Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-13-2019, 11:40
Magda12 Magda12 jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Łódź
Domyślnie

Dla mnie wątek bezsensu. Nastolatek rózni się czymś w tym przypadku od dorosłego człowieka? każdy jest inny i każdy lubi co innego. Możemy w tym wątku właściwie rzucać wszystkimi dziedzinami zainteresowań, bo nie wiadomo co, komu podpasuje.
Trzeba spróbowac wszystkiego po trochu, żeby dowiedzieć się, do czego zapałamy zainteresowaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-13-2019, 22:54
Aga12 Aga12 jest offline
Nadszyszkownik Kilkujadek

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Magda12 Pokaż post
Dla mnie wątek bezsensu. Nastolatek rózni się czymś w tym przypadku od dorosłego człowieka? każdy jest inny i każdy lubi co innego. Możemy w tym wątku właściwie rzucać wszystkimi dziedzinami zainteresowań, bo nie wiadomo co, komu podpasuje.
Trzeba spróbowac wszystkiego po trochu, żeby dowiedzieć się, do czego zapałamy zainteresowaniem.
Bardzo się różni! Nie spotkałam jeszcze żadnego nastolatka, który interesowałby się np. zdrowym, dietetycznym odrzywianiem, muzyką z lat z przed epoki rocka ( z szczególnym uwzględnieniem utworów Mieczysława Foga i Jerzego Połomskiego),
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-14-2019, 11:39
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
Bardzo się różni! Nie spotkałam jeszcze żadnego nastolatka, który interesowałby się np. zdrowym, dietetycznym odrzywianiem, muzyką z lat z przed epoki rocka ( z szczególnym uwzględnieniem utworów Mieczysława Foga i Jerzego Połomskiego),
A to rozumiem, że wszyscy dorośli interesują się podanymi przez ciebie tematami?
I to, że Ty nie spotkałaś, nie znaczy, że takich nie ma.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-19-2019, 21:37
Aga12 Aga12 jest offline

Domyślnie

Cytat:
A to rozumiem, że wszyscy dorośli interesują się podanymi przez ciebie tematami?
I to, że Ty nie spotkałaś, nie znaczy, że takich nie ma.
1) Nie wszyscy. Ale dużo więcej niż nastolatków. A to dowodzi wg mnie że te grupy JEDNAK różnią się zainteresowaniami (chociaż oczywiście oba zbiory mogą mieć część wspólną). I raczej nie dawałabym w ciemno nastolatkowi książki "Kuchnia dietetyczna" lub płyty Foga.

2) Nie żartuj! Nie twierdzę nieskromnie , że skoro JA nie spotkałam miłośników Połomskiego wśród np gimanzjalistów to znaczy że ich nie ma w ogóle. Może gdzieś takie są (może miałaś to szczęście i spotykasz ich codziennie tuzinami ) ale NA PEWNO ten piosenkarz dużo więcej fanek ma wśród babć tych nastolatków - temu na pewno nie zaprzeczysz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2019, 15:07
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Aga12 Pokaż post
1) Nie wszyscy. Ale dużo więcej niż nastolatków. A to dowodzi wg mnie że te grupy JEDNAK różnią się zainteresowaniami (chociaż oczywiście oba zbiory mogą mieć część wspólną). I raczej nie dawałabym w ciemno nastolatkowi książki "Kuchnia dietetyczna" lub płyty Foga.

2) Nie żartuj! Nie twierdzę nieskromnie , że skoro JA nie spotkałam miłośników Połomskiego wśród np gimanzjalistów to znaczy że ich nie ma w ogóle. Może gdzieś takie są (może miałaś to szczęście i spotykasz ich codziennie tuzinami ) ale NA PEWNO ten piosenkarz dużo więcej fanek ma wśród babć tych nastolatków - temu na pewno nie zaprzeczysz.
Może nie spotykam tuzinami, ale również nie spotykam tuzinami starszych ludzi słuchający Foga albo czytających o dietetyce.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2019, 15:43
kingariko11 kingariko11 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Ja jako nastolatka interesowałam się nauką języków obcych. Ale myślę że głównie sportem i muzyką.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2019, 21:07
Aga12 Aga12 jest offline

Domyślnie

Cytat:
Może nie spotykam tuzinami, ale również nie spotykam tuzinami starszych ludzi słuchający Foga albo czytających o dietetyce.
??? A w takim razie kto kupuje te wszystkie książki o zdrowym odżywianiu, których setki znajdziesz w każdej internetowej i stacjonarnej księgarni. Na pewno z przynajmniej tuzin się znajdzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2019, 21:17
Waleria_P Waleria_P jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

W ogóle nazwy tych wszystkich obiektów zainteresowań są bardzo względne, bo co z tego że ktoś powie że interesuje się filmem jeśli sprowadza się to do tego że zdarza się takiej osobie iść raz na trzy miesiące do kina, bywa że na przypadkowy film bo np. znajomi idą :P to samo z modą, co innego znać historię mody, mieć rozeznanie na temat projektantów a co innego wyrażać swoje 'zainteresowanie' oglądaniem ubrań w galeriach handlowych. Także trudno generalizować. Moim zdaniem tak jest niezależnie od wieku, nie można powiedzieć że tylko ludzie w wieku nastoletnim mają taką przypadłość. Ja, między innymi, interesowałam się fotografią przez jakiś czas i okazało się wtedy że istnieje na ten temat literatura i masa możliwości doskonalenia umiejętności. Ale poznałam też przy okazji ludzi dla których interesowanie się fotografią oznaczało to że posiadali aparat i zrobili na wakacjach kilka zdjęć.
Dlatego koniec końców wydaje mi się, że samemu trzeba trafić (obojętnie w jakim wieku się jest) na coś co nas cieszy i nie szufladkować tematów zainteresowań w zależności od wieku, tak jak w przypadku wcześniej wspomnianego szydełkowania. Nikt chyba nie powiedział, że wolno szydełkować od lat 70 w górę :P

Co do szeroko pojętego zdrowego stylu życia i dietetyki to z moich obserwacji wynika że raczej młodsi niż starsi ludzie się tym interesują.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2019, 21:32
Aga12 Aga12 jest offline

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Waleria_P Pokaż post

Co do szeroko pojętego zdrowego stylu życia i dietetyki to z moich obserwacji wynika że raczej młodsi niż starsi ludzie się tym interesują.
Zależy co rozumiesz pod pojęciem starsi -tacy po 80? Jeśli pisząc młodsi masz na myśli młodych dorosłych to pewnie masz rację, że chętniej przeczytają o zdrowiu niż ich babcie, która uważają, że np tłusta zupa to samo zdrowie.
Ale pytanie założycielki wątku było "Czym w tych czasach zainteresować nastolatka?" Rozumiem w takim razie, że np gimnazjaliści zażerającymi się chipsami albo frytkami w Macdonaldzie to właśnie ci zainteresowani dietetyką.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-20-2019, 23:17
Waleria_P Waleria_P jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Miałam na myśli i nastolatków i młodych dorosłych. Nie wiem czy zażerający się frytkami gimnazjaliści deklarują zainteresowanie dietetyką, pewnie nie, ale są też tacy którzy tego nie robią. Chodziło mi po prostu o to, że czasem istnieje rozbieżność między tym o czym ludzie mówią że się interesują a realiami. Jednak ostatnio panuje moda na zdrowy styl życia i raczej znajdzie się też paru nastolatków zainteresowanych tematem.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.