Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08-08-2013, 14:12
paulina2708 paulina2708 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie Gry i zabawy językowe

Jakie gry i zabawy językowe można wykorzystać przy nauce języka obcego w grupie?

Czy znacie jakieś? Mnie oprócz "Głuchego telefonu" i "Kalamburów" nic więcej nie przychodzi go głowy...
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2013, 15:12
adrianka883 adrianka883 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja miałam na zajęciach coś takiego:
Nauczyciel wkładał do małej torebki karteczki z literami alfabetu. Dzielił klasę na grupy. Lider grupy wyciągał karteczkę z literą, a członkowie grupy myśleli nad słowem zaczynającym się na tę literę. Następnie osoba wskazana przez lidera literowała to słowo. Grupa otrzymywała 1 punkt za powiedzenie słowa zaczynającego się na wybraną literę, a 2 punkt za poprawne przeliterowanie.
Oczywiście można tu stosować dowolne warianty. Ćwiczymy tu nie tylko poznawanie nowych słów, ale i ich pisownię. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2013, 16:54
milenakuropatwa milenakuropatwa jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ja znam coś w rodzaju "Chińczyka".. Duża plansza, pionki, kostki. Zależnie od tego na co trafisz, musisz o czymś konkretnym opowiedzieć, przedstawić scenkę, dialog
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08-09-2013, 17:09
catherine's Avatar
catherine catherine jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Każdą grę "słowną" można przerobić na język obcy. Osobiście polecam "Tabu". Przy odrobinie kreatywności nie trzeba mieć nawet specjalnych kart, wystarczy samemu wymyślić kilka haseł. Poza tym "Dixit" (ale do tego trzeba już mieć zestaw kart, albo tradycyjny"Snake". Kiedyś na konwersacjach graliśmy nawet w "Mafię" po angielsku.
Stary 09-04-2013, 14:11
bohemia's Avatar
bohemia bohemia jest offline
Szyszkownik

Domyślnie

Można też grać w statki, tzn. nauczyciel rozstawia statki a grupa zgaduje powtarzając przy tym określenia, słówka, czasowniki itp.

Np. mamy planszę - na górze określenia czasu, pionowo czasowniki i uczeń pyta: pracujesz w sobotę, nauczyciel w zal. czy ma tam statek czy nie odpowiada - pracuję w sobotę/nie pracuję w sobotę itd. Oczywiście można to samo ćwiczenie zrobić w czasie przeszłym :-)

Mam nadzieję, że w miarę dobrze to wytłumaczyłam
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2013, 13:22
Wiktoria79 Wiktoria79 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Szubienica jest fajna do nauki słówek, w tym też ich pisowni. Można też zrobić taką wersję gry "Memory" gdzie parą będzie obrazek i karteczka ze słówkiem nazywającym przedmiot z obrazka.
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2013, 15:41
Adriannna666 Adriannna666 jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

hmm chociażby "skojarzenia", nie pamiętam nazwy gry natomiast polega na ułożeniu jak największej ilości wyrazów z np. 5 losowych liter. Układanie historii tj. każda kolejna osoba dopisuje/ dopowiada ciąg dalszy według określonych wcześniej wytycznych np kto, gdzie, co, jak, z kim etc
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2013, 17:11
marta250289 marta250289 jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Ze swoich zajęć językowych pamiętam następujące gry:

1. "Simon says"/ Szymon mówi - do nauki części ciała i prostych czynności ( opis gry dostępny na stronie: [url]http://www.dzidziek.pl/zbior-zabaw/40-dladzieci/64-szymon-mowi.html[/url]).
2. Bingo - do nauki liczb
3. Gra, która polega na utworzeniu zdania zaczynającego się od ostatniego wyrazu poprzedniego zdania , co w praktyce wygląda następująco:

Gracz pierwszy: Uwielbiam jeść czekoladę.
Gracz drugi: Czekolada jest bardzo tucząca. itd
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2013, 17:59
monikabee monikabee jest offline
Podszyszkownik

Miejscowość: Olsztyn
Domyślnie

Ja polecam jeszcze tzw. brainteasers dla zaawansowanych. Wszystkich mobilizują do myślenia, a można znaleźć ich krocie w internecie na różny temat. Na przykład poniższa stronka, jest godna uwagi:

[url]http://www.cathye.com/mtpospuz.htm[/url]
Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09-05-2013, 18:03
mrmat mrmat jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

nieśmiertelny wisielec, można dorzucić jakieś podpowiedzi żeby było więcej mówienia

kiedyś dla chłopaka z 2 klasy podstawówki narysowałem grę planszową w której na wielu polach były różne polecenia, od typowych typu "dwa pola do tyłu" aż po różnego rodzaju polecenia ruchowe, literowanie, budowanie zdań z konkretnym słówkiem... Całkiem sporo z tego załapał
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady pisania postów
Możesz wysyłać nowe wątki
Możesz wysyłać odpowiedzi
Możesz wysyłać załączniki
Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
EmotikonyWł.
kod [IMG] jest Wł.