Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04-20-2014, 23:14
_Annie_ _Annie_ jest offline
Kumotr

Domyślnie Przewodnik czy samodzielne zwiedzanie?

Jestem ciekawa jaki sposób zwiedzania preferujecie - wolicie zwiedzanie z przewodnikiem czy raczej stawiacie na samodzielne odkrywanie nowych miejsc?
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-21-2014, 12:28
mslabkowska mslabkowska jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Uważam, że jeden i drugi sposób ma swoje uroki. Jeśli chodzi o zwiedzanie galerii czy muzeów, to wolę zwiedzać z przewodnikiem. Natomiast miasto wolę zwiedzać na własną rękę, z przewodnikiem w ręce.

Ostatnio edytowane przez marleena93 : 08-03-2014 o 20:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2014, 11:30
blessya blessya jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Staram się wcześniej dobrze przygotować, opracować mapę zwiedzania i interesujące mnie zabytki. Moim zdaniem tak jest ciekawiej.

Ostatnio edytowane przez rafals : 04-27-2014 o 17:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2014, 13:14
angellka12 angellka12 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Lepiej przygotować sobie plan zwiedzania z przewodnikiem, żeby nie iść zupełnie w ciemno i nie stracić ważnych miejscówek, ale warto też w czasie zwiedzania puścić wodze fantazji i pozwolić sobie na jakiś spontan oraz poszukać samodzielnie czegoś inspirującego.

Ostatnio edytowane przez rafals : 04-27-2014 o 17:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2014, 14:04
sandram sandram jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Tylko i wyłącznie samodzielnie. Chyba że po jakimś zabytku, o którym mi powie dużo ciekawych rzeczy. Ale nigdy po miastach i krajach, nie nie nie! Nie lubię utartych szlaków i standardowych tras, którymi prowadzają przewodnicy, wolę chłonąć miasto jakim jest naprawdę. Wypić kawę z lokalnymi mieszkańcami, pogapić się na młodych ludzi, zrobić zakupy na lokalnym targu… Bieganie z przewodnikiem to nie dla mnie.

Ostatnio edytowane przez rafals : 08-28-2014 o 14:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2014, 15:06
angelious angelious jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zgadzam się całkowicie, samodzielne i tylko samodzielne - wycieczki z przewodnikiem to często dosłownie sprinty, żeby przejść obok znanych miejsc i wysłuchać komentarza. Samodzielne zwiedzanie tymczasem daje nam więcej czasu, nie jesteśmy zależni od grupy i sami wybieramy miejsca, które chcemy zobaczyć. Jednym słowem zwiedzanie na własną rękę to wolność i spokój, szansa na zagłębienie się w miejsce.

Ostatnio edytowane przez rafals : 08-28-2014 o 14:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2014, 15:55
soivka soivka jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez _Annie_ Pokaż post
Jestem ciekawa jaki sposób zwiedzania preferujecie - wolicie zwiedzanie z przewodnikiem czy raczej stawiacie na samodzielne odkrywanie nowych miejsc?
Przyznam, że wolę sama poczytać wszystkie informacje o miejscu, do którego się wybieram. Wtedy nie jestem spięta chodzeniem z grupą ludzi i przeciskanie się, żeby cokolwiek usłyszeć od przewodnika. Chociaż przyznam, że raz trafiłam na przewodnika, który mówił bardzo interesujące rzeczy i miał ogromną wiedzę, zwiedzanie z nim to była przyjemność.

Ostatnio edytowane przez rafals : 08-28-2014 o 15:00.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-22-2014, 16:06
Maestro Maestro jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

W tamtym roku, przy okazji pobytu w innym miejscu, byłem z jednodniową wycieczką organizowaną w Wenecji. Oczywiście przewodnik był zapewniony jednak po lądowaniu niedaleko Placu Świętego Marka zdecydowaliśmy się na samodzielne obejście miasta. W przypadku zwiedzania z przewodnikiem moglibyśmy sobie pozwolić jedynie na przejażdżkę gondolą i godzinę czasu wolnego spożytkowaną głownie na zjedzenie jakiegoś posiłku, podczas gdy sami byliśmy w stanie zobaczyć większość miejsc, które nas interesowały. Co prawda tłumy były niemiłosierne i ciężko byłoby stać w kolejce przez godzinę lub dłużej, by dostać się do każdego miejsca z osobna, jednak mam poczucie, że wykorzystałem ten czas znacznie lepiej, niż w przypadku opcji z przewodnikiem.

Ostatnio edytowane przez rafals : 04-27-2014 o 17:55.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2014, 11:17
AndreaB AndreaB jest offline
Kumotr

Domyślnie

Zdecydowanie samodzielne zwiedzanie. Przewodnik to owszem dobre rozwiązanie, ale na 2-3 godzinną wycieczkę/spacer tak jak to robią np. w Edynburgu. Zawsze opowie coś ciekawego, ale na dłuższą metę nie lubię być uwiązany w sztywnych ramach programu wycieczki. Wolę sam odkrywać ciekawe miejsca i robić to na co w danej chwili mam ochotę. Wycieczki zorganizowane nie dają takiej możliwości.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04-23-2014, 16:42
katarrina90 katarrina90 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Zwykle zwiedzam samodzielnie lub z przewodnikiem w formie książki.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.