mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Rynek tłumaczeń (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=83)
-   -   Jaka jest wasza opinia o portalu Oferia.pl? (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=29351)

linguanna 09-06-2013 11:49

Jaka jest wasza opinia o portalu Oferia.pl?

Jestem ciekawa co sadzicie o portalu [url]www.oferia.pl[/url] i zlecaniach dla tłumaczy i początkujących tłumaczy (m.in kategoriami)

przyklejam przykład jednego ze zleceń :
[url]http://oferia.pl/zlecenie/item691140-250-stron-do-podzialu-z-jezyka-angielskiego-na-jezyk-polski[/url]

Według mnie stawki jakie tam ludzie proponują są czasem tak bardzo zaniżone, że już ciężko tutaj mówić o byciu konkurencyjnym, a raczej zdesperowanym....

Zainteresowanych zapraszam do dyskusji.

kevinmoore 09-06-2013 15:22

15 złotych?? :eek: To jest nawet mniej niż stawki określone przez ministerstwo... które i tak wydają mi się bardzo niskie

Portalu nie znam, ale z tego co widzę jest wyrazem szerszego trendu który przenosi się na wszystkie dziedziny nie tylko tłumaczenie ;/

A jak widać zgłoszeń jest pełno, "rozważę zmniejszenie stawki do 11 zł / h" ;)

AgataLiberska 09-06-2013 20:52

Ciekawe, ilu z tych zgłaszających się jest studentami pracującymi po łebkach, a ile osób jest po prostu w słabej sytuacji i każde zlecenie się dla nich liczy :(

KJBart 09-07-2013 05:26

Raczej żadny poważny tłumacz tam nie zagląda, i jeszcze stawki za stronę A4, litości...

foofighterrr 09-07-2013 08:40

strona wprowadza paskudny trend - Ci potencjalni pracodawcy, którzy na nią trafili, nie będą potem chcieli słyszeć o wyższych stawkach, skoro zlecenie można załatwić tak niskim kosztem przy tak dużej ilości chętnych :o a co z jakością tłumaczenia 50 stron w ciągu 2 dni za 15 zł/ strona?

PiotrZyra 09-07-2013 09:19

10 zł czy więcej to nic... trafiają się oferty i po 6-7 zł/stronę (to chyba praca polegająca na kopiuj-wklej z google translator).

Swego czasu zgłosiłem się do kilku projektów, z ciekawości zaniżając stawki. Pewna pani zapytała mnie, czy proponowane przeze mnie 8 zł to cena za całe zlecenie. Gdy odpowiedziałem, że niestety, kontakt się urwał ;)

linguanna 09-07-2013 11:41

Uff a ju myślałam że jestem odosobniona w swojej opinie, że stawki które tam padają to jakiś żart...

Chociaż, co mnie dziwi, często można tam znaleźć oferty z biur tłumaczeń i oraz tłumaczy (?), którzy przynajmniej z opisu mogą pochwalić się niemałym doświadczeniem.

Przyznam, iż aby sama przekonać się jak to działa założyłam sobie konto na Oferi - i tu niespodzianka, aby dołączyć do grona "oferowiczów" trzeba posiadać konto na Allegro!

Następnie do wyboru są trzy pakiety - z czego darmowy oferuje bardzo podstawowe funkcje, z kolei pakiet prestiż poza reklamą, stroną www, ma też za zadanie dotarcie do użytkowników Allegro przy comiesięcznym opłacaniu niemałego abonamentu, którego myślę zlecenia o stawkach 15 zł za stronę nie pokryją....

ejankowski 09-07-2013 17:49

Strona nie jest taka zła, trzymam się swoich stawek i parę razy w miesiącu uda się wygrać kontrakt. W cenie zlecenia zawsze wstawiam "do negocjacji", żeby ludziom za dużo nie obiecywać :D Ludzie, którzy biorą po 10zł za stronę to parodia, do tego dużo ofert typu "studiuje i daje korepetycje, mogę też wykonać tłumaczenie, dam radę" albo "nie jestem tłumaczem, ale czytałem/am takie teksty i nieźle znam angielski". Dlatego też nie polecałbym polegania na tej stronie, żeby zarobić na życie, ale do załatwienia sobie paru dodatkowych zleceń raz na jakiś czas może się przydać.

charlotte_buff 09-08-2013 10:18

Tłumaczenie to ciężka i wymagająca czasu praca, oczywiście, jeśli tłumaczowi zależy na solidnie wykonanym przekładzie. Proszę więc pseudo-tłumaczy o niezaniżanie stawek!

JTazbir 09-09-2013 00:16

Ot i taka przykra rzeczywistość, gdzie mając do dyspozycji Google Translate i multum innych "tłumaczowspomagaczy" ludzie nieznający dobrze nawet jednego języka biorą się za przekład i psują rynek tym, którzy chcą być traktowani poważnie. Ale głowa do góry! Przynajmniej w tej branży nie wyprą nas Chińczycy. :)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:32.