mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Nauka języka obcego (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=82)
-   -   Dlaczego wybraliście ten, a nie inny język? (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=20886)

katrin96 05-13-2012 16:28

Dlaczego wybraliście ten, a nie inny język

Każdy tu na forum specjalizuje się w przynajmniej jednym języku. Ciekawi mnie co spowodowało, że postanowiliście uczyć się właśnie tego, a nie innego języka? Zastanawiam się, czy w Waszym przypadku był to prozaiczny wybór, czy być może wiązało się z jakąś ciekawą historią. Jeśli chodzi o mnie (j.angielski) to było proste - miałam w liceum wspaniałego anglistę, po prostu "chłonęłam" wiedzę i kierunek dalszego kształcenia wydał mi się oczywisty. A jak było z Wami?

KaRolka 05-13-2012 19:46

Angieskiego uczyłam się od zawsze: przedszkole, podstawówka i tak dalej. Jednak będąc mniejsza nie marzyłam o studiowaniu filologii angieskiej:) Prawdziwa nauka języka zaczęła się gdy weszłam w świat mangi i anime. Zaczełam pochłaniać kolejne tytuły, które dostępne były tylko w języku angielskim. No i tak jakoś poszło:)

magdad 05-13-2012 20:45

Angielski wybrałam, bo uczyłam się go w szkole, był wysoki poziom i miałam bardzo fajnych nauczycieli. Na studiach zaczęłam naukę francuskiego, chyba ze względu na to, że to piękny język :). Szczególnie w porównaniu z niemieckim, który miałam do wyboru.

Streisand 05-13-2012 21:13

Ha! To ja opowiem o sobie :)
Uczyłam się (z wyboru na studiach) hiszpańskiego dwa lata, po czym wyjechałam na studia do Portugalii, pokochałam i kraj i ludzi, znalazłam cudownych przyjaciół na całe życie, przerzuciłam się na portugalski, przesiedziałam rok a język stał mi się tak bliski, że mam nadzieję go nigdy nie "utracić" :)

Katarina 05-13-2012 21:14

Ja naukę angielskiego zaczęłam dopiero w podstawówce, ale najbardziej pomogła mi starsza siostra, która męczyła mnie tym językiem od małego, oczywiście dużo dało też Cartoon Net. bajki po angielsku dla małych dzieci to strzał w dziesiątkę :P bez niczyjej pomocy zdałam maturę z podstawy ang na 100% a rozsz na 70%. Polecam :D

kamag 05-14-2012 00:14

Przypadek zupełny;) Rozśmieszyło mnie jedno słowo i mówię, hiszpański jest dla mnie;)

Adriano 05-14-2012 07:21

Ja uczę się czeskiego, dlatego, że mnieszkam przy granicy i poznałem w Czechach fajnych ludzi i zapragnąłem mówić w ich języku:)

justysia123333 05-14-2012 11:30

Ja natomiast z j. niemieckim pierwszy raz zetknęłam się w szkole podstawowej w 5 klasie. Wtedy nie znosiłam wręcz tego języka. Przyczyną była niekompetentna nauczycielka. Mimo, że miałam ocenę bardzo dobrą (zresztą prawie cała klasa taką miała) nie przepadałam za tym językiem. Dopiero gdy w 6 klasie przyszła nowa nauczycielka, zrozumiałam ten język i naprawdę polubiłam. Więc bardzo dużo zależy od nauczyciela. Niestety w gimnazjum nie miałam niemieckiego, tylko angielski, więc przestałam się uczyć niemieckiego. Dopiero w szkole średniej pojawił się znowu niemiecki. Po prostu uwielbiałam ten język. I tak postanowiłam iść na germanistykę:-)

sarwari 05-14-2012 11:37

Ciekawy wątek :) W moim przypadku również moja anglistka zainspirowała mnie. Przemiła kobieta, a poza tym widać, że jak uczy licealistów to sam się angażuje w pracę. Opowiadała ciekawostki językowe i zawsze przychodziła ze słownikiem, ale to nie oznaczało jakichś braków w wiedzy tylko sprawdzanie różnych wariantów tłumaczeń, jakie kolokacje zachodzą. Poza tym, anglista to człowiek, który również czasami musi sobie "zerknąć' do słownika, aby nie wprowadzić w błąd.

lustig1984 05-14-2012 12:25

Ja uczyłam się niemieckiego w liceum, a ze wzgl ędu na to, iż chciałam nauczyć się jeszcze języka wschodniego, a u mnie na Uniwersytecie był przyjęcia na kierunek Filologia rosyjska (od podstaw) więc z miłą chęcią skorzystałam :) i nie żałuję :-)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:57.