mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Hydepark (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Dom bez telewizora (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=46170)

kasia8131 03-13-2018 16:25

Dom bez telewizora

Czy jest w ogóle nam potrzebny, przecież mamy internet. Czy coś zyskamy pozbywając się telewizora z domu?

arpauxxc23 03-13-2018 20:23

Życie bez telewizora jest jak najbardziej możliwe. Ja mam do niego dostęp tylko kiedy wracam do domu, u siebie mam tylko internet i nie narzekam. Można znaleźć w nim wszystko i obejrzeć te same rzeczy co w telewizji.

wioldza 03-14-2018 19:06

Myślę, że jak najbardziej wiele zyskamy, spędzając czas razem z rodziną chociaż raz inaczej, niż patrząc głupio w telewizor :)

Aga12 03-14-2018 20:16

Cytat:

Zamieszczony przez wioldza (Post 570746)
Myślę, że jak najbardziej wiele zyskamy, spędzając czas razem z rodziną chociaż raz inaczej, niż patrząc głupio w telewizor :)

Będzie więcej czasu, żeby patrzeć głupio w komputer :rolleyes:

mwalasek 03-14-2018 21:14

Cytat:

Zamieszczony przez Aga12 (Post 570755)
Będzie więcej czasu, żeby patrzeć głupio w komputer :rolleyes:

Obydwa media da się wykorzystać w zły i w dobry sposób. Choć obawiam się, że co do telewizji jest ciężej z tym drugim.

Aga12 03-15-2018 01:38

Chodzi mi o to, że bardzo wiele osób przechwala się, że pozbyło się telewizora i są bardzo dumni, że nie oglądają tych głupot, które im serwuje telewizja. A to jest czysta hipokryzja!! Mają to samo tylko, że w Internecie (a tam nawet więcej, bo przepływ informacji biegnie w obie strony).

Jakoś mało jest osób, które nie mają w domu telewizora i komputera a i z radia korzystają raczej ostrożnie.

piobar 03-15-2018 06:51

Wyprowadzając się z domu rodzinnego po prostu nie kupiłam telewizora, bo nie czułam potrzeby i ani przez chwilę od X lat tego nie żałowałam. Zwyczajnie wolę książki, a jeśli już mnie najdzie na oglądanie, to standardowo, online.

Szczerze mówiąc, pytania "Czy jest potrzebny?" lub przechwałki na temat jego nieposiadania obnażają ciekawe spojrzenie naszego społeczeństwa - kwestionowanie obecność telewizji jest dla większości zaskakujące (lub w wąskich kręgach: lansersko-hipsterskie ;) ). No i zawsze w takich dyskusjach pojawia się argument: można oglądać telewizję w Internecie. Uff, można, a więc przy dzisiejszej technologii nawet nie posiadając telewizora, nie skazujemy się na życie bez telewizji, co za ulga! ;)

Co jest takiego w tym medium, że uważamy je za esencjonalne dla naszego życia?

alexis1307 03-16-2018 20:09

Moim zdaniem jest zupełnie niepotrzebny. Każdy film, serial czy wiadomości są dostępne w Internecie. Dzięki rezygnacji z tv w domu zyskujemy dużo czasu, bo nie trwonimy go na "jeżdżenie po kanałach".

Aga12 03-17-2018 00:59

Cytat:

Zamieszczony przez alexis1307 (Post 570818)
Moim zdaniem jest zupełnie niepotrzebny. Każdy film, serial czy wiadomości są dostępne w Internecie. Dzięki rezygnacji z tv w domu zyskujemy dużo czasu, bo nie trwonimy go na "jeżdżenie po kanałach".

A serfowanie po internecie to niby czasu nie zabiera :rolleyes:

Można go strwonić dużo więcej bo jednak liczba kanałów jest jakoś ograniczona a stron duuuuuuuuuużo więcej. Samo obskoczenie youtuba może zająć czasu troszkę więcej czasu niż przegląd programu telewizyjnego.

Biuro.Tlumaczen.Polglish 03-17-2018 11:35

Coraz bardziej zauważam, że dom bez telewizora jak najbardziej może istnieć - wszystkie ciekawe treści można znaleźć w Internecie, obecnie nadawane słabe programy i powtórki filmów nie nadają się do oglądania...telewizja jako medium po prostu powoli się kończy :)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:33.