mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Hydepark (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Książka nie tylko do poduszki (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=666)

Tom z Sopotu 09-30-2008 16:51

Cytat:

Zamieszczony przez Mufka (Post 5088)
Zupełnie poważnie odpowiadam, że Viggo jest jak wino. I coraz mi milej na niego popatrzeć i chyba coraz lepiej gra? Podobał mi się zawsze ( jeszcze od "G. I. Jane") więc śmiało mogę wyznać, że do kina chodziłam jednak na Trylogię, nie na Viggo;)

A ja go kojarzę z jeszcze wcześniejszego filmu, do którego mam sentyment - "Armii Boga". Niby kino klasy B, ale jednak z pomysłem i cieniem ambicji. No i genialna rola Christophera Walkena, jako Gabriela, trochę zapomniana, a jedna z lepszych w jego karierze, moim zdaniem. Viggo gra w tym filmie Szatana - pojawia się na krótko, ale wyraziście, druga fajna rola w tym filmie.
No ale chyba powinniśmy tę rozmowę przenieść do wątku o filmach. :)

Mufka 09-30-2008 16:57

Przenieśmy do filmów, ja mogę o Viggo i jego, ekhem, rolach - godzinami.
A wracając do książek, a konkretnie do Cormacka McCarthy'ego - znalazłam dobry artykuł na temat jego dwóch, wydanych w Polsce, książek:
[url]http://wyborcza.pl/1,82204,4985689.html[/url]

szerlok 09-30-2008 20:37

Cytat:

Zamieszczony przez michalina (Post 4925)
Wczoraj skończyłam czytać "Przystanek śmierć" Tomasza Konatkowskiego. Kryminał. Jego pierwsza powiesć. Niezła, moim zdaniem. Akcja rozgrywa się we współczesnej Warszawie (sporo odniesień do topografii, sporo do polityki), choć nie brakuje odwołań do historii miasta. Zaskakujące zwroty akcji, a bohaterowie nie są czarno-biali czy schematyczni, ukrywają swoją przeszłość, miewają problemy osobiste. Język dość żywy, a opisy... czasem drastyczne. Przynajmniej Konatkowski nie unika pisania o zbrodni realnie. Teraz zaczęłam kolejną jego powieść "Wilcza wyspa". Bohater ten sam. Zapowiada się nieźle...

Zachęcony tą opinią kupiłem "Wilczą wyspę". "Przystanek śmierć" jest chronologicznie pierwsza, ale akurat nie było jej wczoraj w księgarni. Kupiłem wiec ten drugi tytuł za 40 złotych (!) i męczę się caaaały dzień. Gdyby nie cena tego "dzieła" chyba bym nie dotrwał do końca. Jeśli mam być szczery, to tylko kwota, którą na nią wydałem zmusza mnie do dobrnięcia do finału.

adam 09-30-2008 21:03

Cytat:

Zamieszczony przez daphne (Post 5032)
Ekranizacja Krajewskiego? Bomba. Można na podstawie jego prozy zrobić świetny serial, coś jak " Na kłopoty Bednarski", pamiętacie to?

Jasne, że pamiętam. Dzisiaj przez przypadek w Arsenale udało mi się kupić zestaw dwóch kryminałów nic niemówiących mi autorów- Robert Buczek i Ewa Ostrowska. Zapłaciłem niecałe 10 zł :) Kupiłem... bo dołączono do nich płytę DVD z pierwszym bodajże polskim serialem kryminalnym Kapitan Sowa na tropie. Zamierzam uwalić się przed telewizorem i pooglądać czarno-białe filmy... tak przez sentyment :)

daphne 09-30-2008 21:59

Ewę Ostrowską znam - lekka, łatwa i przyjemna lektura.

michalina 09-30-2008 23:15

Cytat:

Zamieszczony przez szerlok (Post 5102)
Zachęcony tą opinią kupiłem "Wilczą wyspę". "Przystanek śmierć" jest chronologicznie pierwsza, ale akurat nie było jej wczoraj w księgarni. Kupiłem wiec ten drugi tytuł za 40 złotych (!) i męczę się caaaały dzień. Gdyby nie cena tego "dzieła" chyba bym nie dotrwał do końca. Jeśli mam być szczery, to tylko kwota, którą na nią wydałem zmusza mnie do dobrnięcia do finału.

No cóż, kwestia gustu,bardzo mi przykro ;) Mam nadzieję, że nie masz żalu do mnie o te 40 zł ;) Swoją drogą sporo osób na tym forum preferuje do poduszki kryminały :)

Mufka 10-03-2008 14:12

Wczoraj przeczytałam (w zasadzie jednym tchem) "Południk 21" Jarosława Klejnockiego. Czasy powstań - styczniowego i listopadowego, wątek organizacji sztyletników, zaginiona pieczęć Rządu Narodowego z powstania styczniowego - wszystko wplecione we współczesne śledztwo.
Przez pierwsze 30 stron przeszkadzało mi, że w toczącej się rozmowie dwóch policjantów, jeden cały czas mówi: "tą książkę". Brrr. Ale uspokoiłam się na stronie 33:

"(..)- I pamiętaj: nie: "tą", tylko "tę".
- Że co proszę?- Mirka zamurowało.
- Powtarzam: nie "tą teczkę", tylko "tę teczkę". Zrozumiałeś?(...)"

ps- szerlok, książka kosztowała 34,90:)

szerlok 10-03-2008 14:44

Cytat:

Zamieszczony przez michalina (Post 5117)
No cóż, kwestia gustu,bardzo mi przykro ;) Mam nadzieję, że nie masz żalu do mnie o te 40 zł ;) Swoją drogą sporo osób na tym forum preferuje do poduszki kryminały :)

Kurczę, michalina, jestem na 100% pewny (pewien?), że odpowiadałem ci na ten post parę dni temu:confused: Nie zapisałem? No nic.
Nie mam do ciebie żalu o 40 zł, w końcu nie kazałaś mi tej książki kupić! Gdy pisałem ostatnio, byłem nieco rozgoryczony ceną książki, przyznaję. Bo nie rozumiem - miękka oprawa, polski autor (niezbyt szeroko ceniony, tak?) i polskie wydawnictwo, a cena z kosmosu. Moim zdaniem ta książka to jakieś 25-30 zł!
I jeszcze muszę dodać, że ja również mam podobne preferencje łóżkowe jak reszta forum - do poduszki kryminał. Jednak widocznie nieco inny typ, jak ten, który ostatnio poleciłaś.

moped 10-03-2008 19:46

Cytat:

Zamieszczony przez szerlok (Post 5188)
I jeszcze muszę dodać, że ja również mam podobne preferencje łóżkowe jak reszta forum - do poduszki kryminał.

Stwierdzam, że za rzadko tu zaglądam:D

michalina 10-03-2008 23:24

Cytat:

Zamieszczony przez szerlok (Post 5188)
I jeszcze muszę dodać, że ja również mam podobne preferencje łóżkowe jak reszta forum - do poduszki kryminał. Jednak widocznie nieco inny typ, jak ten, który ostatnio poleciłaś.

No nie... no wow! Słów mi brak ;)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:58.