mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Podróże (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Skojarzenia związane ze Szwajcarią (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=28428)

LGrzegorzak 05-14-2013 22:38

Skojarzenia związane ze Szwajcarią

Jak wam się kojarzy Szwajcaria - konotacje, ciekawostki, interesujące miejsca, miasta, języki, ludzie?

LGrzegorzak 05-14-2013 22:38

Dla mnie to niesamowicie ciekawy, mozaikowy kraj, choć drogi, ale za to pięknie położony choć sami Szwajcarzy są mocno specyficzni, bardzo solidarni , związani emocjonalnie ze swoim krajem,zorganizowani i różnią się w zależności od kantonu. Z miast polecam bardzo Lucernę, Genewę, Lozannę, Bern!
konotacje automatyczne-czekolady sery, zegarki, banki, Paul Klee, Duerrematt...ciekawe, że jednym z języków urzędowych jest retroromański. Ponieważ znają naogół więcej niż jeden język obcy jest większe prawdopodobieństwo dogadania się z nimi.
A jakie są wasze spostrzeżenia?

adatyczynska 05-15-2013 00:08

Szwajcaria

Dla mnie to przede wszystkim kraina gór i jezior. Przepiękne krajobrazy na długo zapadają w pamięci. Podczas pobytu w tym Szwajcarii udało mi się zwiedzić Zurich, który serdecznie polecam.

LGrzegorzak 06-21-2013 18:13

Cytat:

Zamieszczony przez adatyczynska (Post 293771)
Dla mnie to przede wszystkim kraina gór i jezior. Przepiękne krajobrazy na długo zapadają w pamięci. Podczas pobytu w tym Szwajcarii udało mi się zwiedzić Zurich, który serdecznie polecam.

Mnie też się podobało w Zurichu, choć chyba jeszcze bardziej Luzerna i Genewa. Ogólnie to bardzo urokliwy kraj , a do tego jest tam tak czysto!

nutka 06-21-2013 19:29

Szwajcaria kojarzy mi się z fondu. Poznałam Szwajcarów podczas stypendium w Berlinie i zawsze jak zapraszali do siebie, to serwowali właśnie to danie :)

LGrzegorzak 06-21-2013 19:51

Cytat:

Zamieszczony przez nutka (Post 305666)
Szwajcaria kojarzy mi się z fondu. poznałam Szwajcarów podczas stypendium w Berlinie i zawsze jak zapraszali do siebie, to serwowali właśnie to danie :)

Oj tak ja byłam w Genewie u Szwajcarów francuskojęzycznyvh, porozumiewaliśmy się na migi ale fondu oczywiście zaserwowali:-)

mb1988 06-22-2013 11:55

Lucerna - przepiękne miejsce. Warto też zobaczyć wodospady w Schaffhausen

piotrek444 06-22-2013 16:38

Moje skojarzenia ze Szwajcarią to neutralność, stosunkowo niewielki obszar, kilka miast takich jak Lucerna czy Zurych, Alpy i ta czekolada, zegarki, banki i powiedzenie "być niezawodnym jak Szwajcar"...

adatyczynska 06-29-2013 10:25

Zauważyłam, że ludzie którzy tam mieszkają są uśmiechnięci, chętni do pomocy i nie przejmują się zwykłymi rzeczami. Być może jest to związane z tym, że są zabezpieczeni finansowo i nie muszą martwić się o pieniądze, przez co inne rzeczy też nie stają się wielkimi problemami ;)

Judyta Łepkowska 06-30-2013 01:18

Mnie Szwajcaria kojarzy się z serem, Alpami, bankami, zegarkami i z fondue. :D

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:14.