mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Nauka języka obcego (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=82)
-   -   Gap year na naukę języka (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=28407)

paulvnv 07-07-2013 14:52

Gap year na naukę języka

Chciałbym Was zapytać co sądzicie o swojego rodzaju gap year poświęconego wyłącznie na naukę języka, czy to w Polsce, czy jeszcze lepiej w kraju gdzie się danego języka używa.
Czy warto poświęcić rok na to by znacząco poprawić swoją biegłość językową np kosztem doświadczenia zawodowego?
Jak pracodawcy zapatrują się na taką roczną przerwę w CV? Macie jakieś doświadczenia w tym temacie? :)

Kasia23 07-07-2013 21:24

Ja zrobiłam sobie tego typu przerwę podczas studiów, wyjechałam do Francji aby uczyć się języka. Było to bardzo dobra decyzja, której nie żałuję, żadna szkoła nie daje takich możliwości jak nauka języka w danym kraju, życie codzienne, praca, po kilku miesiącach zaczynasz nie tylko świetne porozumieć się w danym języku , ale również w nim myśleć :)

agn12 07-07-2013 21:58

Ja również uważam, że jeśli ma się taką możliwość warto zrobić sobie gap year, zwłaszcza, że na pewno nie będzie to rok stracony, język to dobra inwestycja, a przy tym poznamy kulturę innego kraju i wiele też się dzięki temu nauczymy.

pawelburzynski 07-08-2013 02:35

Myślę, że poświęcenie roku wyłącznie na naukę języka to trochę banalny pomysł. Najlepiej połączyć naukę z pracą lub odbywaniem praktyk, staży. Wtedy można wykorzystać nasz gap year jako mocny punkt naszego CV dla przykładu.

mccorrado 07-08-2013 08:58

Uważam, że warto całkowicie rok poświęcić na naukę języka w danym kraju, dodatkowo warto tam pracować, by móc coś wspiać do CV ;p

studentka123 07-09-2013 15:20

Zgadzam się. Jeśli mamy szansę na Gap Year w innym kraju powinniśmy ją wykorzystac. Przebywając rok, czy dłużej w innym kraju - na pewno znajdziemy jakąś pracę, choćby dorywczą. Poznamy nie tylko nowych ludzi i zarobimy trochę, przede wszystkim - będzie to niezastąpiona praktyka dla naszych umiejętności językowych.
Oczywiście możemy uczyć się na miejscu, w Polsce - jednak myślę, że nic tak nie rozwija języka jak kontakt z ludźmi, ktorzy się nim posługują. Możemy się sprawdzić w rożnych sytuacjach - w sklepie, biurze czy na spotkaniu towarzyskim : ) wyjazdy popłacają : )

Natalia Pałka 07-09-2013 15:53

Cytat:

Zamieszczony przez studentka123 (Post 310750)
Zgadzam się. Jeśli mamy szansę na Gap Year w innym kraju powinniśmy ją wykorzystac. Przebywając rok, czy dłużej w innym kraju - na pewno znajdziemy jakąś pracę, choćby dorywczą. Poznamy nie tylko nowych ludzi i zarobimy trochę, przede wszystkim - będzie to niezastąpiona praktyka dla naszych umiejętności językowych.
Oczywiście możemy uczyć się na miejscu, w Polsce - jednak myślę, że nic tak nie rozwija języka jak kontakt z ludźmi, ktorzy się nim posługują. Możemy się sprawdzić w rożnych sytuacjach - w sklepie, biurze czy na spotkaniu towarzyskim : ) wyjazdy popłacają : )

Wyjazdy popłacają, a podróże kształcą ;) Dlatego warto jest się zdecydować na coś takiego. Gdybym miała taką szansę, to nawet bym się nie zastanawiała. Zawsze to dodatkowe doświadczenie, przy okazji można się wiele nauczyć, pozwiedzać, poznać nowych ludzi

jodelka29 07-09-2013 16:50

Ja bym taki gap year wykorzystała na jakiś program typu PraktykiErasmus w kraju, w którym używa się tego języka. Choć sama nie jest zwolennikiem robienia sobie takiej przerwy. Jeżeli jeszcze studiujesz, to w ramach różnych programów: Erasmus, Ceepus i wiele innych, możesz wyjechać do danego kraju i w ten sposób połączyć studiowanie i naukę języka. Pracujący w korporacjach mogą postarać się o przeniesienie do zagranicznej filii frmy.

agnieszkax91 07-09-2013 19:14

Zgadzam się z poprzednikami, że dobrze jest połączyć taki gap year z czymś co możesz wpisać do CV jak praktyki czy staż. Dobrą alternatywą jest też Erasmus. Mam kilku znajomych, którzy w ramach tego programu wyjechali na rok za granicę i wiele na tym zyskali, jeśli chodzi o znajomość języka i akcent, a poza tym nadal kontynuowali studia.

iskrowe 07-11-2013 16:53

Zdecydowałabym się raczej na staż lub stypendium w innym kraju, a dodatkowo szkoliłabym język. Taki wpis w CV wydaje mi się dużo bardziej wartościowy, niż po prostu rok podróżowania.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:49.