie, więc co dzień zamawiali sobie obiad przez telefon. Tzn ja im zamawiałem. Przychodził do mnie jeden "bardziej wygadany" z ulotką knajpki gdzie się żywili, pokazywał mi palcem co chcą i mówił liczbę oraz godzinę na którą chciał zamówić. Przy podstawowym pytaniu o rozmiar napoju ratowała nas gestykulacja, a przy bardziej zaawansowanych tylko się uśmiechał. To, co mówił wyglądało mniej więcej tak:
one (pokazuje palcem), two (palec), one (palec), four (palec)... o'clock two. Thank you.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 15:38
Judyta Łepkowska
Guest

Domyślnie

Francuzi, Hiszpanie, Włosi, Grecy oraz ludzie m.in. z Ameryki Południowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 16:34
Amalie's Avatar
Amalie Amalie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z doswiadczenia moje smialo powiedziec, ze Francuzi najgorzej mowia po angielsku. Bardzo ciezko jest sie z nimi w tym jezyku porozumiec.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 18:37
aggy17 aggy17 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Włosi i Hiszpanie są chyba w czołówce...co grosza, moja opinia oparta jest na spotkaniach ze studentkami filologii angielskiej oraz nauczycielami...Byłam też zszokowana, że w Chorwacji nie za bardzo udało mi się porozumieć po angielsku, szczególnie przy wynajmie pokoju. Uratował nas łamany niemiecki Młodsze pokolenie Chorwatów już lepiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 18:56
Anna Rychlik Anna Rychlik jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z Francuzami nie miałam wiele do czynienia, ale prawdą jest, że u Włochów angielski kuleje. Im bardziej na południe, tym gorzej
Stary 09-30-2013, 22:50
gattino20 gattino20 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Iziun Pokaż post
a propos francuzów mówiących po angielsku: [url]http://youtu.be/lz0IT4Uk2xQ[/url]
Hahaha, świetne!!! I takie prawdziwe
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2013, 09:41
Ineska Ineska jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Chociaż miałam do czynienia z ludźmi z różnych krajów, to przeważnie były to osoby, które znały języki obce. W tym angielski. Jednak z moich obserwacji wynika, że dość słabo po angielsku mówią Francuzi. Co prawda, myślę, że sytuacja się poprawia. Jednak jadąc do Francji lepiej nauczyć się francuskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.