Wróć   mLingua | Forum Tłumaczy > Podróże
Zarejestruj się| Translator | Sklep | Użytkownicy | Oznacz fora jako przeczytane
Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06-08-2014, 21:12
mariakupiec mariakupiec jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Gruzja - co warto zobaczyć/czego warto spróbować?

Hej! Ostatnio trochę bardziej zainteresowałam się tematem Gruzji, chciałabym dowiedzieć się jeszcze więcej od Was. Więc jak w temacie, jakie miejsca byście polecali do zwiedzenia i czy jest coś specyficznego, czego trzeba spróbować już będąc na miejscu?

Ostatnio edytowane przez rafals : 08-28-2014 o 19:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06-08-2014, 21:52
Dotka. Dotka. jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

1. Region Swanetia, konkretniej 3-dniowa piesza wędrówka przez góry i górskie wioski z miejscowości Mestia do wsi Ushguli (niezapomniane widoki i niezapomniane przeżycie).
2. Kazbegi - monastyr na wzgórzu i baza wypadowa na jeden z najwyższych szczytów Kaukazu - Kazbek.
3. Tbilisi - tu mogę polecić Hostel Romantik, cena za nocleg niezależnie od pory roku to 5 euro od osoby (w cenie obiad i domowej roboty wino w nieograniczonych ilościach).
4. Batumi - gruzińskie Las Vegas.
5. Gori - dom Stalina wraz z Muzeum. Z Gori można podjechać również kilkanaście km marszrutką do skalnego miasta Upliscyche.
6. Kutaisi - żeby zobaczyć miasto wystarczy tak naprawdę tylko pół dnia.
7. Dawid Garedża - kompleks monastyrów.
8. Region Kachetia - liczne winiarnie, zielone doliny górskie, malownicze wioski.

Ostatnio edytowane przez rafals : 08-28-2014 o 19:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-25-2014, 09:09
traveler traveler jest offline
Kumotr

Miejscowość: Warszawa
Domyślnie

Podpisuję się pod wypowiedzią wyżej, region Kachetia jest jednym z obowiązkowych miejsc do zwiedzenia i przy okazji spróbowania gruzińskiego wina! Polecam każdemu zahaczyć o restaurację gruzińską lub od razu pojechać do jednej z winnic i skosztować tego niesamowitego wina.

Ostatnio edytowane przez rafals : 08-28-2014 o 19:25.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-09-2014, 15:15
Ola-Ola Ola-Ola jest offline
Kumotr

Domyślnie

A ja za to polecam w Gruzji koniecznie odwiedzić Sihnahi , ale nie mogę się nie zgodzić z poprzednikiem, wina gruzińskie mają coś w sobie, warto spróbować.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-15-2014, 09:25
paulagora paulagora jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Warto tez (przynajmniej moim zdaniem) zobaczyc ten slynny kosciolek Cminda Sameba, polozony przy miejscososci Stepamcminda/Kazbeg. Jest to wizytowka Gruzji, a miejsce szczegolnie urokliwe, mimo ze tez juz nieco skomercjalizowane (pelno Jeepow i ruch jak na autostradzie) W samym Tbilisi warto pobyc ze 2 dni, bo mozna kosztowac wspanialego jedzenia "ulicznego". Na kazdej ulicy sa piekarnie, gdzie mozna kupic swiezo upieczone chaczapurii (mniam!). Jest tez duzo fajnych knajpek, no i warto zobaczyc Tbilisi by night
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-26-2015, 21:07
Sarita91 Sarita91 jest offline
Kumotr

Miejscowość: Lubin
Domyślnie

A jak w Gruzji z piwem? Dobre czy raczej niewarte próbowania? Jakaś typowo gruzińska potrawa, której trzeba spróbować?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-05-2016, 21:55
KlaudiaMagdalena KlaudiaMagdalena jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja jestem oczarowana Usghuli. Jest tam niesamowity widok na Szcharą, najwyższy szczyt Gruzji.
Polecam też Vashlovani. Mało turystyczne miejsce, a szkoda. Niezapomniana przygoda! Park rozciąga się przy granicy z Azerbejdżanem, jeżeli chodzi o nocleg, to najlepiej spać w wynajetych bungalowach, z racji występowania różnych zwierząt Miałam wrażenie, że przeniosłam się do Afryki
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-22-2016, 21:09
czeskina102 czeskina102 jest offline
Kumotr

Domyślnie

Jedną z moich ulubionych potraw jest gruzińskie chaczapuri, które bardzo polecam. Do tego wyśmienite wina (szczególnie czerwone) oraz Park Narodowy i źródlana woda w Borjomi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12-25-2016, 18:13
m_grden@wp.pl m_grden@wp.pl jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez paulagora Pokaż post
Warto tez (przynajmniej moim zdaniem) zobaczyc ten slynny kosciolek Cminda Sameba, polozony przy miejscososci Stepamcminda/Kazbeg. Jest to wizytowka Gruzji, a miejsce szczegolnie urokliwe, mimo ze tez juz nieco skomercjalizowane (pelno Jeepow i ruch jak na autostradzie) W samym Tbilisi warto pobyc ze 2 dni, bo mozna kosztowac wspanialego jedzenia "ulicznego". Na kazdej ulicy sa piekarnie, gdzie mozna kupic swiezo upieczone chaczapurii (mniam!). Jest tez duzo fajnych knajpek, no i warto zobaczyc Tbilisi by night
Podpisuję się pod tym komentarzem w 100%! Stepancminda zrobiło na nas największe wrażenie, aż żal było wyjeżdżać. Poza tym, faktycznie 2 dni w Tbilisi są jak najbardziej ok.
My byliiśmy jeszcze w Kutaisi i w Batumi, ale żadnego z tych miejsc raczej nie polecę
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05-13-2017, 16:20
Ewentualnie Ewentualnie jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Sarita91 Pokaż post
A jak w Gruzji z piwem? Dobre czy raczej niewarte próbowania? Jakaś typowo gruzińska potrawa, której trzeba spróbować?
Z jedzenia mogę polecić chinkali, jednak warto wcześniej zapytać czy robione są na miejscu czy kupne (spotkałam się z rozbrajającą szczerością kelnerów w tym względzie). Z mojego niewielkiego doświadczenia wynika, że w knajpach, w których podawane jest chinkali z różnymi rodzajami nadzienia, przeważnie przygotowuje się je na miejscu. Za to tam gdzie jest tylko chinkali z jednym rodzajem farszu (zazwyczaj mięsnym) często są to kupne mrożonki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.