Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2012, 14:44
Marta_S Marta_S jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie

Cytat:
Zamieszczony przez Amibella Pokaż post
U mnie uczniowie dostają "merit marks" czyli niebieskie karteczki z moim podpisem i opisem ich dobrego zachowania itp. Jak uzbierają 10 takich karteczek, piszę pochwałę do rodziców, że dziecko jest wzorowym uczniem działa niesamowicie!
Świetna sprawa jeśli chodzi o motywację!Ja jestem zwolenniczką zainteresowania dziecka. Jesli prowadzę lekcję w klasie starszej (np 4,5 podstawówki) to chcę odnieść materiał do doświadczeń uczniów, nawet jeśli temat książkowy wydaje się z kosmosu. Pytam takie starsze dzieciaki, czy coś wiedzą na dany temat, czy coś znają, np. coś w stylu jakie znacie zawody,co jecie na obiad ( a nuż znają jakieś obcojęzyczne nazwy,wtedy często podają je od razu). Brzmi może banalnie i trochę tradycyjnie, ale moim zdaniem jest to niegłupie - pozwala angażować uczniów.
W ogóle samo robienie ćwiczen z książki jest bez sensu. Trzeba tym dzieciakom dać jakiś cel, czemuś ma służyć takie zadanie. Ostatnio przyczepiałam podpisy do obazków na tablicy i udawałam, że nie widzę obrazka, musieli mi pomagać
Odpowiedź z Cytowaniem