Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-05-2018, 14:26
linfei linfei jest offline
Podszyszkownik

Domyślnie stypendium One Belt One Road Sichuan Daxue

Ja po półrocznym stypendium Konfucjusza zdecydowałam się kontynuować naukę na Sichuan Daxue w ramach studiów magisterskich. W 2017 roku aplikowałam o stypendium rządu chińskiego. Tym razem procedura nie była już tak prosta jak w przypadku stypendium konfucjańskiego. Do wniosku trzeba było dołączyć kopię dyplomu oraz transkryptu ocen, certyfikat HSK 5, study plan na ok. 800 znaków, dwa listy polecające i wypełniony formularz badań lekarskich. Termin składania dokumentów upływał w marcu, natomiast informację o przyjęciu na studia dostałam dopiero pod koniec lipca. Długi czas oczekiwania był tylko początkiem chaosu organizacyjnego, z którym przyszło mi się zmierzyć na uczelni. Mimo, że aplikowałam na stypendium rządowe, z jakiegoś powodu przyznano mi stypendium One Belt One Road, o którego istnieniu nawet wtedy nie wiedziałam. Finansowo wyglądało to tak samo, 3000RMB miesięcznie, jednak nie przysługiwał mi akademik o czym nie poinformowano mnie wcześniej i musiałam szybko zorganizować sobie mieszkanie po przyjeździe. Ogólnie w tym roku kontakt z biurem uczelni był mocno utrudniony z uwagi na przyjęcie bardzo dużej ilości studentów zagranicznych. Później nie było lepiej. Uzyskanie jakichkolwiek informacji na temat organizacji studiów czy planu lekcji graniczyło z cudem. Ludzie aplikujący na studia w języku angielskim zostali przydzieleni do grupy chińskojęzycznej i nic nie dało się z tym zrobić, gdyż grupy anglojęzycznej po prostu nie było. Jeden z moich znajomych został przyjęty na kierunek, którego w danym roku nie otworzono (!) i został arbitralnie przeniesiony na kierunek "pokrewny", o czym dowiedział się na miejscu, po wielu próbach uzyskania jakiejkolwiek informacji. O wszystkich zmianach w planie zajęć, czy dodatkowych zobowiązaniach informowano nas na ostatnią chwilę, czasem ledwie z parogodzinnym wyprzedzeniem. Po tych wszystkich doświadczeniach mam mieszane uczucia w stosunku do Uniwersytetu Syczuańskiego. Na pewno mogę polecić Chengdu jako wspaniałe miejsce do życia i poznawania chińskiej kultury. Kurs języka chińskiego w ramach stypendium Konfucjusza również był ciekawy i bardzo profesjonalnie przygotowany. Możliwe, że to jednorazowa wpadka spowodowana przyjęciem zbyt dużej liczby studentów lub coś charakterystycznego dla mojego kierunku (stosunki międzynarodowe), jednak przed aplikacją na ten uniwersytet radzę przygotować się na wiele nieoczekiwanych komplikacji i wszechobecny chaos.

Ostatnio edytowane przez kabe29 : 08-10-2018 o 15:19. Powód: drobne błędy interpunkcyjne
Odpowiedź z Cytowaniem