mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Języki skandynawsko-bałtyckie (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=76)
-   -   Samodzielna nauka języka norweskiego (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=21365)

haloot 01-09-2012 14:56

Norweski - problemy

Jak w temacie:) Co sprawia wam największą trudność w nauce tego języka?

rea7 01-10-2012 11:29

Tzw. "ordstilling", czyli szyk wyrazów w zdaniu, który różni się trochę od polskiego i angielskiego...

elzyn 01-13-2012 08:29

Ogarnięcie tych ich wszystkich akcentów - jeszcze się nie natknąłem nigdzie na żaden norweski materiał, w którym mówiono by podobnie, jak w moim samouczku...

Jacekwarga 01-23-2012 03:19

Trzymam za Was kciuki, z tymi akcentami to kwestia osłuchania :)

anna.jakubiec25 06-06-2012 12:39

Samodzielna nauka języka norweskiego

Witam :) Rozpoczęłam naukę języka norweskiego na własną rękę. Trwa to już jakiś dwa miesiące i muszę przyznać, iż ciężko jest wyłowić jakieś dobre polskie podręczniki do nauki wyżej wspomnianego języka. Osobiście używam dwóch podręczników angielojęzycznych: Norwegian Verbs & Essentials of Grammar oraz Practical Norwegian Grammar. Posiadam również jeden program multimedialny, który pomaga bardzo przy nauce wymowy (Euro Talk Now Beginners - Norwegian). Może podzielicie się wiedzą na temat używanych przez Was pomocy naukowych? Może ktoś coś doradzi? ;)

malawicia 06-06-2012 23:46

Również jakiś czas temu zainteresowałam się nauką tego języka. Posiadam podręcznik Stanisława Łęckiego "Norweski dla początkujących". Tak na dobre jeszcze nie rozpoczęłam, aczkolwiek widzę, że w podręczniku jest sporo tekstów i słownictwa. Jest również płytka cd i transkrypcje nagrań. Myślę, że mogłoby to być dobre uzupełnienie do Twojej gramatyki:-) Życzę powodzenia.

jalubie 06-10-2012 22:48

Też kiedyś zaczynałam się uczyć na własną rękę, pamiętam, że korzystałam z jakiegoś darmowego kursu online, no i szukałam tłumaczeń i zadań w różnych podręcznikach, ale to był tylko taki chwilowy wakacyjny zapał :)

anna.jakubiec25 06-14-2012 16:59

No właśnie ten zapał może się niestety szybko skończyć :p Samodzielna nauka języka jest finansowo korzystna, ale w dalszym ciągu pozostaje zwolenniczką nauki pod "nadzorem". Kontakt z nauczycielem i innymi uczniami zdecydowanie sprzyja nauce języka i wpływa mobilizująco. Najgorsze jest to, że w mojej miejscowości brak osób chętnych do nauki języków skandynawskich, a sam dojazd do miejsca, gdzie mogłabym się potencjalnie uczyć, podnosi wartość takowej nauki prawie dwukrotnie, także pozostaje mi samodzielna nauka :(

malawicia 06-23-2012 11:52

Cytat:

Zamieszczony przez anna.jakubiec25 (Post 162410)
No właśnie ten zapał może się niestety szybko skończyć :p Samodzielna nauka języka jest finansowo korzystna, ale w dalszym ciągu pozostaje zwolenniczką nauki pod "nadzorem". Kontakt z nauczycielem i innymi uczniami zdecydowanie sprzyja nauce języka i wpływa mobilizująco. Najgorsze jest to, że w mojej miejscowość brak osób chętnych do nauki języków skandynawskich, a sam dojazd do miejsca gdzie mogłabym się potencjalnie uczyć podnosi wartość takowej nauki prawie dwukrotnie, także pozostaje mi samodzielna nauka :(

Ja również jestem zwolenniczką uczenia się pod nadzorem. Szczególnie, że w nauce tego języka jest to zdecydowanie potrzebne, jeśli chodzi o wymowę. Sama sobie z tym nie radzę zbyt dobrze:-) U mnie w górach jest podobnie - najbliższe lekcje norweskiego odbywają się 30 km stąd, a cena niestety nie na moją kieszeń.

barocco 06-23-2012 18:54

Mam prośbę do osób, które uczą się języka norweskiego. Opowiedzcie coś o nim :) Jakie wrażenia, poziom trudności, czy w tym języku występuje deklinacja? I czemu akurat ten język ?

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:20.