mLingua | Forum Tłumaczy

mLingua | Forum Tłumaczy (http://forum.mlingua.pl/index.php)
-   Podróże (http://forum.mlingua.pl/forumdisplay.php?f=118)
-   -   Jakie pamiątki przywozicie z podróży? (http://forum.mlingua.pl/showthread.php?t=30829)

jodi5 12-15-2013 17:13

Jakie pamiątki przywozicie z podróży?

Jakie pamiątki przywozicie z podróży? Czy macie w swoich kolekcjach jakieś skarby? Ja osobiście zawsze staram się przywieźć jakieś drobiazgi, którymi mogę obdarować swoich bliskich. Limit wagowy bagażu skutecznie zniechęca do przywożenia dużych prezentów, ale to nie znaczy że nie można znaleźć fajnego podarku. Mojej mamie i babciom zawsze przywożę fajne magnesy na lodówkę albo oryginalna herbate czy kawę, ręcznie malowane kubki to też dobry pomysł. Wydaje się że pocztówki to nic takiego ale kiedy już na miejscu w Polsce włoży się je do ręcznie robionej ramki to można wyczarować coś naprawdę unikatowego :) Oczywiscie taki pomysł z ramką bedzie równie skuteczny kiedy zamiast pocztówek wykorzystamy zdjęcia robione podczas wojaży. Dla siebie przywożę oryginalne elementy do robienia biżuterii, płyty wyszukane w starociach i po prostu duuuuuużo inspiracji muzycznych, kulinarnych i artystycznych oraz masę wspomnień :)

goral81 12-15-2013 20:41

Ja jestem mało oryginalna - magnesy na lodówkę hehe

AniaMlingua 12-15-2013 20:56

Kiedyś przywoziłam dużo kurzołapek :) ale już przestałam. Teraz przywoże jedzonko (przyprawy, alkohol, słodycze). Czasem jakieś potrzebne rzeczy, z których słynie dane Państwo np w Maroku są piękne skórzane wyroby, więc kupiłam torebkę ;) Ale generalnie wracam z jedzonkiem, zdjęciami i wspomnieniami. Mi to wystarczy :)

AgaGdaS 12-15-2013 21:11

Staram się przywozić coś, co jest charakterystyczne dla danego kraju i możliwie niespotykane poza nim, albo chociaż trudne do znalezienia (i co mieści się w walizce). Z Brazylii przywiozłam np. pastę do zębów o smaku guarany i tzw. goiabadę czyli owoc guawy w postaci twardego dżemu. Przynajmniej nie stanowiły np. zagrożenia pęknięciem czy zalaniem zawartości walizki :).

aleste 12-15-2013 22:25

najczęściej nic nie kupuję. w zupełności wystarczą mi wspomnienia.

dzebs 12-15-2013 22:37

Bez pocztówek ani rusz :)) U mnie jeszcze królują breloczki. Nie wiem dlaczego, ale je uwielbiam, są małe, świetna pamiątka z podróży i zawsze mam je przy sobie, bo trzymam je przy kluczach :)

Monika89p 12-15-2013 22:56

ja też nic nie kupuje. Kiedyś kupowałam jakieś małe drobiazgi, ale potem rzucałam je gdzieś w kąt albo kurzyły się na meblach. teraz ograniczam się do zdjęć, ale robię ich mnóstwo :)

Aniaaaaaa 12-15-2013 23:16

Ja staram się opanować i nie przywozić zbyt wielu pamiątek. Od kilku lat staram się podchodzić do tematu racjonalnie. Jedynie obok pocztówek nie mogę przejść obojętnie :P

wbobilewicz 12-15-2013 23:21

Wyroby rękodzieła, różne tykwy, noże, pałki, tarcze, dzidy, strzały, maski, figurki etc. Mam świadomość, że z każdym mijającym rokiem nabierają one coraz większej wartości. A jeśli wyjeżdżam do tzw. kraju cywilizowanego (czytaj, zblazowanego), a więc do któregoś z krajów Europy Zachodniej (w USA czy Kanadzie jeszcze nie byłem), to książki, ubrania, gadżety, pocztówki, płyty i takie tam. Ale i tak najwięcej frajdy jest z oglądania zdjęć i nagrań wideo i wspominania... :-)

Kathi91 12-15-2013 23:24

Czasem kupie jakis specjal z regionu (typu slodycze, wino i itp), ale raczej staram sie nie przywozic pamiatek

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:50.