Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05-24-2017, 23:18
Tobruk Tobruk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Albania

Był ktoś kiedyś w Albanii? Jakie są wasze wrażenia? Kraj dosyć niszowy jeśli chodzi o turystykę, jak mniemam. Piękne góry, nadmorski (właściwie to śródziemnomorski ) - nie wiem czy odstaje jakoś od innych krajów takich jak Włochy czy Hiszpania.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-28-2017, 19:37
Lilya Lilya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Świetny kraj. Dopiero rozwijający swoją bazę turystyczną - przez co widoki nie są świetne, lecz na pewno jest tanio. Nie ma co się martwić o wyjście z rodziną do restauracji. Niestety słodycze są o wiele droższe iż u nas w kraju (paczka Lay's kosztuje ok 8-10 zł). Woda ciepła więc można spokojnie się kąpać Osobiście byłam w Ksamilu. Obok niego jest Park Unesco w miejscowości Butrint
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-09-2017, 01:25
sankre sankre jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Gdańsk
Domyślnie

Piękny kraj, ale bardzo biedny i taki... widać, że dopiero zaczyna się rozwijać. Byłam w kilku mieścinkach i na ruinach zamku bliżej granicy z Czarnogórą i co prawda było bardzo ciepło i budowle były śliczne, ale widok babci ciągnącej kurę za łapy przez środek miasteczka był dla mnie co najmniej szokujący. Bardzo brudno na ulicach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 13:03
allieomyk allieomyk jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Byłam w Albanii 6 lat temu i chociaż widoki były cudowne to sam kraj poraził mnie biedą, brudem i chaosem. Zwiedzałam Tiranę z przewodnikiem i jest to miasto pełne kontrastów. Z krajów bałkańskich wolę jednak Chorwację i Macedonię, ale dam jeszcze szansę Albanii i na pewno kiedyś tam wrócę.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-12-2017, 20:04
wangyang wangyang jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Poznań
Domyślnie

Czy sądzicie, ze wyjazd do Albanii jest bezpieczny?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01-01-2018, 13:13
isa1 isa1 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Każdy wyjazd wiąże się z jakimś ryzykiem, jednak nie uznałabym wyjazdu do Albanii za "niebezpieczny" (polecam tylko uważać na drogach, do pojęcie kodeksu ruchu drogowego wydaje się być tam abstrakcją ).
Faktycznie, jest to dosyć biedny kraj, ale widać, że mocno rozwijają się pod kątem turystyki, co być może trochę podkręci ich gospodarkę. Jednak doścignięcie włoskich czy hiszpańskich kurortów zajmie im jeszcze trochę czasu.
Moim zdaniem warto tam pojechać, chociażby ze względu na piękne widoki, pyszne jedzenie i interesującą kulturę.
Wielu Albańczyków zna angielski, więc w większości przypadków nie miałam problemów z komunikacją.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2018, 00:33
Mateusz95 Mateusz95 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Znajomy był stosunkowo niedawno i z tego co opowiadał panuje tam ogromny brud jeśli chodzi o śmieci, natomiast jest dość tani to fakt.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-27-2018, 00:47
krakers3252 krakers3252 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Z tego co słyszałam to tragedia. Brud syf kiła i mogiła.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.