Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-07-2016, 20:41
Aga12 Aga12 jest online
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Gudai Pokaż post
Zdecydowanie Francuzi.
Wydaje mi się, że są zbyt dumni, żeby posługiwać się językiem innym niż ich własny. No i też zawsze widywało się ich w grupie, nigdy nie widziałam ich z osobami z innych krajów .
A może chodzi tu nie chodzi o niechęć do uczenia się języków obcych, ale wyłącznie o język angielski.
I może bardziej niż duma mają tu różne zaszłości historyczne i fakt, że to nie Francuzi wygrali po Waterlo.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-13-2018, 00:25
Konsta112 Konsta112 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Powszechnie mówi się, że Francuzi. Ja uważam, że do tej grupy zaliczają się również Hiszpanie. Brałam kiedyś udział w w wymianie i mimo tego, że uwielbiam tych ludzi i ich kraj, to dogadywanie się polegało raczej na gestach i translatorze. Dla większości z nich jedynymi znanymi zwrotami było I like, I love i No problem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2018, 21:44
lukasz.bachora lukasz.bachora jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jeżeli nie ograniczamy się do Europy, to pewnie Chiny albo dowolny inny kraj, gdzie angielski nie jest ludziom do szczęścia potrzebny. Nawet ci odsądzani od czci i wiary Francuzi - czy rzeczywiście muszą dobrze znać angielski? My mamy swoje różne powody, żeby uczyć się tego języka, ale nie są to sprawy uniwersalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-18-2018, 23:38
eani eani jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie mam na koncie zbyt wielu podróży, ale podczas krótkiego pobytu we Włoszech nie mogłam się dogadać z nikim, ciężko było nawet przy kasie w supermarkecie. Najbardziej dramatyczną sytuację przeżyłam kiedy zgubiłam się w ogromnym budynku należącym do księży, gdzie się zatrzymywaliśmy (wyjazd był pielgrzymką organizowaną przez szkołę katolicką). Ksiądz, który mnie znalazł, nie rozumiał nic z tego, co mówiłam (a jako że byłam spanikowana, nie był to skomplikowany angielski), powtarzał tylko w kółko jedno imię. Ze względu na inne brzmienie w języku włoskim dopiero po dłuższej chwili zorientowałam się, że chodzi o naszego opiekuna.

Z kolei podczas mojego pobytu w Japonii byłam bardzo przyjemnie zaskoczona. Wielu Japończyków bardzo się starało mówić do mnie po angielsku, i szło im naprawdę dobrze - to ja wolałam mówić po Japońsku, bo mózg mi się "przestawił" i mimo że mój japoński jest słabszy, w angielskim nagle zaczęłam się plątać. To było bardzo dziwne uczucie. Podejrzewam stres.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.