mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Hydepark (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Książka nie tylko do poduszki (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=666)

Tom z Sopotu 11-27-2008 13:43

Cytat:

Zamieszczony przez daphne (Post 6293)
No właśnie nie chodziło o kompetencje tłumacza (czy raczej ich brak), a o strach przed treścią... Dziwne to wszystko było, takie umiejętne budowanie atmosfery grozy w opowieści o książce. Siedziliśmy z prezesem w jego gabinecie, w biały dzień, a ja miałam ciary. Pomyślałam nawet przez chwilę, że to ściema i chwyt marketingowy, ale w końcu do koga ta mowa? Nie pracuję w mediach i byłam jedynym odbiorcą tej opowieści (no, teraz podzieliłam się z Wami:)).

I wiadomo już, jak skosntruować skuteczną kampanię reklamową tej książki. :)

Mufka 11-27-2008 17:36

Cytat:

Zamieszczony przez daphne (Post 6293)
Pomyślałam nawet przez chwilę, że to ściema i chwyt marketingowy, ale w końcu do koga ta mowa? Nie pracuję w mediach i byłam jedynym odbiorcą tej opowieści (no, teraz podzieliłam się z Wami:)).

A wiesz, że jak wczoraj zobaczyłam ten wątek, to to była moja pierwsza myśl? Ale faktycznie coś w tym chyba musi być. Tym bardziej, że ja też nie dostałam ostatnio jednej książki do korekty, bo naczelna stwierdziła, że nie może tego dać ciężarnej i że nie wie komu dać ten tekst, bo taki straszny :)

adam 11-27-2008 18:43

Może daj namiar na oryginał... zweryfikujemy poglądy na temat jego treści :)

szerlok 11-27-2008 18:45

Sugerujecie jakieś wydarzenie na rynku wydawniczym? Tzn., że się doczekałem?! Mufka, daphne dajcie namiary na te tytuły.

solenero 11-27-2008 19:33

A ja bym do tego podchodziła raczej sceptycznie. Nie chce mi się wierzyć, że ludziom nie chce się pracować nad ksiażką, tylko ze względu na jej treść. Jakoś nie mogę uwierzyć, że ktoś się boi, dlatego rzuca tłumaczenie lub nie podejmuje się korekty.

jadwiga 11-27-2008 20:39

Dziewczyny, czytałyście książki Moniki Szwaji (chyba tak się odmienia, prawda?)? Zaczytywałam się nimi w ostatnim tygodniu,a "Klub mało używanych dziewic" połknęłam w trzy godzinki. Niby banalne te książki, niby stylistycznie przeciętne, żadna wysoka proza, broń Boże, a humor mam lepszy po ich przeczytaniu.

solenero 11-28-2008 09:49

Yyyyy. No ja bym odmieniła "Moniki Szwai"!

adam 11-28-2008 21:44

Cytat:

Zamieszczony przez solenero (Post 6332)

No ja chyba też odmieniłbym Szwai. A tak na marginesie, czy szwaja to po poznańsku przypadkiem nie stopa?

adam 11-28-2008 21:50

Cytat:

Zamieszczony przez szerlok (Post 6229)
Zachęcający ten "Filatelista" - dzięki. Już dawno nie trafiłem na dobre czytadło.

To miała być raczej recenzja z lekka zniechęcająca...

jadwiga 11-28-2008 22:04

Cytat:

Zamieszczony przez solenero (Post 6332)

Upss... no chyba rzeczywiście. Rumienię się ;)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:43.