mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Podróże (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Moda na wycieczki do Czarnobyla (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=49572)

DomMich 06-28-2019 10:04

Moda na wycieczki do Czarnobyla

Na fali popularności serialu od HBO nagle modne zrobiły się wycieczki do Czarnobyla, przy czym wcześniej tego rodzaju destynacje należały raczej do turystyki nietypowej (tzw. turystyka postapo).
Co sądzicie o tym zjawisku? Byliście, wybieracie się?

ANITA7789 06-29-2019 21:52

Nie chcę narażać zdrowia, tym bardziej, że nie ciągnie mnie w to miejsce :D Wydaje mi się że oprócz serialu, moda na tak zwany urbex (Urban exploration) przyciąga ludzi w to miejsce. Ciekawa historia i nuta tajemniczości robią swoje ;)

Katja 06-30-2019 14:36

Modne to one były już chwilę wcześniej, choć rzeczywiście popularność serialu jeszcze dodatkowo nakręciła biznes. Ogólnie promieniowanie nie jest tam wysokie i jeśli unika się "hot spotów", to radiacja nie zagraża.

Marta8012 07-04-2019 21:20

Po serialu Czarnobyl popularność tego kierunku wyjazdowego na pewno wzrosła. Sama dałam się namówić mym przyjaciołom i jedziemy wspólnie z Wytwórnią Wypraw na weekend sierpniowy właśnie tam. Jestem ciekawa jakie wrażenie zrobi na mnie to opuszczone miejsce.

ewelina93 07-21-2019 22:39

Czarnobyl. Dla jednych: synonim największej katastrofy w historii energetyki jądrowej i jednej z największych katastrof przemysłowych XX wieku. Dla innych to ekscytujące miejsce, działająca na wyobraźnię atrakcja, doskonale funkcjonująca w kulturze masowej. Wycieczkę bez problemu można wykupić w alienatours.pl. Dzień w Strefie i dwa dni i dwie noce w Kijowie to koszt 999 zł. Zapisy na wyjazd, który odbędzie się w dniach 24-28 lipca jeszcze trwają. Wyjazd zaplanowany jest z Warszawy. Ale można wybrać się z tym biurem podróży na bardziej ekstremalną wyprawę. Pięć dni i trzy noce w samym Czarnobylu, w programie są miejsca omijane na standardowych 3-dniowych wyjazdach. Na jedną noc dodatkowo jedzie się kolejką eksterytorialna przez Białoruś do miasta Slawutycz - miasta zbudowanego dla przesiedlanej ludności Prypeci. Cena podstawowa takiej wycieczki to 2190 zł. W tym roku można zapisać się już tylko na dwa siedmiodniowe turnusy: 21-27 września i 13-19 października

ghosttown98 08-07-2019 21:45

„Moda” na Czarnobyl była zawsze. Ludzi fascynuje i przeraża to, co się stało podczas eksplozji i tuż po niej. Przez to, ze teren został wyludniony możemy do tej pory „podziwiać” ten obszar w swojej postaci, jaką prezentował tamtego dnia. Po serialu, oczywiście zainteresowanie wzrosło, ale zawsze było na wysokim poziomie.

Justyna5 08-08-2019 12:24

To prawda, Czarnobyl zawsze był modny. Gdzieś czytałam, że ryzyko bycia napromieniowanym jest bardzo małe.

ewelina93 09-01-2019 23:08

Cytat:

Zamieszczony przez Justyna5 (Post 610838)
Gdzieś czytałam, że ryzyko bycia napromieniowanym jest bardzo małe.

Mimo to i tak nie zrozumiem ludzi, którzy ryzykują tam jechać.

marslo97 09-02-2019 10:53

Moi znajomi też bardzo chcą tam jechać, ale ja kompletnie tego nie rozumiem. Wolę nie ryzykować i nie jechać. Zresztą, dla mnie to miejsce nie ma nic ciekawego do zaoferowania poza opuszczonymi terenami.

Szvejkova 09-17-2019 17:00

Myślę, że wycieczki nie są super ciekawe. Są bardzo ciekawe dokumenty na ten temat, dzięki którym nie trzeba ruszać się z kanapy. :)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:54.