Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01-04-2018, 13:42
Konsta112 Konsta112 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Moim zdaniem nie ma związku między znajomością języka, a chęcią podróżowania w dane miejsce. Faktem jest jednak to, że podróżowanie bez znajomości języka, jest kosztowniejsze bo jesteśmy tu całkowicie zdani na przewodnika, dobre biuro podróży, które wprowadzi nas w tajniki danej kultury, zwyczaje i pokaże coś więcej niż sztandarowe zabytki, które widzimy na pocztówkach. Znajomość języka, pozwala nam się lepiej czuć w danym miejscu, otwiera nam dostęp do miejsc gdzie większość osób, turystów bez języka nie ma dostępu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-06-2018, 14:31
karolina4328 karolina4328 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się, że wszystko zależy od osoby. Znam wiele osób, u których to się potwierdza. Bardzo często osoby, które dobrze znają język czerpią przyjemność z tego, że mogą porozmawiać w obcym języku z innymi ludźmi. Moim zdaniem osoby ciekawe świata bardzo często chętnie uczą się innych języków. Nie jest to jednak reguła, która zawsze się sprawdza. Zdarza się, że dana osoba nie umie prawie w ogóle porozumiewać się w innych językach, a i tak lubi podróżować i poznawać nowe miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2018, 15:05
jakubgrzeszczak2 jakubgrzeszczak2 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Osobiście nie jestem nawet zainteresowany jeżdżeniem do krajów, których języka nie znam (chyba że trafiłaby się naprawdę świetna okazja), aczkolwiek to głównie dlatego, że w każdym wyjeździe upatruję możliwości szlifowania języka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-16-2018, 18:44
Malgosia97 Malgosia97 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że warto znać język kraju do którego się wybieramy, nie tylko taki wyuczony, podręcznikowy, ale również taki codzienny, żeby chociaż wiedzieć jak kupić bułki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-24-2018, 14:26
filip970622 filip970622 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

U mnie w rodzinie zdecydowanie to widać. Ja umiem bardzo dobrze angielski i jestem zawsze chętny do podróży zagranicznej, natomiast rodzice lub inni członkowie rodziny w ich wieku, którzy nie umieją języków zawsze decydują się na wczasy w Polsce ze względu na strach przed rozmową w obcym języku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2018, 15:52
EPinkiewicz EPinkiewicz jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Wydaje mi się że zależność między znajomością języków a chęcią do podróżowania jest duża, szczególnie jeśli chodzi o język angielski, który generalnie jest uważany za standard. Znam wiele osób, które przez brak znajomości języków boją się wyjeżdżać z kraju, szczególnie "na własną rękę", bez biura poróży, które w większości przypadków eliminuje konieczność rozmowy z tubylcami
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-30-2018, 23:13
fewelina fewelina jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłam w tym roku na samodzielnym wyjeździe w Hiszpanii (Barcelona) bez jakiejkolwiek znajomości hiszpańskiego. Tylko w jednym sklepie (na całe te 6-7 dni) nie byłam w stanie porozumieć się z ekspedientką przez barierę językową (nie znała angielskiego).
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10-01-2018, 12:58
Verbena Verbena jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Myślę, że znajomość języków jest powiązana z podróżowaniem. Osoby, które podróżują muszą sobie jakoś radzić z komunikacją, więc to wymusza rozwój kompetencji językowych, a z drugiej strony pasjonaci języka chcą poznawać kulturę krajów, więc jadą zwiedzać, między innymi po to, by obcować z żywym językiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11-25-2018, 14:59
MartaM_ch MartaM_ch jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mam podobnie. Znajomość języków pozwala na porozumienie się z ludzmi, a to zachęca do odwiedzania nowych miejsc. Z czasem trudno wyobrazić sobie życie bez podróży.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.