Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-27-2019, 19:05
givemereason givemereason jest offline
Starszy Kumotr

Domyślnie

Udzielałam korepetycji na sporą skalę przez rok, głównie dorosłym - pobierając większą opłatę godzinową niż podana w pierwszym poście - i było to zajęcie zarówno opłacalne, jak i rozwijające dla mnie - przygotowania do lekcji, na różnych poziomach, o różnej tematyce i specyfice, wiele mnie nauczyły, zarówno organizacyjnie, metodycznie, jak i językowo. Myślę, że warto. Jeśli chodzi o długofalowość współpracy - miewałam uczniów, którzy rezygnowali po jakimś czasie, zdarzyło się nawet, że bardzo krótkim, inni z kolei byli bardzo zawiedzeni, gdy to ja musiałam zakończyć udzielanie lekcji - np. z powodu przeprowadzki, zmian życiowych. Została mi jedna uczennica, z którą spotykałam się przez rok na lekcje "na żywo" i której niestraszna była zmiana na zajęcia on-line.
Dla mnie udzielanie korepetycji było opłacalne (biorąc pod uwagę bieżące potrzeby), a jeśli chodzi o cechy dobrego korepetytora - jest to przede wszystkim elastyczność i nakierowanie na potrzeby ucznia, kreatywność, pozytywne nastawienie. Być może brzmi banalnie, jednak w moim przypadku funkcjonowało i funkcjonuje wciąż.
Odpowiedź z Cytowaniem