mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Języki germańskie (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Ile zajęła wam nauka języka niemieckiego? (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=24090)

polanos 10-04-2012 22:31

Ile zajęła wam nauka języka niemieckiego?

Czy długo uczyliście się, by dojść do "przyzwoitego" poziomu znajomości niemieckiego?

Agnieszkaanna 10-04-2012 22:45

Prawdę mówiąc na kursach nie za wiele się nauczyłam. Nie miałam motywacji. Opanowałam język dopiero jak pojechałam do Niemiec jako Au-pair. Ale myślę, że to kwestia indywidualna. Mnie przebywając pomiędzy Niemcami, zajęło to koło 3 miesięcy, żeby się normalnie porozumieć.

karo84 10-05-2012 10:17

niemiecki

Naukę niemieckiego zaczełam w ogólniaku i od samego początku spodobał mi się ten język i chciałam go studiować i uczyłam sie niemieckiego chętnie. Myślę, że na "dobry" niemiecki uczyłam sie około 4 lata:cool:

Amani 10-05-2012 13:15

niemiecki

Ja rozpoczęłam swoja przygodę z niemieckim w piątej klasie podstawówki. Jestem tym rocznikiem, który nie miał angielskiego w podstawowej. Do angielskiego nie przywiązywano takiej wagi. Nauka w szkole to tylko przygotowanie teoretyczne. A żeby być komunikatywnym trzeba język znać praktycznie, dlatego tylko podczas pobytu za granica można się nauczyć płynnie mówić. Ja na pierwszym roku studiów filologicznych miałam problemy z mówieniem tzn barierę językową. Wzięłam po pierwszym roku urlop dziekański i wyjechałam jako Au-pair. Po powrocie wznowiłam studia i znacznie łatwiej radziłam sobie potem na studiach.

star_sailorr 10-05-2012 16:56

Ja niemieckiego zaczęłam się uczyć w 2 klasie podstawówki, u mnie w szkole podobnie nie przywiązywano wtedy wagi do języka anielskiego, jak do tej pory jest to już kilkanaście lat nauki - jednak po wymianie w liceum stwierdziłam że najlepiej człowiek uczy się w praktyce, nie jest łatwo przełamać barierę językową ale jak się uda to po jakimś czasie nawet niektóre myśli w głowie są w obcym języku :)

menri 10-05-2012 17:01

Ja dopiero jak poszłam na studia i nauka rzeczywiście była dość intensywna to wreszcie zaczełam się komunikować w tym języku. Zajęło mi to rok, ale od razu widać ile daje codzienna praca, a nie tylko z lekcji na lekcji jak to jest w szkole.

marikabe 10-06-2012 00:16

4lata ;) klasa dwujęzyczna oraz liczne wymiany robią swoje ;)

agata.dominska 10-06-2012 12:31

Ja do jako takiego poziomu doszłam po mniej więcej 5-6 latach, ale żeby mówić naprawdę płynnie, wszystko rozumieć i swobodnie formułować teksty potrzebowałam jeszcze kolejnych 8 lat i studiów filologicznych ;) Mój problem polegał jednak na tym, że przez większość tych lat moja znajomość niemieckiego była typowo teoretyczna, tzn. nie miałam realnego kontaktu z Niemcami, a rozmowy po niemiecku prowadziłam tylko w szkole i na korepetycjach. Zmieniło się to dopiero na studiach :)

Neo1986 10-06-2012 13:20

3 lata gimnazjum i 3 lata liceum pozwoliły mi na opanowanie niemieckiego na poziomie B2. Jednak satysfakcjonująca znajomość języka wymagała kolejnych 3 lat studiów filologicznych. Naprawdę dużego kopa daje chyba tylko wyjazd zagraniczny, gdzie nauka idzie kilka razy szybciej

joannag 10-07-2012 13:10

Cytat:

Zamieszczony przez agata.dominska (Post 214689)
Ja do jako takiego poziomu doszłam po mniej więcej 5-6 latach, ale żeby mówić naprawdę płynnie, wszystko rozumieć i swobodnie formułować teksty potrzebowałam jeszcze kolejnych 8 lat i studiów filologicznych ;) Mój problem polegał jednak na tym, że przez większość tych lat moja znajomość niemieckiego była typowo teoretyczna, tzn. nie miałam realnego kontaktu z Niemcami, a rozmowy po niemiecku prowadziłam tylko w szkole i na korepetycjach. Zmieniło się to dopiero na studiach :)

U mnie dokładnie to samo - uczyłam się od połowy gimnazjum, równolegle z angielskim, i mimo że od początku polubiłam bardzo ten język, nie potrafiłam nauczyć się go porządnie. I faktycznie dopiero po pierwszym roku germanistyki zaczęłam rozumiec co mówią wykładowcy, o czym mówią artykuły w gazetach i w internecie. Najwiekszy problem wciąż sprawa mi mówienie, obecnie mieszkam w Niemczech od 1,5 miesiąca, mam wielką nadzieję, że tak jak napisała przedmówczyni, po kilku miesiącach zrozumiem swoich rówieśników i będę potrafiła im odpowiedzieć bez stresu i denerwowania się..

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:50.