Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09-30-2013, 04:07
gattino20 gattino20 jest offline
Szyszkownik

Domyślnie Mieszkańcy jakiego kraju najsłabiej mówią po angielsku?

Jak w temacie. W moim dotychczasowym, osobistym rankingu na pierwszym miejscu usytuowałabym Francuzów. Zdziwiło mnie, że w centrum Paryża wielu ludzi miało problem ze zrozumieniem podstawowych słówek typu "fish" lub "water"... Nawet w McDonald's miałam problemy przy składaniu zamówienia. Całe szczęście, że znałam podstawy francuskiego. Poza tym, nawet jeśli ktoś nawet mówił po angielsku, to ciężko było go zrozumieć przez ten akcent. Drugą taką narodowością są Włosi. Znają kilka podstawowych słówek, resztę nadrabiają gestykulacją i mówieniem po włosku- głośno i wyraźnie. Ich patentem jest powtórzenie czegoś 3 razy po włosku Mówiąc po angielsku w ogóle nie przejmują się akcentem. Zawsze wiadomo, że to Włoch, nawet jeśli mówi w innym języku Zgadzacie się? Jak jest z innymi nacjami?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 07:56
Landysz Landysz jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Oj, tak! Francuzi wydaje mi się plasuję się w czołówce takich państw - po prostu zbyt kochają swój język, żeby uczyć się takiego brzydkiego angielskiego. Globalizacja i te sprawy? - nee, nie we Francji.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 08:35
mrmat mrmat jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Nie wiem jak jest gdzieś tam w głębi Azji czy Afryki, ale ograniczając się do Europy to chyba Francuzi. Kiedy byłem na wymianie grupa francuska była tak słaba, że kontakt z nimi był własciwie przez jednego chłopaka, który jakoś potrafił się dogadać.
Ale wiadomo - zależy na kogo się trafi. Kiedyś, jeszcze w podstawówce na wycieczce do Berlina kasjerka w McDonald's nie rozumiała co mówię, a wiadomo, że tam akurat nazwy produktów są po angielsku
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 09:01
wojciechm wojciechm jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Jest taka obiegowa opinia, że Francuzi są zbyt dumni, żeby mówić w innym języku, zresztą panuje przekonanie, że właśnie we Francji najgorzej jest z angielskim. Z mojego doświadczenia mogę stwierdzić, że najlepiej po angielsku mówią mieszkańcy takich krajów jak Szwecja czy Norwegia. Tam to ma się wrażenie, że angielski jest ich drugim domowym językiem. Starsi, młodzi, z wszystkimi można się dogadać.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 10:34
nikapaw's Avatar
nikapaw nikapaw jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja kiedyś słyszałam, że to własnie my, jeśli chodzi o wymowę, całkiem nieźle sobie radzimy na tle innych narodowości. Co do najgorszych, to nie wiem czy tacy są, ale pewnie południowcy. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 10:54
Doma Doma jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W przypadku Francji sprawa rzeczywiście wydaje się być złożona - stereotyp mówi, że są zbyt dumni, wydaje mi się, że powodem mogą być również pewne zaszłości z historii. Słyszałam, że również Hiszpanie, podobnie jak Włosi, dość kiepsko radzą sobie w posługiwaniu się językiem angielskiem. Co do narodów skandyawskich, to coż... klasa sama w sobie Nie potrzebują nawet iść na filologię i
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 10:56
wiolka894 wiolka894 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Francuzi i Włosi - wymowa i podstawowa gramatyka leżą....
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 11:22
beatka0421 beatka0421 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Francuzi ! Mówiąc po angielsku, tworzą zupełnie nowy język
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 11:58
Iziun's Avatar
Iziun Iziun jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

a propos francuzów mówiących po angielsku: [url]http://youtu.be/lz0IT4Uk2xQ[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2013, 12:10
kasiafil87 kasiafil87 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Podobno Francuzi, ze względu na historie- nie przepadają za Anglikami, poza tym trudno im się uwolnić od swojego charakterystycznego akcentu. Z własnych doświadczeń zauwazyłam, że we Włoszech tez bardzo słabo z angielskim... Zastanawiam się czy tylko ja tak trafiałam czy rzeczywiście cos z tym jest...

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Przejdź do forum