Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-23-2016, 23:43
yaetta yaetta jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Geia sou, ti kaneis; Ja mam podobne odczucia - jestem emocjonalnie związana z greckim i chciałabym się go dalej uczyć. Mieszkałam w Grecji tylko 3 lata i pewnie w porównaniu z Tobą niewiele umiem. Teraz nie mogę ale jeśli byłabyś chętna tak za 3-4 miesiące, to możemy pomyśleć o jakimś kontakcie. Niby mam kontakt ze znajomymi z Grecji (maile, skype, fb), ale szczerze mówiąc często przechodzimy na angielski, żeby łatwiej i szybciej wyrazić to, co chcemy powiedzieć.
Jeśli chodzi o język grecki, to wielkiego popytu nie ma, ale jeśli się coś znajdzie, to jest to o wiele droższy język niż popularny angielski czy niemiecki. Mam na myśli tłumaczenia. Grecki to IV grupa, tak jak. np. chiński, japoński, norweski, gruziński... Kursy językowe są natomiast bardzo drogie i często organizowane jako tzw. grupy zamknięte. Kilka lat temu chodziłam na taki kurs i to była fajna opcja, żeby mieć kontakt z językiem. Niestety później zostały dwie chętne osoby, więc nie mogłam kontynuować nauki. Myślałam nawet o studiach - o filologii nowogreckiej, ale nie znalazłam na to czasu, a i czasy studenckie dawno już za mną.

Ostatnio edytowane przez graczykij : 10-24-2016 o 11:11. Powód: Interpunkcja
Odpowiedź z Cytowaniem