mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Hydepark (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   "Ciucholandy", w których można kupić tanie książki (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=21812)

justyna21 06-23-2012 17:55

"Ciucholandy", w których można kupić tanie książki

Ciucholandy źródłem książek.

Kiedyś dowiedziałam się że tam można znaleźć książki. okazało się, że to prawda do tej pory odwiedzam co jakiś czas ciucholand w poszukiwaniu i zdobycia książek. Macie podobne doświadczenia. Może stworzymy spis ciucholandów w których można takie książki znaleźć? :D Myślę, że takie zakupy są dobre nie tylko na zdobycie książek pomocnych w nauce języka ale też nie nadwerężają zbytnio naszego budżetu;)

MonikaEm 06-23-2012 17:57

Ja pierwsze książki po angielsku miałam właśnie z ciuchlandów! I to za grosze...ostatnio kupiłam "Twilight" za 2 zł(!). Szok.

katerina1523 06-23-2012 19:36

Wow, nie miałam pojęcia, że można tam znaleźć książki. Raczej sama bym na to nie wpadła, więc dzięki za wskazówkę, już wiem, czego szukać w wolnej chwili w wakacje :)

Solange776 06-23-2012 19:39

Mnie też już zdarzyło się kupować książki anglojęzyczne w ciucholandach. Można tam upolować całkiem ciekawe okazy w atrakcyjnej cenie. Większość książek jest w bardzo dobrym stanie. Ja właśnie w ciucholandzie zakupiłam jedną z moich ulubionych: "A painted house" napisaną przez Johna Grishama. Polecam!

emilia1986 06-23-2012 21:54

Potwierdzam. U mnie w Toruniu jest ciucholand, w którym oprócz angielskich książek tanich jak barszcz można znależć filmy DVD, muzykę a nawet gry. Warto odwiedzać i polować, bo mało kto chce te rzeczy kupować a szkoda.

Ethiel 06-24-2012 09:58

Warto szukać ciucholandó , w któych jest stała cena za ksiązki/płyty DVD. NIektóe ciucholandy wyceniają każdą książkę z osobna na podstawie .. okładki . Jeżeli chodzi o inne źródło książek obcojęzycznych, to ja zaopatrzam się w takowe w księgarniach obcojęzycznych. Zawsze znajdzie się książka z zagiętą, naddartą okładką, kosztuje wtedy 1/3 ceny nowej książki.

loleczka87 06-24-2012 10:47

W ciucholandzie jeszcze nie sprawdzałam także muszę poszukać:P
Obcojęzyczne książki wyszukuję na pchlim targu:P

Aga12 06-24-2012 13:07

Cytat:

Zamieszczony przez Ethiel (Post 166622)
Jeżeli chodzi o inne źródło książek obcojęzycznych, to ja zaopatrzam się w takowe w księgarniach obcojęzycznych. Zawsze znajdzie się książka z zagiętą, naddartą okładką, kosztuje wtedy 1/3 ceny nowej książki.

Tego nie wiedziałam, czy one bywają w jakis specjalnych pojemnikach czy trzeba się dopytać u sprzedawcy?

Ethiel 06-24-2012 13:20

Często znajdują się na osobnym regale. MOżna spytać sprzedawcy o książki przecenione , bo nie zawsze są one wystawiane. Warto rozejrzeć się po okolicznych księgarniach i zrobić wywiad :) Czasem wśród takich książek znajdują się również książki 'niechodliwe' albo takie któych wydanie zostało wznowione np. otrzymały nową szatę graficzną.

nmoskala 06-24-2012 13:29

Ja kupowałam w ciucholandach książki dla dzieci na swoje zajęcia. Bajki, krótkie opowiadania, zdawały egzamin:)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:17.