mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Podróże (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Kraków przereklamowany? (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=47373)

pantofel102 09-22-2018 00:27

Kraków przereklamowany?

Wielokrotnie słyszałam opinie, iż Kraków to "perełka Polski" i jedno z najbardziej atrakcyjnych miast w kraju. Z drugiej strony jeśli rozważać dłuższy pobyt to smog odstrasza... Co sądzicie, jesteście fanami Krakowa czy może uważacie, że miasto jest "przereklamowane"?

koko007 09-23-2018 16:28

W żadnym wypadku! Prędzej bym powiedziała, że Wrocław jest przereklamowany. Kraków to jest przepiękne miasto, z urokliwymi uliczkami, kawiarniami. Bardzo podobają mi się elementy kultury żydowskiej, na które można się natknąc. Bardzo chciałam pojechać do Krakowa na dłużej, niestety byłam tylko 3 dni.

oligar 09-23-2018 23:47

Cytat:

Zamieszczony przez koko007 (Post 586976)
W żadnym wypadku! Prędzej bym powiedziała, że Wrocław jest przereklamowany. Kraków to jest przepiękne miasto, z urokliwymi uliczkami, kawiarniami. Bardzo podobają mi się elementy kultury żydowskiej, na które można się natknąc. Bardzo chciałam pojechać do Krakowa na dłużej, niestety byłam tylko 3 dni.

Zgadzam się! Niestety też byłam krótko, bo 2 dni w Krakowie, ale nie mogę się doczekać następnej wizyty. Polecam zwiedzanie miasta nocą, urokliwe oświetlenia zarówno Wawelu, Sukiennic jak i mniejszych uliczek budują niezwykłą, magiczną atmosferę.

InaA 11-12-2018 19:57

Kraków sam w sobie jest jak najbardziej wart zobaczenia i nie warto go skreślać tylko przez smog. Uważam natomiast, że jadąc z daleka (sama dojeżdżałam aż z Trójmiasta) warto też taką wycieczkę połączyć ze zwiedzaniem kopalni w Wieliczce i zwiedzaniem byłych obozów Auschwitz I jak i Auschwitz II-Birkenau. Jest to niesamowite przeżycie i warto skorzystać z okazji. Zapewniam że nawet spędzając kilka dni w okolicach Krakowa się nie wynudzimy. ;)

qlague001 11-12-2018 20:55

Dla mnie Kraków ma w sobie jakąś magię, szczególnie żydowska dzielnica (Kazimierz) skradła moje serce.

marcelina3 11-16-2018 19:05

Pochodzę z małopolski więc do Krakowa jezdziłam co jakiś czas odkąd pamiętam. Od ponad roku tutaj mieszkam i nadal dostrzegam magię i urok tego miasta. Warto wyjść poza ścisłe, turystyczne centrum i odkryć chociażby Kazimierz czy Podgórze. Klimat miasta budują też ludzie: zagraniczni turyści i studenci.

EwelinaNowak 11-24-2018 09:26

Uwielbiam Kraków! Jest cudownym, uroczym miastem. Ale faktycznie, smog się mocno odczuwa, dlatego nie chciałabym tam mieszkać na stałe.

bchlopecki 11-24-2018 17:13

Lubię Kraków, jest to bardzo ładne miasto, na pewno nie powiedziałbym, że jest "przereklamowane", ale ciężko też by było powiedzieć, że jest "perełką" Polski. Myślę, że można znaleźć miasta porównywalne, o ile nie bardziej interesujące od Krakowa. Z pewnością jednak warto je zwiedzić kilka razy.

Aniti 12-13-2018 20:49

A według mnie Kraków właśnie jeste perełką Polski. W mojej opinii wraz z Wrocławiem tworzą dwa najpiękniejsze miasta Polski. Super ludzie, knajpki, piękne widoki. Czego chcieć więcej? :D

givemereason 12-16-2018 12:21

Mieszkałam przez rok w Krakowie i bardzo niewiele wystarczyło, żeby to miasto spadło w moim rankingu praktycznie na sam dół.
Tłumy turystów, fatalne rozwiązania komunikacyjne, powietrze tak zanieczyszczone, że zwłaszcza jesienią/zimą naprawdę boli, hermetyczna mentalność ludzi, w którą nie wierzyłam, ale która rzeczywiście jest odczuwalna, zarówno na poziomie towarzyskim, jak i uniwersyteckim.
Doceniam Kazimierz i tamtejszą atmosferę, jednak całego Krakowa to absolutnie nie ratuje. Na dłużej raczej tam nie wrócę.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:07.