mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Organizacja forum (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=21)
-   -   Nowe poddziały - tłumaczenia specjalistyczne (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=15751)

kamilajka 09-15-2011 11:57

Nowe poddziały - tłumaczenia specjalistyczne

Są już działy "Tłumaczenia filmów", "Tłumaczenia literackie", "Tłumaczenia ustne". Jednak, szczerze mówiąc, są to akurat te dziedziny tłumaczeń, które interesują mnie mniej.

Proponuję dodać działy poświęcone tłumaczeniom specjalistycznym - ekonomicznym, prawniczym, medycznym. Bądź ogólny dział o takiej tematyce.

Ravn 09-15-2011 13:37

Popieram, właśnie mnie też przyszedł do głowy ostatnimi czasy ten pomysł :D Jednakże można by było zrobić działy główne z bardziej ogólnymi dziedzinami, a mniejsze poddziały bardziej szczegółowe, np. główny (ekonomia) szczegółowy (korespondencja handlowa).

joannasz 09-16-2011 08:44

Wydaje mi się, że wprowadzenie takich kategorii wprowadziłoby chaos i byłoby tego już za dużo. Więc wyjściem z sytuacji, byłoby może utworzenie działu inne tłumaczenia specjalistyczne? Albo problemy z innymi rodzajami tłumaczeń.

Aga12 09-16-2011 08:54

Cytat:

Zamieszczony przez joannasz (Post 69953)
Wydaje mi się, że wprowadzenie takich kategorii wprowadziłoby chaos i byłoby tego już za dużo. Więc wyjściem z sytuacji, byłoby może utworzenie działu inne tłumaczenia specjalistyczne? Albo problemy z innymi rodzajami tłumaczeń.

Albo ekonomiczno-prawnicze i specjalistyczne inne.

klaudiawieszolek 09-21-2011 17:43

Cytat:

Zamieszczony przez Aga12 (Post 69954)

Popieram. ;)

silviabroom 09-22-2011 23:45

Popieram pomysł poddziałów. Najpierw zaczniemy od poddziałów, a kto wie, może kiedyś uda nam się stworzyć nasz własny korpus specjalistyczny. Mogłoby być nawet bardziej szczegółowe działy, w ramach ekonomii byłoby też słownictwo z dziedziny rynku walutowego czy transakcji finansowych, a na przykład w medycznym dział kardiologii czy chirurgii plastycznej:) Możemy zacząć od prostych poddziałów, możemy też wprowadzić złożone - to będzie nasze drzewo z wieloma gałązkami, wręcz gałęziami. :)

tolek 09-23-2011 17:26

Poczekamy na rozwój forum. Przymierzamy się na razie do dodania działu dotyczącego rynku tłumaczeń (w tej chwili mamy dział mieszany dotyczący kształcenia i zawodu, po zmianie mielibyśmy osobny dział dotyczący kształcenia i osobny dotyczący zarabiania pieniędzy i biznesu tłumaczeniowego).

Lynx85 09-23-2011 18:08

Cytat:

Zamieszczony przez Aga12 (Post 69954)

"Specjalistyczne inne" to chyba zbyt ogólne określenie - proponowałabym podział na wspomniane ekonomiczno-prawnicze, medyczne, techniczne i ewentualnie inne, w zależności od zapotrzebowania. :)

joannasz 09-24-2011 21:42

Ja bym jeszcze dorzuciła dział ogólnie o nauce języka.
Powtarza się wiele wątków dotyczących samej nauki i są rozsiane wszędzie.

Aga12 09-25-2011 01:21

Cytat:

Zamieszczony przez joannasz (Post 74782)
Ja bym jeszcze dorzuciła dział ogólnie o nauce języka.
Powtarza się wiele wątków dotyczących samej nauki i są rozsiane wszędzie.

Zgadza się. Nie ma żadnego miejsca do dyskusji na tematy dotyczące uczenia się języka.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:48.