Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-21-2017, 20:22
paulina24 paulina24 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Wilkowice
Domyślnie

Ja nie rozczarowałam się pogodą w Hiszpanii, było strasznie gorąco. Mieszkaliśmy w bloku, który był bardzo blisko położony drugiego bloku i można było normalnie rozmawiać z sąsiadem z bloku na przeciwko. Nigdzie nie było miejsca zaparkować, dosłownie na milimetry. Cały czas były fiesty, a ludzie żyli dopiero po 22, wcześniej rolety pozasłaniane i cisza na ulicachSłońce, słońce i jeszcze raz słońce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-26-2017, 21:03
AZaw AZaw jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

A czy ktoś z forumowiczów mieszkał może na dłużej i pracował w Hiszpanii?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-07-2017, 03:14
nxnx nxnx jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W Madrycie najbardziej zaskoczył mnie niesłabnący wieczorami upał. O 22 nadal było gorąco Najlepszą porą na spacery po mieście były poranki - trochę chłodniejsze od reszty dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2017, 21:14
sankre sankre jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Pierwszy raz byłam w Barcelonie, a raczej w miejscowości nieopodal. Zaskoczyła mnie życzliwość i gościnność hiszpanów, a niemiłym rozczarowaniem były dość nieprzyjemne, kamieniste plaże.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2017, 22:47
marthy21 marthy21 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Mój pierwszy (i jedyny xd) pobyt w Hiszpani był ok. 5 lat, kiedy z rodziną udaliśmy się na parę dni do Barcelony. Zaskoczyło mnie.. pogoda. Spodziewałam się upałów nie do wytrzymania - było bardzo ciepło, ale razem z bryzą wiejącą od morza całkiem przyjemnie. Hiszpanie otwarci, uśmiechnięci, Barcelona na pewno warta zobaczenia. Chciałabym kiedyś powrócić do tego kraju i zobaczyć inne miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2017, 13:18
katarzynakyziol katarzynakyziol jest offline
Kumotr

Domyślnie

W trakcie mojego pierwszego pobytu w Hiszpanii zaskoczyły obchody Wielkiego Tygodnia (Semana Santa) w Saragossie. Z pewnością nie spodziewałam się nocnych procesji już od środy i czwartku, w których biorą udział zarówno malutkie dzieci, jak i osoby starsze, niesie sie figury matki boskiej, pojawiają sie nagle zakapturzone postacie (które w pierwszym momencie przywołują raczej skojarzenie z Ku Klux Klanem), pachnie kadzidło i brzmią bębny.
Podczas pierwszej wizyty odniosłam więc wrażenie, że Hiszpania jest wciąż bardzo religijnym krajem. Z błędu wyprowadził mnie bliższy kontakt z młodymi w trakcie kolejnych podróży.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-21-2017, 16:02
klaudii klaudii jest offline
Kumotr

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez AZaw Pokaż post
A czy ktoś z forumowiczów mieszkał może na dłużej i pracował w Hiszpanii?
Ja niestety nie, ale Ola z kanału na YouTube "Pod niebem Malagi" mieszka w Hiszpanii, a dokładnie w Maladze od 7 lat. Podpowiada jak wynająć mieszkanie, jakie są koszty, gdzie można pracować itd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-04-2018, 14:11
Konsta112 Konsta112 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Mimo faktu, że byłam w Hiszpanii jakieś 6 lat temu, to urok tego miejsca pamiętam doskonale do dziś i co wakacje obiecuje sobie tam wrócić. Mnie najbardziej zaskoczyła otwartość Hiszpanów, późne kolacje, imprezowanie. Ich przepyszna kuchnia, jedzenie bułek z chipsami solonymi, takie obfite kolacje. U nich wszystko się kocha, lubi i z niczym nie ma problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-09-2018, 15:07
jakubgrzeszczak2 jakubgrzeszczak2 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Lublin
Domyślnie

Polecam na przyszłość rzucić okiem na Bilbao. Przecudowne miejsce, pogoda świetna (nie lubię upałów, ani generalnie bardzo wysokich temperatur) i nie jest bardzo turystyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03-10-2018, 15:13
oliwia.96 oliwia.96 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Podczas mojego pierwszego pobytu w Hiszpanii zaskoczyła mnie przede wszystkim życzliwość ludzi. Nie spodziewałam się, że będą aż tak pomocni. Przykładowo, szukając drogi do pewnego miejsca zapytałyśmy z koleżanką na ulicy o wskazówkę przypadkowego Hiszpana, który bez problemu zaprowadził nas w to miejsce idąc z nami ponad 20 minut, zbaczając kompletnie ze swojej drogi.
Jadąc w sierpniu do stolicy Kastylii i Leon obawiałam się bardzo panujących tam upałów. Jednak okazały się dla mnie dosyć znośne.
Bardzo dobrze wspominam swój pierwszy wyjazd.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.